„Santaka“ / Pirmąsyk rajone apsilankiusiam Seimo nariui Vilkaviškis tapo atradimu / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Viešėdamas mūsų rajone Seimo narys Justas Džiugelis aplankė vietinių gamintojų produkcija prekiaujančią parduotuvėlę.

Ernesto VINICKO nuotr.


Pirmąsyk rajone apsilankiusiam Seimo nariui Vilkaviškis tapo atradimu


Mūsų rajone lankėsi Seimo narys Justas Džiugelis. Neįgaliojo vežimėliu judančiam parlamentarui itin rūpėjo mūsų rajono neįgalių žmonių problemos bei kaip vilkaviškiečiai išgyveno COVID-19 pandemiją, kokios valdžios institucijų pagalbos sulaukė, ar jos pakako. Parlamentaras lankėsi Kybartų socialinėse dirbtuvėse, domėjosi mūsų rajone gaminama produkcija, susitiko su bendruomene.

Trūksta informacijos

Seimo narys pasakojo, kad liepos 2 d. pradėjo turą po Lietuvos regionus, nes, anot jo, labai svarbu girdėti ne tik didmiesčių, bet ir mažesniuose miesteliuose bei kaimuose gyvenančių žmonių balsą.

– Iki pandemijos spėjau apvažiuoti beveik visą Lietuvą, tačiau aplinkybės susiklostė taip, kad Vilkaviškyje neapsilankiau. Pasikalbėdavome su miesto gyventojais per nuotolį, bet tai – ne tas pats, kas gyvas bendravimas. Todėl vos pasibaigus karantinui ir Seimo sesijai, išsiruošiau į kelionę po Lietuvą ir, žinoma, būtinai turėjau aplankyti jūsų miestą, – sakė Seimo narys J. Džiugelis.

Jau antrą Seimo kadenciją J. Džiugelis dirba Socialinių reikalų ir darbo komitete bei jo paties iniciatyva įkurtoje Neįgaliųjų teisių komisijoje, tad didžiausią dėmesį bendraudamas su gyventojais skiria socialinėms temoms ir žmogaus teisėms. Natūralu, kad susitikimuose su bendruomenėmis aktyviausiai buvo aptarinėjami būtent šie klausimai. Susitikime vilkaviškiečiai domėjosi vienišų žmonių išmokomis, pensijų didinimu, teiravosi, ar nemažės vaiko pinigai. Žmonės su negalia ypač daug klausinėjo apie nuo liepos 1 d. įteisintą asmeninio asistento paslaugą.


Nors asmeninio asistento paslauga labai svarbi, nes gali daryti didelę įtaką kiekvieno žmogaus su negalia ir jo šeimos narių gyvenimui, informacijos apie šią pagalbą vis dar mažai. Vieni baiminasi, kad neteks kitos priklausančios pagalbos, kiti nesupranta, kuo tas asistentas galėtų padėti, treti stebisi, kad juo negali tapti artimas šeimos narys – juk vis tiek kasdien gelbsti, o čia dar už tai pinigų gautų.

– Suprantu visas dvejones, tačiau noriu pabrėžti, kad asmeninio asistento paslauga Lietuvoje, kaip ir daugelyje Europos šalių, skirta padėti neįgaliesiems ir jų artimiesiems įsilieti į visuomeninį gyvenimą bei darbo rinką. Vadinasi, tuo metu, kol valstybės apmokamas pagalbininkas padeda žmogui su negalia, jo artimasis gali dirbti arba pailsėti, skirti laiko sau. Tai labai svarbu psichinei sveikatai, emociniam šeimos klimatui, – aiškino parlamentaras.

Aktualūs žmonėms su negalia pasirodė ir būsto pritaikymo, techninės pagalbos priemonių kompensavimo klausimai. Seimo narys sakė, kad bendraudamas su gyventojais nuolat įsitikina, jog jiems labiausiai trūksta žinių apie priklausančią valstybės pagalbą. Neretai pasitaiko, jog valdininkai suklaidina žmones ne iš blogos valios, o dėl to, kad yra per mažai įsigilinę į įstatymus.


– Aš su šiomis problemomis gyvenu kasdien, tad puikiai išmanau tvarką ir mielai atsakau į visus klausimus, patariu, kur kreiptis, padrąsinu naudotis visomis priklausančiomis galimybėmis. Jos tikrai palengvina gyvenimą, suteikia galimybę dažniau išeiti iš namų, bendrauti, o tai – didelis džiaugsmas. Manau, po priverstinio karantino tai supranta kur kas daugiau žmonių, – kalbėjo Seimo narys.

Žavėjosi vietine produkcija

Vilkaviškyje, kaip ir dar vienuolikoje šią vasarą aplankytų Lietuvos miestų bei miestelių, J. Džiugelis susitiko ir su smulkiojo verslo atstovais. Daugelis darbdavių skundėsi, kad atsigauti po pandemijos trukdo didžiulis darbuotojų trūkumas, mat prie išmokų pripratę žmonės neskuba grįžti į darbo rinką.

Vietinis ūkininkas Seimo nariui skundėsi, jog anksčiau vasarą prie durų išsirikiuodavo būrys norinčių užsidirbti jaunuolių, o dabar rasti darbo jėgos labai sunku, nes labiau apsimoka gauti išmokas, nei dirbti.

– Pritariu, kad išmokų sistema turi pagelbėti žmogui išgyventi užgriuvus sunkumams, tačiau neturėtų tapti ilgalaikiu pragyvenimo šaltiniu. Tai – viena iš koronaviruso pamokų, kurią turime išmokti ir ateityje nebekartoti, – sutiko J. Džiugelis.


Anot parlamentaro, ne veltui liaudies išmintis sako, kad nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Pandemija parodė, kokia trapi yra ne tik mūsų aplinka, bet ir visas pasaulis. Tačiau sykiu įsitikinome, kad kartu, vienas kitam padėdami bei palaikydami, galime įveikti ir baisiausias negandas.

– Prisidėti gali kiekvienas. Pavyzdžiui, aš kasdien stengiuosi palaikyti smulkųjį verslą – kuo daugiau produktų perku iš pačių gamintojų. Palaikau kiekvieną, kuriantį kokį nors produktą – nuo močiutės megztų kojinių ir vaikų sukurtų kalėdinių eglutės žaisliukų iki kepyklėlėse keptos duonos ir šaltai spausto šviežio aliejaus. Štai ir Vilkaviškyje prisipirkau įvairių rūšių vietos verslininkų skrudintos kavos – ne tik todėl, kad ji išties puiki, bet ir siekdamas savo pavyzdžiu paskatinti kitus bendruomeniškai įveikti pandemijos padarinius, – kalbėjo J. Džiugelis.

Parlamentaras sakė, kad jam Vilkaviškis tapo tikru atradimu.

– Tai gražus miestas, be galo nuoširdūs ir draugiški žmonės, nepaprastai kokybiška ir gardi vietinių gamintojų produkcija, o jau Paežerių dvarą tiesiog būtina pamatyti kiekvienam. Tikiuosi, vėl netrukus susitiksime, – atsisveikindamas kalbėjo J. Džiugelis.



„Santakos“ inf.



Publikuota: 2021-08-02 09:14:13

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai