„Santaka“ / Paslaugos kainą nustato pačios gydymo įstaigos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2021-09-17 11:30

Dalinkitės:  


Dokumentų spausdinimas nėra sveikatos priežiūros paslauga.

Autorės nuotr.


Paslaugos kainą nustato pačios gydymo įstaigos

Eglė MIČIULIENĖ


Vienos iš Vilkaviškio klinikų pacientė sutrikusi: moteris nesuprato, kodėl už, jos akimis, nesudėtingą paslaugą sveikatos priežiūros įstaigoje turėjo susimokėti pinigus.

Paprašė 3 eurų

Į redakciją užsukusi vilkaviškietė pasakojo, kad pasibaigus kompensuojamiesiems vaistams ji kreipėsi į „Aušros“ kliniką, kurioje yra prisiregistravusi. Kartu paprašiusi ir ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo.

„Kitą dieną užsukau jo atsiimti ir išgirdau, kad už tą atspaustą lapą turiu susimokėti 3 eurus. Labai nustebau: nuolat klausau žinių, bet niekad negirdėjau, kad už tokią paslaugą reikėtų mokėti. Kai paklausiau, už ką gi čia tiek mokėti, registratūros darbuotoja net akių nepakėlusi pareiškė, jog mokėti reikia už popierių, ir kad mokama visur. Susimokėjau, gavau kvitą ir išėjau“, – dėstė „Santakos“ skaitytoja.

Senjora savo nusistebėjimais pasidalijo su sodo kaimyne. Ši irgi nustebo: ji pati Vilkaviškio šeimos klinikoje už tą pačią paslaugą sumokėjusi tik 15 centų. Kita kaimynė tvirtino rajono Savivaldybėje sužinojusi, kad pažymą apskritai galima gauti nemokamai.



Kaimynių netylėti paraginta vilkaviškietė kitą dieną vėl nuėjo į savo kliniką ir tą patį klausimą pateikė koridoriuje sutiktai seselei, o nesulaukusi aiškaus atsakymo pasiekė ir pačią gydytoją Viliją Radionovą.

„Ji nepatenkinta pareiškė, kad ir pas notarus reikia mokėti, o man pasiūlė rinktis kitą įstaigą, jei ši nepatinka. Bet aš juk tenorėjau išsiaiškinti. „Aušros“ klinikoje labai greitai atliekami visi tyrimai, be to, čia lankausi pas savo gydytoją Sandrą Dubauskienę, kuria esu labai patenkinta. Tai kodėl turėčiau keisti įstaigą? O keisčiausia, kad iš kabineto išėjusi seselė registratūroje sėdinčiai darbuotojai pasakė, kad daugiau pinigų už pažymėjimus nebeimtų. Tai kaip čia yra, vieni moka, kiti – ne?“ – stebėjosi devintą dešimtį einanti moteris.

Buvo perspėta iš anksto

Pakalbinta Vilkaviškio „Aušros“ klinikos vadovė gydytoja V. Radionova teigė, jog į įstaigą dėl ES skaitmeninių COVID pažymėjimų kreipiasi nemažai žmonių, o klinikos medikai ir taip turi daug darbo.

Tačiau gydytoja iškart suprato, dėl ko kreipiamės, mat į kliniką atėjusi klientė sukėlė erzelį tiek koridoriuje, tiek jos kabinete.
Už ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo atspausdinimą susimokėti reikia ne visur, tad prieš prašant tokios paslaugos reikėtų pasidomėti iš anksto.



„Pas mus visų pažymų išdavimas visada buvo mokamas, įkainiai yra pakabinti stenduose. Bet viena moteris atėjo be eilės, nesiregistravusi ir pakėlė triukšmą, kad sumokėjo už pažymą 3 eurus. Bet mes pinigų iš pacientės neatėmėme – jai iškart buvo pasakyta, kad paslauga mokama. Moteris sutiko mokėti, gavo kvitą už tos pažymos išdavimą. Bet vėliau, pasitarusi su draugėmis, nusprendė, kad pasielgėme neteisingai, atėjusi piktinosi, žadėjo kreiptis į ministeriją, į spaudą. Po šio atvejo nusprendėme šių pažymėjimų neišdavinėti, išskyrus pavienius atvejus, už kuriuos pinigų nebeimame“, – paaiškino įstaigos vadovė.

Vienur mokama, kitur – ne

Apie galimybę atsispausdinti skaitmeninį COVID pažymėjimą pasiteiravome skirtingose rajono medicinos įstaigose. Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centre išgirdome, kad ES skaitmeninį COVID pažymėjimą galima atsispausti už dyką.

Šeimos sveikatos priežiūros centro klinikoje atsakymas buvo toks pat: pažymėjimai gydymo įstaigos pacientams išduodami nemokamai.

O štai paskambinę į Vilkaviškio „InMedica“ klinikos registratūrą išgirdome, kad už tokį pažymėjimą tektų pakloti net 12 eurų, tačiau tik tuo atveju, jei klientas jį nori gauti tuoj pat. „Jeigu žmogus gali palaukti iki penkių dienų, tuomet atspausdiname nemokamai. Bet didelio poreikio nėra, šiomis dienomis į mus tokios paslaugos kreipėsi tik vienas žmogus“, – paaiškino registratorė.



Galima kreiptis kitur

Šiuo klausimu, kurį pastaruoju metu kelia ne tik mūsų rajono gyventojai, kreipėmės į Sveikatos apsaugos ministeriją. Jos atstovai spaudai paaiškino, jog dokumentų spausdinimas nėra sveikatos priežiūros paslauga, už ją nėra apmokama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo, todėl gydymo įstaigos pačios nustato įkainius už šią paslaugą.

Tačiau ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą gyventojai patys gali nemokamai atsisiųsti prisijungę prie savo paskyros sveikatos portale www.esveikata.lt. Jeigu žmogus neturi galimybės prisijungti pats, tai gali padaryti jo įgaliotas asmuo. Tokį įgaliojimą gali sukurti šeimos gydytojas arba pats asmuo, e.sveikatos paskyroje pasirinkęs „Paciento sritis -> Mano atstovai -> Kurti atstovavimą“.

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas Lietuvoje nėra būtinas, kontaktinėms veikloms gyventojai gali naudoti galimybių pasą. Nemokamai gauti atspausdintą galimybių pasą galima Registrų centro, „Sodros“ ir Lietuvos pašto skyriuose, taip pat daugelyje vaistinių.



Publikuota: 2021-09-17 11:30:51

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai