„Santaka“ / Nauji mokslo metai – nauji iššūkiai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Pjauna žolę traktoriuku, „trimeriu“, žoliapjove. Greitai ir kokybiškai. Tel. 8 670 09 975.
Galioja iki: 2024-05-30 16:48:44

Žemės Sausininkų k., Bartninkų sen. (apsėta kvietrugiais, išimtos pažymos iš NŽT). Tel. 0 614 06 069.
Galioja iki: 2024-06-01 13:25:32Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2021-09-02 17:30

Dalinkitės:  


Marijampolės profesinio rengimo centro Vilkaviškio skyriaus bendruomenė buvo pakviesta į mokyklos kieme vykusią šventę.

Andriaus GRYGELAIČIO nuotr.


Nauji mokslo metai – nauji iššūkiai


Išaušus rugsėjo 1-osios rytui tradiciškai švietimo įstaigose nuaidėjo vaikus bei pedagogus į mokyklas sugrįžti kviečiantis skambutis. Nepaisant nesibaigiančios pandemijos tikimasi, kad šiais mokslo metais ugdymas dažniau vyks kontaktiniu, o ne nuotoliniu būdu.Mažėja mokinių

Naujus mokslo metus Vilkaviškio rajono bendrojo ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose pradėjo 5 243 mokiniai. Iš jų – 296 priešmokyklinukai ir 973 ikimokyklinukai. Aišku, šie skaičiai dar bus patikslinti pirmosiomis rugsėjo dienomis. Praėjusių mokslo metų pradžioje rajone Mokslo ir žinių dieną sutiko per šimtą mokinių daugiau – 5 378.

Tradiciškai daugiausiai mokinių bus ugdoma Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijoje – 537.

Rajono ugdymo įstaigos šiuos mokslo metus pasitiko kiek santūriau nei įprastai. Nors po ilgo laikotarpio vėl į mokyklų suolus sugrįžę mokiniai neslėpė džiaugsmo bei susijaudinimo, tačiau didelių švenčių ir susibūrimų šiemet stengtasi vengti. Aišku, vienaip ar kitaip ugdymo įstaigos mokslo metų pradžią vis tiek paminėjo.Ypatinga šventė

Rugsėjo 1-ąją rajono bendrojo ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose lankėsi meras Algirdas Neiberka, Savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas, jo pavaduotoja Daiva Riklienė, Seimo narys Algirdas Butkevičius, Vilkaviškio dekanato dekanas Virginijus Gražulevičius, seniūnijų seniūnai ir kiti svečiai. Visi jie švietimo bendruomenėms linkėjo prasmingų, produktyvių ir kūrybingų mokslo metų.Ypatinga šventė buvo surengta Marijampolės profesinio rengimo centro (MPRC) Vilkaviškio skyriuje. Tai – viena iš vos kelių rajono ugdymo įstaigų, kurioje padidėjo mokinių skaičius. Dar praėjusiais mokslo metais įstaigai buvo iškeltas uždavinys surinkti ne mažiau kaip 200 mokinių. Priešingu atveju grėsė skyriaus likvidavimas. Tąkart planą pavyko įgyvendinti – praėjusį rugsėjį mokykloje sutiko 206 ugdytiniai. Dar 32 mokiniai prisijungė per žiemą vykdytą priėmimą.

Šį rudenį MPRC Vilkaviškio skyriuje sutinka jau net 265 mokiniai. Tikimasi, jog dar bent trys dešimtys prisijungs per žiemos priėmimą. Skyriaus vedėjas Gražvydas Šliauteris pasidžiaugė, kad šiemet mokinių priėmimo planas viršytas net 17 proc.

„Planavome prieš rugsėjį priimti 95 naujus mokinius, o priėmėme net 123, neskaičiuojant į 9 ir 10 klases atėjusių naujokų. Džiaugiamės ne tik išaugusiu mokinių skaičiumi, bet ir ugdymo rezultatais. Pavyzdžiui, praėjusius mokslo metus baigėme pasiekę 100 proc. pažangumą. Kitaip tariant, mokslo metus mokiniai baigė turėdami tik teigiamus metinius įvertinimus. Profesinio mokymo diplomus gavo 88 mokiniai, jų asmens įgytų kompetencijų vertinimo vidurkis siekė net 8,9 balo! Tai – labai aukšti rezultatai, kurie parodo mūsų skyriaus pedagogų įdirbį“, – džiaugėsi G. Šliauteris.Ne mažiau nei gerėjančiais rezultatais MPRC Vilkaviškio skyriaus vedėjas džiaugėsi ir dėl atnaujintų įstaigos vidaus patalpų. Per vasarą jos pasikeitė neatpažįstamai: suremontuotos mokinių klasės, koridoriai, sporto salė, vestibiulis.

Prasidedančių naujų mokslo metų proga MPRC Vilkaviškio skyrius sulaukė ir dovanų. Seimo narys A. Butkevičius mokyklos bendruomenei įteikė spausdintuvą.Dėmesys patiems mažiausiems

Daugelyje rajono ugdymo įstaigų rugsėjis sutiktas su mokinukų šokiais bei dainomis, trumpomis sveikinimo kalbomis. Be abejo, didžiausias dėmesys šią dieną buvo skirtas patiems mažiausiems – pirmokams. Pavyzdžiui, Gižų Kazimiero Baršausko mokyklos-daugiafunkcio centro pirmokėliai kartu su tėveliais pasodino savo medelį, kurį prižiūrės, kol mokysis šitoje mokykloje. Įdomu tai, kad šioje įstaigoje mokinių skaičius taip pat išaugo.

Rugsėjo 1-osios šventės metu Gižuose pristatyta ir gamtos mokslų laboratorija. Joje mokiniai galės atlikti įvairius tyrimus, vykdyti stebėjimus.

Išskirtinis dėmesys įstaigos pirmokams parodytas ir Vilkaviškio muzikos mokykloje. Čia netrukus muzikuoti pradėsiantys vaikučiai buvo pakviesti į trumpą koncertą, kuriame dalį pasirodymo atliko... jie patys. Vėliau jiems įteikti mokyklos simbolika papuošti ženkliukai.

Aptartas pasirengimas 2021–2022 mokslo metams

Prieš pat Rugsėjo 1-ąją, pirmadienį, Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinėje mokykloje buvo surengtas tradicinis švietimo įstaigų vadovų pasitarimas. Jame buvo aptarti pasirengimo naujiems mokslo metams ir ugdymo proceso organizavimo, koronaviruso plitimo prevencijos priemonių įgyvendinimo bei kiti svarbūs klausimai.

Pasitarime dalyvavęs rajono meras Algirdas Neiberka pripažino, kad praėję mokslo metai buvo tikrai sunkūs, dėkojo susirinkusiems mokyklų vadovams už darbą karantino laikotarpiu, o prasidedant naujiems mokslo metams palinkėjo susitelkimo, bendradarbiavimo ir savitarpio pagalbos.

Svarbiausius pasirengimo naujiems mokslo metams klausimus ir kitas švietimo aktualijas mokyklų vadovams pristatė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė. Ji akcentavo penkis svarbiausius uždavinius, kuriuos šiems mokslo metams yra iškėlusi Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Pirmiausia, tai saugios mokyklų aplinkos užtikrinimas, taip pat konkrečių priemonių – finansinių ir motyvacinių, kad būtų išsaugoti mokytojai mokyklose ir paskatinti jauni žmonės rinktis pedagogo profesiją, įgyvendinimas, ugdymo kokybės gerinimas, vidurinio ugdymo ir bendrojo ugdymo programų pokyčių planavimas ir Tūkstantmečio mokyklų programos parengimas bei įgyvendinimas.

Savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas kalbėjo apie ugdymo įstaigų atnaujinimo darbus, apgailestavo, kad dėl svarbių priežasčių kai kurių numatytų remonto darbų iki Rugsėjo 1-osios įgyvendinti nepavyko ir dalis mokinių į savo mokyklų patalpas sugrįš kiek vėliau. Administracijos vadovas patikino, kad dėl to mokinių ugdymo kokybė nenukentės ir jie netrukus galės džiaugtis atnaujintomis patalpomis.

Pedagogus taip pat pasveikino, aktualiais klausimais kalbėjo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė ir Savivaldybės gydytoja Laura Nešukaitienė.

Pasitarimo dalyvius šiltai sutiko šeimininkai – Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos bendruomenės nariai. Jie ne tik paruošė meninę programą, bet ir pristatė įstaigos naujovę – neseniai įrengtą sensorinį kabinetą. Šiame kabinete yra daugybė priemonių, padedančių mokiniams atsipalaiduoti, nusiraminti, pailsėti ar tiesiog susikaupti būsimoms veikloms.Pasveikinti nauji vadovai

Pasitarime buvo pasveikinti naujai paskirti švietimo įstaigų vadovai, laimėję skelbtus konkursus.

Rudeninių gėlių įteikta Sūdavos pagrindinės mokyklos direktorei Eglei Kociuvienei, Keturvalakių mokyklos-daugiafuncio centro direktorei Neringai Jankauskienei ir Vilkaviškio sporto mokyklos direktoriui Jonui Jurkynui.

Mokyklas paliko ilgamečiai mokytojai

Prieš pat naujų mokslo metų pradžią dviejose rajono švietimo įstaigose buvo atsisveikinta su ilgamečiais pedagogais.

Sūdavos pagrindinėje mokykloje į užtarnautą poilsį išlydėta ilgametė vokiečių kalbos mokytoja Irena Počepovič, šioje ugdymo įstaigoje išdirbusi net 42 metus.

Kybartų „Saulės“ progimnazijos pedagogų bendruomenė atsisveikino su mokyklą paliekančiu kūno kultūros vyresniuoju mokytoju Vytautu Valioku. Jis ne tik ilgus metus rūpinosi mokinių fiziniu aktyvumu, bet ir subūrė sportuoti mėgstantį jaunimą – inicijavo „Kybartų jaunystės“ sporto klubo įkūrimą.

Mokytojai išlydėti su nuoširdžiomis padėkomis, gėlėmis, šiltais palinkėjimais. Jų pagerbimo šventėse dalyvavo ir už ilgametį pedagoginį darbą pedagogams padėkojo Savivaldybės vadovai.„Santakos“ inf.

Galerija: Rugsėjo 1-oji
Publikuota: 2021-09-02 17:30:06

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ir vilkaviškiečiai pasirinko dabartinį prezidentą G. Nausėdą
* Vilkaviškyje nuvilnijo Poezijos pavasaris
* Buvusi Bartninkų seniūnė labiausiai pasiilgs žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kurį variantą renkatės norėdami skaityti „Santaką“ internetu?
Prenumeruoju laikraščio PDF ilgesniam laikui.
Kai kada perku „Santakos“ PDF.
Skaitau PDF, kurį atsiunčia draugai.
Užsisakau pavienius straipsnius.
Svetainėje skaitau tai, kas duodama nemokamai.Kalbos patarimai

Apie žodį „rinkiminis“
Žodžio „rinkiminis“ daryba buvo vertinama kaip nebūdinga (priesagos -inis vediniai paprastai nedaromi iš abstraktų). Tačiau žodžio „rinkimai“ reikšmė sukonkretėjo ir vediniai „rinkiminis“, „priešrinkiminis“, „porinkiminis“ vertintini kaip galimi.
Atkreiptinas dėmesys, kad termininiuose junginiuose vartojamas nusakomasis kilmininkas, pvz.: rinkimų apygarda, rinkimų apylinkė, rinkimų komisija, rinkimų programa.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai