„Santaka“ / Žaidimai smėlio dėžėje arba Kaip perspjauti opoziciją / Savivaldybės žinios

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda sviestamušį (dėželinis, viduje su 4 sparneliais, sukamais rankena). Tel. 8 683 80 616.
Galioja iki: 2022-10-06 14:48:54

Parduoda gerų pieninių karvių telyčias (gimusios vasario 13 d. ir vasario 28 d., bandos numeris 10263100204). Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2022-10-08 09:51:50Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Savivaldybės žinios

Dalinkitės:  


Žaidimai smėlio dėžėje arba Kaip perspjauti opoziciją

Dangyra APANAVIČIENĖ


Penktadienį nuotoliniu būdu vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje netrūko kritikos strėlių, pamokymų ir politinių žaidimų.

Nuo atsakymo politikas „apšalo“

Keletą valandų trukusiame posėdyje nemažai laiko buvo skirta rajono švietimo įstaigų 2020 metų veiklos ataskaitoms tvirtinti. Šįkart atsiskaitė 14 ugdymo įstaigų vadovai. Iš anksto su ataskaitomis susipažinę politikai daugumai jų iškart pritarė, tačiau kai kuriems vadovams turėjo ir klausimų.

Vilkaviškio vaikų lopšelio-darželio „Eglutė“ direktorės Renatos Sakalauskienės Tarybos narys Mantas Balčiūnas klausė, kaip baigėsi plačiai nuskambėjęs smurto prieš vaikus tyrimas, teiravosi apie kolektyvo susiskaldymo įstaigoje priežastis. Direktorė atsakė, kad smurto prieš vaikus atvejį policijos pareigūnai traktavo kaip nepagrįstą ir tyrimo nepradėjo, o įtampą kolektyve, pasak vadovės, greičiausiai sukėlė kai kurie nuotolinio darbo niuansai bei darželyje nustatyti COVID-19 susirgimo atvejai ir dėl to įvykęs tam tikras nesusikalbėjimas.

Opozicijos lyderis Žilvinas Gelgota naujojo Vilkaviškio sporto ir pramogų centro direktoriaus Martyno Kasperaičio klausė, kaip jam sekasi įgyvendinti pažadą telkti nevyriausybines organizacijas ir kada direktorius pateiks strateginį įstaigos veiklos planą. M. Kasperaitis atsakė, kad nevyriausybines organizacijas planuoja pakviesti į diskusiją, nes pirmiausia norįs išsiaiškinti jų poreikius, o dėl strateginio plano teigė nieko negirdėjęs, nes atostogavo. Tačiau M. Kasperaitis sakė „be problemų“ galįs pateikti tą planą, bet politikas turi kreiptis į jį raštu ir paprašyti. Be žado nuo tokio atsakymo likęs Ž. Gelgota net už galvos susiėmė. „Ir jūs, mere, nieko dabar nepasakysite?“ – nustebęs Ž. Gelgota kreipėsi į Savivaldybės vadovą. Tačiau meras, kaip visada panašiais atvejais, išliko ramus ir paprašė M. Kasperaičio pateikti strateginį veiklos planą.


Kiti klausimai

Posėdyje patvirtinta sveikatos rėmimo specialiosios programos priemonių vykdymo 2020 metų ataskaita, naujos redakcijos smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų finansavimo programos tvarkos aprašas, vietinės rinkliavos už leidimo atlikti kasinėjimo darbus viešojo naudojimo teritorijoje išdavimą nuostatai. Taryba pritarė dalyvavimui Švietimo įstaigų sporto aikštynų atnaujinimo 2021–2024 m. programoje, atnaujinant Pilviškių „Santakos“ gimnazijos sporto aikštyną, taip pat Serdokų ir Keturvalakių kadastrinių vietovių dalies melioracijos statinių rekonstravimo projekto įgyvendinimui bei daliniam finansavimui. Patvirtintos naujos Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centro mokamų paslaugų kainos, sprendimai, susiję su Savivaldybės turto tvarkymu bei kitais rajono gyventojams aktualiais klausimais.

Palaikė opoziciją

Taikiai ir ramiai balsavimas vyko iki 33-iojo darbotvarkės klausimo. O tada politikų nuomonės išsiskyrė ir posėdžio atmosfera po truputį pradėjo kaisti.

Pradėjus svarstyti Viešųjų vietų, kuriose galima vykdyti prekybą ir teikti paslaugas iš laikinųjų prekybos įrenginių, sąrašą, opozicija pareikalavo išbraukti punktą, apribojantį smulkiųjų verslininkų teisę prekiauti arčiau nei 100 metrų nuo stacionarių prekybos ar paslaugų teikimo taškų. Remiantis šiuo sprendimu, prekiauti arčiau, nei nurodytas atstumas, būtų galima tik gavus tų taškų savininkų leidimą.


Opozicijos atstovų M. Balčiūno ir E. Gaubienės nuomone, tokia tvarka pažeistų Konkurencijos įstatymo nuostatas bei smulkiųjų verslininkų teises.

Meras bandė paaiškinti, kad sprendimu patvirtinama gana daug patrauklių vietų prekiauti ne tik Vilkaviškio mieste, bet ir visose seniūnijose, bei apginti įmones, sukūrusias nemažai darbo vietų ir besirūpinančias tvarka greta jų esančiose teritorijose. Tačiau opozicija nenusileido, o jai pritarė ir kai kurie valdančiosios daugumos atstovai. M. Balčiūno paagituoti „neskriausti mažųjų verslininkų“ dauguma – 12 iš 23 – posėdyje dalyvavusių Tarybos narių nubalsavo, kad 100 metrų apribojimas iš sprendimo būtų išbrauktas.

Kas daugiau?

Didžiausias netikėtumas laukė tvirtinant paskutinį posėdžio sprendimą, kuriuo buvo siekiama pakeisti individualių buitinių nuotekų valymo įrenginių įrengimo dalinio kompensavimo tvarkos aprašą.

Korekcijos prireikė, kai paaiškėjo, kad brangiai kainuoja prie paraiškos pridedamų dokumentų gavimas – vien už statybos leidimą, topografinę nuotrauką ir kt. tenka pakloti apie 550 eurų, o visas nuotekų valymo įrenginių įrengimas kainuoja apie 2 500 Eur. Tuo tarpu Savivaldybės kompensacija siekia tik 700 eurų. Tokia aiškiai per maža kompensacija gyventojai nesuvilioja ir toliau netvarko buitinių nuotekų bei teršia aplinką. Todėl ir buvo nuspręsta padidinti daliniam kompensavimui numatytas išmokas.


Šio sprendimo ir pataisos iniciatorius opozicijos atstovas Rimvydas Palubinskas, pristatydamas pakeitimo projektą, informavo, kad individualių namų savininkams siūloma skirti kompensaciją iki 50 proc. įrenginių ir jų įrengimo vertės, bet ne daugiau kaip 1000 Eur, o dvibučių ir daugiabučių namų butų savininkams – taip pat iki 50 proc., bet ne daugiau kaip 700 Eur vienam butui.

Ir tada netikėtai meras A. Neiberka pateikė kitą, kaip jis įvardijo, socialdemokratų ir „valstiečių“ koalicijos, pasiūlymą dar daugiau padidinti minėtas kompensacijas: individualių namų savininkams – iki 1 200 Eur, o dvibučių ir daugiabučių namų butų savininkams – iki 850 Eur vienam butui.

Artėjančių rinkimų nuotaika padvelkęs pasiūlymas dvejopus jausmus sukėlė, ko gero, ne tik posėdį internetu stebėjusiems gyventojams, bet ir opozicijos atstovams. Kaip sakė vienas jų, iš principo pasiūlymas „skamba lyg ir gerai“ – gyventojai gaus didesnę paramą. Tačiau R. Palubinskas tokį valdančiųjų poelgį pavadino nesilaikymu tvarkos ir noru „perspjauti“ opoziciją. „Sveikinu naująją „demokratiją“ ir vis dėlto kviečiu balsuoti už mano pateiktą pasiūlymą“, – aiškiai susierzinęs kalbėjo R. Palubinskas. Jo pusėn stojo ir Ž. Gelgota. „Žaidžiam tada iki galo! Vietoj 700 Eur aš siūlau kompensaciją padidinti iki 1 000 Eur, o vietoj 1 000 Eur – iki 2 000 Eur“, – kainą „pakėlė“ opozicijos lyderis.

Ironija virtusį pasiūlymą meras priėmė kaip rimtą ir balsavimui pateikė tris variantus: savo, R. Palubinsko ir Ž. Gelgotos. Valdantieji, be abejo, parėmė iš anksto aptartą koalicijos pasiūlymą: 12 Tarybos narių nubalsavo už 1 200 ir 850 eurų sumas, 5 politikai pasisakė prieš, o 5 – susilaikė.

Apkaltino politinių raumenų demonstravimu

„Pademonstravote didelę galią, bet norėčiau, kad demonstruotumėte didesnę lyderystę ir vadybą“, – po balsavimo replikavo Ž. Gelgota. Politinių raumenų demonstravimu valdančiuosius apkaltino ir M. Balčiūnas. „Žaidžiame mažoje smėlio dėžėje. Reikia mažiau žaisti, o daugiau dirbti rajono žmonių labui“, – kalbėjo jis, sakydamas, kad laikas rajonui „kilti nuo dugno“.

Nenutylėjo ir kita pusė. „Matote tik blogesnes puses, o kodėl nematote ir nekalbate apie pozityvius dalykus? Nesėdime rankų sudėję, dirbame, sprendžiame problemas Savivaldybių asociacijoje, ministerijose, bet ne viskas nuo mūsų priklauso“, – atkirto meras A. Neiberka. Jam pritarė ir „valstietis“ Valdas Kamaitis, kartais mėgstantis oponentus pamokyti. „Jūs tik pirmą kartą opozicijoje. Aš daug metų buvau. Na, pralaimėjote rinkimus, bet nereikia taip sarkastiškai kalbėti. Dėl smulkmenų nesikabinėkime, o dėl didelių problemų susivienykime ir kartu jas spręskime. Liberalas, konservatoriai, kurių atstovai šiuo metu yra valdžioje, taip pat galėtų pasistengti dėl rajonui svarbių klausimų“, – reziumuodamas moralą užbaigė valdančiųjų atstovas.
Publikuota: 2021-06-30 16:57:29

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Iš valdininkų stalčių ištrauktas raštas išjudino darbus
*Medis kybartiečio dirbiniuose virsta moliu ir marmuru
* Džiugus pokytis: po remonto biblioteka grįš į šiuolaikiškas patalpas
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip reagavote į žinią apie mobilizaciją Rusijoje?
Ukrainai bus sunkiau kovoti.
Rusija įspeista į kampą – pavojus visiems.
Manau, Putinas blefuoja.
Nieko baisaus nematau.
Man rūpi mano problemos.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „lygsvara“?
Lygsvara – nevartotinas žodis. Vartotinas pusiausvyra: 1. kūno ramybės būsena, išsilyginus veikiančioms jėgoms; 2. darni ko nors būsena.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2022 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas