„Santaka“ / Mokiniams pasiūlys Geros savijautos programas / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  


Mokiniams pasiūlys Geros savijautos programas


Ką tik pradėjo veikti Geros savijautos programa – pasirenkamųjų paslaugų fondas mokykloms. Ja siekiama sumažinti nuotolinio mokymo pasekmes vaikų ir jaunimo fizinei bei psichikos sveikatai, gerinti mokinių emocinę būklę sukuriant kuo palankesnes sąlygas patirti mokymosi sėkmę jau sugrįžus į klases.

Mokyklos pagal savo poreikius gali užsisakyti tikslines programas iš teikėjų sąrašo. Jame yra atrinktos veiklos, skirtos gerinti mokinių savijautą, stiprinti bendravimo bei bendradarbiavimo įgūdžius.

„Programą parengėme atsižvelgdami į mokslinių tyrimų išvadas dėl nuotolinio mokymo pasekmių vaikų ir jaunimo fizinei ir psichikos sveikatai. Tikimės, kad programos veiklos padės mokiniams susigrąžinti ir motyvaciją mokytis, ir pasitikėjimą savimi, o ilgalaikėje perspektyvoje – ugdys į save ir kitus įsiklausyti gebančius, tvirtas vertybes turinčius žmones“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Mokyklos galės rinktis iš 250-ies įvairių programų savo mokiniams. Paslaugų teikėjai jau siūlo socialinių emocinių įgūdžių, psichologinio grupių konsultavimo, bendradarbiavimo bei darbo komandoje įgūdžių, relaksacijos ir streso valdymo technikų mokymo programas.



Programos skirtos visų klasių mokiniams ir atitinka tam tikro amžiaus vaikų ir paauglių raidos ypatumus. Pavyzdžiui, „Žaidžiu jogą – streso įveikos programa per jogą vaikams“ pradinukus mokys emocijų savireguliacijos. Programa „Savęs pažinimas socialiniame ir karjeros valdymo kontekste“ skirta gimnazistams. Į 5–8 klasių mokinius orientuota programa „365 dienos sveikatai“ supažindins su emocine higiena. Kitų programų teikėjai savo užsiėmimuose į pagalbą pasitelks muzikos, šokio, kognityvinę bei elgesio, gamtos terapijas, kvėpavimo technikas.

Geros savijautos programa veikia panašiu principu, kaip mokyklose naudojamas Kultūros pasas, kai iš nustatytus reikalavimus atitinkančių paslaugų teikėjų sąrašo ugdymo įstaigos renkasi sau aktualias paslaugas.

Atrenkant Geros savijautos programų tiekėjus jiems buvo keliami reikalavimai, kad programos turėtų teorinį arba praktiniais įrodymais paremtą pagrindimą, o jas įgyvendintų tik savo srities profesionalai, t. y. specialistai, turintys pedagogikos studijų krypties ar (ir) psichologijos studijų krypties bakalauro kvalifikacinį laipsnį, arba jam prilygintą išsilavinimą, arba 2 metų darbo su mokyklinio amžiaus vaikais patirties. Taip pat programoms keliami uždaviniai, kad jose numatytos veiklos ugdytų mokinių socialinius emocinius, bendradarbiavimo bei darbo komandoje įgūdžius, gilesnį savęs pažinimą bei gebėjimą reflektuoti, stiprintų psichologinį atsparumą, savivertę bei skatintų motyvaciją mokytis.



Geros savijautos programai įgyvendinti iš viso numatyta 5, 1 mln. eurų. Šios lėšos mokykloms paskirstytos, atsižvelgiant į ugdytinių skaičių, mokiniui skaičiuojant 15 eurų metams. Lėšos pateks į mokyklų virtualias pinigines, kuriomis jos galės naudotis užsakydamos Geros savijautos programas.

Programų sąrašas yra skelbiamas internete adresu https://bit.ly/3CbDXNa. Jis nuolat pildomas. Prie Geros savijautos programos mokyklos galės prisijungti naudodamos tam tikrus kodus.

Ši programa yra viena iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengto pagalbos plano, skirto kompensuoti per pandemiją patirtus mokymosi praradimus, priemonių.



Pagal pranešimą spaudai



Publikuota: 2021-09-22 09:05:47

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai