„Santaka“ / Geriausi rezultatai pasiekiami, kai darbas yra komandinis / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Projektavimo, teritorijų planavimo ir administravimo patirties turinti Jolanta Juchnevičienė dabar darbuosis kraštovaizdžio architektūros srityje.

Autorės nuotr.


Geriausi rezultatai pasiekiami, kai darbas yra komandinis

Eglė MIČIULIENĖ


Jau ne vienus metus buvo kalbama apie tai, kad Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijai reikia kraštovaizdžio architekto. Po ilgų metų sprendimas padarytas: nuo gegužės mėnesio šias pareigas eiti priimta Jolanta Juchnevičienė. Į darbą Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyr. specialistė važinės iš Marijampolės.

– Paskutiniu metu dirbote Kalvarijos savivaldybės administracijos vyriausiąja architekte. Kaip atsidūrėte Vilkaviškyje?

– Laimėjau konkursą. Norėjau išbandyti save šiek tiek kitoje srityje, nes manau, kad įvairios patirtys yra naudingos. Vilkaviškio savivaldybėje nesu naujokė: prieš gerus 10 metų, ką tik baigusi architektūros studijas, dirbau Architektūros ir urbanistikos skyriuje. Tačiau kažkuriuo metu nutariau tęsti vien architektūrinę veiklą projektavimo ir teritorijų planavimo srityje. Su Savivaldybe kuriam laikui atsisveikinau ir pasinėriau į gilius projektavimo vandenis. Taigi turiu ir teritorijų, ir įvairių statinių projektavimo, ir administracinio darbo patirties. Manau, kad plataus profilio specialistas Savivaldybei yra pliusas.

Esu architektė, projektų vadovė. Turiu atestatus tiek ypatingos svarbos statiniams, tiek teritorijų planavimui. O Lietuvos Respublikos architektūros įstatymas leidžia atestuotam architektui užsiimti kraštovaizdžio architektūra. Tai – tik viena iš sričių, kuria gali užsiimti architektas.


– Kai dirbote vyr. architekte Kalvarijoje, Jūsų veiklos barai buvo platesni?

– Dabar mano funkcijos – kraštovaizdžio priežiūra, teritorijų planavimo dokumentų sprendinių įgyvendinimo stebėsena, papildoma veikla įvardytas kraštovaizdžio formavimas. Iš tiesų dabar atėjau į siauresnę sritį, bet darbas man puikiai žinomas. Paplūdimių, kitų viešųjų erdvių tvarkymas, jų puošimas švenčių metu, kalėdinių dekoracijų parinkimas ar net suprojektavimas bendradarbiaujant su įvairių sričių specialistais, kokybiškų želdinių parinkimas – visa tai darėme ir Kalvarijos savivaldybėje.

– Tačiau kraštovaizdžio samprata apima ne tik želdinius. Tai – bendras vietovės vaizdas, apimantis reljefą, statinius, įvairius įrenginius ir kt.

– Pačių statinių planavimą, ko gero, reikėtų palikti vyr. architektui. Tačiau kraštovaizdis iš tiesų apima ne tik gamtinius elementus, bet ir mažąją architektūrą (suoliukus, šiukšliadėžes, staliukus, stendus, ženklus ir pan.). Paimkime kad ir patį Savivaldybės administracijos pastatą. Aplink jį yra želdinių grupės, takelių, vidinis kiemas, aikštelė, pastatytas paminklas. Šią bendrą visumą reikia formuoti taip, kad viskas aplink atrodytų estetiškai, kad elementai tarpusavyje derėtų ir tiktų viešajai erdvei, nes kas tiks privačioje valdoje, nebūtinai tiks prie visuomeninių objektų.


– Iš to, ką sakote, akivaizdu, kad Jūsų darbas glaudžiai siesis tiek su vyriausiojo architekto, tiek su Savivaldybės ekologo funkcijomis?

– Geriausi rezultatai pasiekiami, kai darbas yra komandinis ir kai specialistai vieni su kitais ne konkuruoja, o bendradarbiauja. Turiu omeny ne tik Savivaldybės administracijos specialistus, bet ir kitas įmones, užsiimančias apželdinimu, miesto tvarkyba. Tikiuosi gražaus bendradarbiavimo.

– Prieš ateidama į dabartines pareigas tikriausiai apvaikščiojote kiekvieną Vilkaviškio kampelį. Kaip manote, kur reikėtų skirti daugiausiai dėmesio, kur įdėti darbo, kad miestas turėtų vientisą vaizdą?

– Didelių blogybių nepastebėjau. Galiu pasakyti, kad paskutiniu metu Vilkaviškis labai pasikeitęs, susitvarkęs, išgražėjęs, įgyvendinami įdomūs projektai. Tikiuosi, ir man juos pavyks papildyti savo idėjomis. Sveikintinas vilkaviškiečių noras matyti savo miestą gražesnį ir įsitraukimas į jo tvarkymą. Manau, ateityje reikėtų sukurti daugiau erdvių, kuriose galėtų pasireikšti bendruomenės.

– Vienas naujausių jau įgyvendintų projektų – miesto sodo sutvarkymas. Vieniems ten medžių atrodo palikta per daug, kitiems – per mažai, vieni nori modernesnio, labiau sukultūrinto parko, kiti pageidauja natūralumo. Kaip vertinate Jūs?


– Kiek žmonių – tiek nuomonių. Bet visko viename padaryti neįmanoma, tad jei yra sumanyta tam tikra koncepcija, jos reikia laikytis. Teritoriją formuosime toliau, tobulinsime. Mačiau gyventojų bandymus savaip tvarkyti kai kurias viešąsias erdves.

Manau, kad reikia džiaugtis gyventojų iniciatyva ir juos kviesti prisidėti, bet ne prie chaotiškos plėtros, o prie kryptingo erdvių tvarkymo pagal suplanuotą schemą, vadovaujantis tam tikrais principais.

– Vadinasi, gyventojai, kurie imasi iniciatyvos viešosiose vietose, dabar turėtų kreiptis į Jus ir derinti savo sumanymus?

– Esu linkusi priimti visas idėjas, esu už tarimąsi ir komandinį darbą. Viešosios miesto erdvės yra tarsi miesto vizitinė kortelė. Savivalės čia būti neturėtų, ir galutinį sprendimą turėtų priimti specialistai. Mintis turėtų subręsti, o ne būti įgyvendinama spontaniškai, chaotiškai. Greiti pokyčiai ne visada yra gerai, o sėkmė lydi tada, kai kiekvienas dirba tą darbą, kurį išmano geriausiai. Apskritai į miestą reikia žvelgti kompleksiškai, siekiant, kad būtų tam tikra tvarka, darna, struktūra ir aiški koncepcija.

– Tai į kur pirmiausiai nukrypo Jūsų žvilgsnis?

– Į jau minėtą miesto sodą, taip pat centrinę erdvę – J. Basanavičiaus aikštę. Dairomės ir į Savivaldybės administracijos, kaip viešojo objekto, teritoriją. Po truputį apeisime visus kampelius.

– Vis dėlto Vilkaviškyje tikriausiai pastebėjote ir tokių objektų, kurie nedera prie atsinaujinančio miesto vaizdo.

– Egzistuoja ne tik fizinė, bet ir vizualinė tarša. Menkaverčiai pastatėliai, įvairūs apleisti ar nevykę objektai formuoja bendrą miesto vaizdą. Dirbdama vyriausiąja architekte visuomet atkreipdavau į tai dėmesį, akcentuodavau, kad reikėtų vengti vizualinės taršos viešosiose erdvėse. Vizualinę taršą suvaldyti yra įmanoma, tačiau ne viskas priklauso nuo kraštovaizdžio architekto.

– Prieš kelias dešimtis metų Vilkaviškis buvo vadinamas rožių miestu, tad apželdinimas buvo vystomas ta kryptimi. Gal jau mintyse esate susidėliojusi kokią nors miesto kraštovaizdžio koncepciją?

– Kalbant bendrai, šiuo metu tiek architektūroje, tiek kitose srityse vyrauja tvarumo idėjos. Šiuolaikiniai gėlynai yra kitokie, labiau primena laukinį kraštovaizdį. Na, bet minčių yra įvairių, dabar reikia rasti kompromisą tarp norų, galimybių ir supratimo apie tai, kas yra gražu bei kas tinka konkrečioje aplinkoje.


Tačiau kol kas dirbu tik du mėnesius, duokite šiek tiek laiko (nusijuokia)! Jo tikrai reikia dideliems planams ir koncepcijoms.



Publikuota: 2021-07-23 08:18:56

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai