„Santaka“ / Atliekų surinkimo aikštelėse bus priimami tik išardyti baldai / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda dirbamos žemės Sausininkų k., Bartninkų sen. Tel. 0 614 06 069.
Galioja iki: 2024-09-29 09:16:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  


Už netinkamose vietose paliktus baldus gresia baudos.

Autorės nuotr.


Atliekų surinkimo aikštelėse bus priimami tik išardyti baldai


Nuo rugpjūčio 2 d. Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro (MAATC) didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse įsigalios nauja tvarka – priduodant stambiagabarites atliekas jas teks išardyti.

MAATC didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse visos stambiagabaritės atliekos – seni baldai, kilimai, nudėvėti namų apyvokos daiktai, dideli, į atliekų konteinerius netelpantys rakandai – iš gyventojų priimami nemokamai. Marijampolės apskritis jau kurį laiką buvo bene vienintelė, kurioje šios stambiagabaritės atliekos iki šiol būdavo priimamos neišardytos.

– Pastebėjome, kad gyventojams atvežus neišardytus senus baldus dėl didelio jų tūrio konteineriai prisipildo itin sparčiai, – sakė MAATC atliekų tvarkymo ir gamybos skyriaus vadovas Mindaugas Trinskis. – Atliekų vežėjai buvo priversti vežioti „orą“, o transportavimo išlaidos didėjo.

Vadovaujantis atliekų tvarkymo norminėmis nuostatomis, neapdorotų senų baldų ir rakandų neleidžiama laidoti sąvartyne – didžioji dalis jų masės yra bioskaidžios medžiagos, kurių irimas gamtai daro nepataisomą žalą. Šios atliekos turėtų būti perdirbamos taip, kad būtų atskiriamos antrinės žaliavos, o degi frakcija išvežta deginti į atliekų deginimo jėgaines.



– MAATC neseniai įsigijo specialius įrenginius baldams ir kitoms stambiagabaritėms atliekoms smulkinti, – sakė MAATC direktorius Algirdas Bagušinskas. – Praėjusią savaitę šalia regioninio sąvartyno šis įrenginys jau pradėjo veikti, smulkinsime senus baldus, čiužinius, kilimus ir kitas panašias atliekas.

Direktorius susipažino su kitų šalies atliekų tvarkymo centrų patirtimi perdirbant stambiagabarites atliekas. Visoje Lietuvoje į veikiančias didelių gabaritų surinkimo aikšteles gyventojai įpareigojami senus, nenaudojamus baldus atvežti tik išardytus. Nuo 2021 m. rugpjūčio 2 dienos tokia tvarka įsigalios ir Marijampolės apskrityje.

– Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių priėmėjams nurodyta nuo rugpjūčio 2 dienos nebepriimti iš gyventojų neišardytų senų baldų, – akcentavo direktorius. – Į aikšteles neardytus bus galima atvežti tik pakartotinai naudoti dar tinkamus geros būklės baldus.

Imtis būtinų priemonių siekiant sumažinti stambiagabaričių atliekų tūrį MAATC privertė ir itin sparčiai didėjantis šių atliekų kiekis. 2018 metais didelių gabaritų atliekų aikštelėse buvo priimta apie 2 tūkstančiai tonų atliekų, 2020 metais – jau per 5 tūkstančius tonų. Apvažiavimo būdu apskrityje surenkamų didelių gabaritų atliekų kiekiai nuo 2018 metų iki 2020 metų išaugo beveik tris kartus – nuo 548 tonų iki 1 591 tonos. Vien Marijampolės savivaldybėje apvažiavimo būdu surenkamų atliekų kiekiai per dvejus metus išaugo nuo 174 tonų iki 749 tonų.



– Džiugina, kad gyventojų sąmoningumas tvarkant atliekas nuolat didėja, – sakė A. Bagušinskas. – Mes pastebime, kad prie didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių gana dažnai rikiuojasi eilės norinčiųjų deramai perduoti tvarkyti atliekas. Tačiau kai kurie neatsakingai besielgiantys asmenys senus baldus, rakandus vis dar palieka netinkamose vietose, prie atliekų konteinerių aikštelių. Norėčiau priminti, kad didžioji dalis viešųjų erdvių teritorijų yra stebimos vaizdo kameromis, atliekų tvarkymo taisyklių pažeidėjams už ne vietoje paliktas stambiagabarites atliekas gresia bauda iki 140 eurų, o pažeidimą nustačius pakartotinai ji gali siekti ir 600 eurų.



Liucija BURBIENĖ

MAATC prevencinės veiklos organizatorė



Publikuota: 2021-07-30 11:49:45

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pirmieji debatai: kandidatai į Seimą skaudžiai nesikapojo
* „Bruklinas“ dar kartą perrašė rajono sporto istoriją
* Vokietijos mokslininkai – apie viešnagę mūsų krašte, politiką ir Lietuvos perspektyvas
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar šį sezoną skiepysitės nuo gripo ir nuo kovido?
Būtinai.
Nuo kovido jau pasiskiepijau.
Skiepysiuosi nuo gripo.
Taip, bet tik kovido skiepu.
Nesiskiepysiu nė viena vakcina.



Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „piaras“?
Vadinamasis piaras (iš angl. PR – public relations ) pas mus yra įgijęs neigiamą konotaciją. O pats žodis vertinamas kaip nevartotina svetimybė. Piarą reikėtų keisti terminais ryšiai su visuomene, viešieji ryšiai, savireklama.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai