„Santaka“ / Kazio Bradūno tėviškė nusidažė Vytauto Mačernio kūrybos spalvomis / Kultūra

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Kultūra

Dalinkitės:  


Pasiklausyti poezijos ir muzikos Bradūnynėje susirinko daug žmonių.

Kazio Bradūno tėviškė nusidažė Vytauto Mačernio kūrybos spalvomis


Jau ketvirtus metus Kazio Bradūno tėviškėje vykstančiame renginyje „Kiršų vasara“ šį kartą skambėjo Vytauto Mačernio eilės.

2021–ieji yra paskelbti poeto Vytauto Mačernio metais. Šiemet sukanka 100 metų nuo jauniausio lietuvių klasiko gimimo, todėl visoje šalyje vyksta renginiai, skirti prisiminti jo gyvenimą ir kūrybą. „Kiršų vasara“ taip pat prisijungė prie šio paminėjimo.

Vilkaviškio kultūros centro Alvito padalinio organizuotame renginyje dalyvavo gausus būrys žmonių iš viso rajono. Gaivus vakaro oras ir skambančios eilės bei muzika sukūrė jaukią, bendruomenišką atmosferą. Į ją įsijausti padėjo renginio skaitovai, kūrybiškai perteikdami V. Mačernio gyvenimo istoriją, supažindindami su jo kūrybos aplinka, poezija. Svečius pradžiugino ir kasmet pagal K. Bradūnienės receptą kepamas pyragas, kuriuo vaišino organizatoriai.

„Kiršų vasaros“ organizatorė Angelė Blažaitienė sakė, jog motyvacija organizuoti renginius Bradūnynėje kyla iš siekio įprasminti šio poeto kūrybą ir jo gimtinės svarbą. Kiekvienais metais „Kiršų vasarai“ pavyksta pritraukti vis daugiau klausytojų ir žiūrovų, todėl tikimasi, kad palengva šis renginys dar labiau išaugs ir prikvies žmonių net iš aplinkinių rajonų.


Šiais metais pagrindiniu traukos objektu tapo dainų atlikėjo ir autoriaus Giedriaus Arbačiausko muzikinė programa. Jo lūpomis ir gitaros stygomis nuskambėjo žinomų Lietuvos poetų eilės ir paties autoriaus kūrybos dainos. Klausytojai turėjo progą pasiklausyti Vytauto Mačernio, Henriko Radausko, Marcelijaus Martinaičio, Antano A. Jonyno ir kitų poetų tekstais sukurtų dainų. Patenkinti turėjo likti tiek romantiškų, tiek linksmų ir energingų dainų mėgėjai.

Nors gali pasirodyti, kad V. Mačernio kūryba ir K. Bradūno tėviškė šiek tiek nedera, bet šie poetai buvo glaudžiai susiję. Žemininkų kartai priklausę kūrėjai buvo amžininkai ir vienas kitą puikiai pažinojo, buvo draugai. Jų kūryba taip pat artima, poezijoje juntami gamtos, meilės tėviškei motyvai. Šiek tiek vyresnis K. Bradūnas V. Mačernio poezijoje įžvelgė didelį potencialą, tačiau šis perspektyvus kūrėjas tragiškai pasitraukė iš gyvenimo dar labai jauname amžiuje. Kaip samprotavo „Kiršų vasaros“ organizatorė A. Blažaitienė, V. Mačerniui tikriausiai būtų patikę apsilankyti K. Bradūno tėviškėje. Gyvybe alsuojanti gamta, šalimais tekantis upelis ne vieną meniškos sielos žmogų gali įkvėpti kūrybai.


Gaila, kad šiandien galima išgirsti, jog klasikų kūryba nebėra tokia aktuali ar skoninga ir jos vietą galėtų užimti daugelio šiuolaikinių poetų eilėraščiai. Tačiau, A. Blažaitienės nuomone, labai svarbu neprarasti ryšio su lietuvių klasikais ir juos prisiminti, o ypač savo kraštiečius. Jų kūrybos aktualumą įrodo vien tai, kad daugybė eilių sugulė į dainas, kurios skamba iki šiol ir jų pasiklausyti gausiai renkasi žmonės.



Vita LASKEVIČIŪTĖ



Galerija: Bardas




Publikuota: 2021-07-02 11:21:13

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai