„Santaka“ / Pradedamas rengti Marijampolės regiono plėtros planas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2021-07-15 10:10

Dalinkitės:  


Pradedamas rengti Marijampolės regiono plėtros planas


Marijampolės regione pradedamas rengti Marijampolės regiono plėtros planas 2021–2030 m. Šiam tikslui sudaryta darbo grupė, jungianti skirtingų sektorių ir sričių atstovus.

Birželio 29 d. nuotoliniu būdu įvyko pirmasis Marijampolės regiono plėtros plano 2021–2030 m. rengimo darbo grupės posėdis, kurio metu darbo grupės nariams Vidaus reikalų ministerijos atstovas Andrius Valickas pateikė informaciją apie Regionų plėtros programą ir planuojamas Europos Sąjungos (ES) fondų investicijas regionuose iki 2030 metų.

Ministerijos atstovas akcentavo, kad Marijampolės regionas yra vienas iš silpniau ekonomiškai išsivysčiusių regionų vertinant pagal pridėtinės vertės, užimtumo ir skurdo rodiklius. Anot A. Valicko, rengiant Marijampolės regiono plėtros planą ateinančiam laikotarpiui reikėtų į šias problemas atsižvelgti ir jas tinkamai įvertinti.

Metodinius reikalavimus regionų plėtros planų rengimui pateikė Centrinės projektų valdymo agentūros ekspertas Gediminas Česonis. Posėdžio metu Marijampolės regiono plėtros tarybos administracijos direktorė Jurgita Mitrulevičienė apžvelgė pagrindinius Marijampolės regiono socialinius ir ekonominius rodiklius ir išskyrė pagrindines problemas.


Vertindama regiono demografinę situaciją J. Mitrulevičienė išskyrė žemas kaimo gyventojų pajamas ir mažą užimtumą, taip pat tai, kad nuo centrų nutolusių vietovių gyventojams kyla problemų pasiekti darbo vietas.

Opi regiono problema yra ir tai, kad sparčiai mažėja darbingiausio amžiaus (30–44 metų) gyventojų, lyginant su kitais regionais (šalies vidurkiu), taip pat ryškėja skirtumai ir paties regiono viduje.

Galima teigti, kad Marijampolės regionas – senstantis regionas, kuriame didėja išlaikomojo amžiaus gyventojų.

Analizuojant ekonominės veiklos sektoriaus duomenis akivaizdu, jog Marijampolės regione daugiausiai žmonių dirba žemės ūkio, pramonės srityse, o profesinės, mokslinės ir techninės veiklos bei administracinėje ir aptarnavimo srityse dirbančių žmonių mažėja.

Remiantis statistiniais duomenimis, Marijampolės apskrityje darbo užmokestis yra vienas žemiausių šalyje, o tai lemia kitas socialines, ekonomines problemas.

J. Mitrulevičienė pabrėžė, kad ligos COVID-19 pandemija ir įvesti apribojimai Marijampolės regione turėjo didelį poveikį nedarbui augti.

Marijampolės apskrityje, lyginant su kitais regionais, 2020–2021 m. labiausiai augo vidutinis metinis bedarbių procentas.


Kalbėdama apie sveikatos sritį, Marijampolės regiono plėtros tarybos administracijos direktorė J. Mitrulevičienė akcentavo, kad pandemijos metu sumažėjęs sveikatos paslaugų prieinamumas gali turėti neigiamų ilgalaikių pasekmių gyventojų sveikatai.

Vertinant švietimo rodiklius pastebėtina, kad Marijampolės regionas pagal ikimokyklinio amžiaus vaikų skaičių yra tarp mažiausių (antras nuo galo).

Nors gyventojų, turinčių aukštąjį išsilavinimą, Marijampolės regione pastaruoju metu daugėja, tačiau lyginant su kitais regionais išsilavinimas vis dar vienas žemiausių.

Marijampolės regiono plėtros tarybos administracija tikisi, kad bendromis darbo grupės narių pastangomis bus parengtas išsamus, regiono poreikius atitinkantis Marijampolės regiono plėtros planas 2021–2030 m., kuris padės spręsti minėtas problemas.



Marijampolės regiono plėtros tarybos administracijos inf.



Publikuota: 2021-07-15 10:10:34

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai