„Santaka“ / Etninė kultūra jaunimui – misija įmanoma / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 2 kambarių tvarkingą vidinį butą Maironio g., Vilkaviškyje (49 m², IV a., namas renovuotas, pilnai išmokėta renovacija, langai plastikiniai, pakeisti radiatoriai, įstiklintas balkonas, kambariai nepereinami, durys šarvuotos, dvigubos, signalizacija, 56 000 Eur). Tel. 0 614 82 403.
Galioja iki: 2024-10-19 16:04:57

Parduoda dirbamą žemę Sausininkų k., Bartninkų sen. Tel. 0 614 06 069.
Galioja iki: 2024-10-20 08:58:54

Parduoda atjunkytus paršelius. Tel. 0 614 11 665.
Galioja iki: 2024-10-20 14:10:20



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Į Gižus – etninės kultūros židinį – susirinko pedagogai iš įvairių Lietuvos mokyklų.

Autorės nuotr.


Etninė kultūra jaunimui – misija įmanoma


Tautinis identitetas, etninė kultūra ir paveldas yra labai svarbi kiekvieno lietuvio gyvenimo dalis. Vis dėlto neretai pastebima problema, kad jaunimui šios vertybės nebėra tokios aktualios. „Mano gimtinės lobiai“ konferencijos organizatoriai stengiasi tai pakeisti.

Į Gižų Kazimiero Baršausko mokykloje-daugiafunkciame centre surengtą respublikinę etninės kultūros konferenciją – amatų dirbtuves „Mano gimtinės lobiai“ susirinko dalyviai ir lektoriai iš įvairių Lietuvos miestų: Vilniaus, Alytaus, Marijampolės, Prienų, Jiezno ir Vilkaviškio rajono. Renginio moderatorės Virginija Armanavičienė ir Indrė Markevičienė tikisi, jog šis renginys paskatins ir motyvuos pedagogus skleisti tautiškumo idėjas tarp jaunimo.

Dar spalio mėnesį turėjusi vykti konferencija dėl karantino ribojimų galiausiai įvyko vasaros pradžioje. Puikus oras suteikė galimybę veiklas vykdyti lauke ir pakviesti daugiau dalyvių iš įvairių Lietuvos kraštų.

Renginyje svarbų vaidmenį atliko ne tik pedagogai, bet ir jų mokiniai. Pasibaigus pranešimams, prie mokyklos-daugiafunkcio centro įrengtose amatų dirbtuvėse – stubelėse – vyko užsiėmimai ir tradicinių amatų demonstracijos. Pedagogai ir mokiniai galėjo pasigėrėti vieni kitų sukurtais dirbiniais, pasiklausyti kankliavimo ar net jo pasimokyti.



Konferencijoje ir amatų dirbtuvėse buvo pasidalyta gerosiomis patirtimis, patarimais, idėjomis, kaip į švietimo procesą įtraukti etninės kultūros elementus. Svarbiausia – kaip tai padaryti jaunimui patraukliu būdu. Pasirodo, kad pedagogai šią problemą sprendžia pačiomis kūrybiškiausiomis priemonėmis, pasitelkdami muziką, amatus ar net kompiuterinius žaidimus. Gižų Kazimiero Baršausko mokyklos-daugiafunkcio centro mokytoja ir popieriaus karpinių meistrė, Suvaklijos (Sūduvos) etninės kultūros globos tarybos narė V. Armanavičienė mano, kad tikslas yra ne skatinti kopijuoti idėjas, o įkvėpti, perduoti impulsą. Tokiu būdu atsiras mąstymas, leidžiantis suvokti spragas švietimo sistemoje ir tinkamiausiai jas užpildyti, pasitelkiant vaizduotę ir įgytas žinias.

Renginio organizatorių nuomone, etninės kultūros ugdymas mokyklose yra labai svarbus švietimo aspektas. Lietuviškos vertybės ir tradicijos yra mūsų identiteto, tapatybės dalis, todėl apleidus jas prarandamas ryšys su tėvyne bei savo šaknimis. Dažniausiai etninė kultūra perduodama iš kartos į kartą šeimoje, čia ji puoselėjama ir brandinama išminties, tarpusavio santykių pavidalu. Tačiau šiais laikais mokykla atlieka vis svarbesnį vaidmenį visapusiškame švietime. Būtent dėl to pedagogai turėtų siekti kūrenti tautiškumo židinius mokyklose ir lietuviškomis vertybėmis uždegti savo mokinius. Tik tokiu būdu tautos kultūra bus ne tik išlaikoma, bet ir toliau perduodama.



Kaip teigė V. Armanavičienė, „etninės kultūros ugdymas turėtų būti ne atsitiktinis ir fragmentiškas, bet sistemingas ir nuoseklus“. Gižuose vykusi respublikinė etninės kultūros konferencija-amatų dirbtuvės „Mano gimtinės lobiai“ būtent prie šio tikslo ir padėjo priartėti. Tikimasi, kad mūsų rajone gyvuojanti tautiškumo ugnis bus perduota ir į kitų Lietuvos miestų mokyklas.



Vita LASKEVIČIŪTĖ



Galerija: Gižai




Publikuota: 2021-06-28 10:48:08

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Automobilių taršos tikrintojai pasiekė ir Vilkaviškį
* Dronus perpratęs senjoras siužetais džiugina žmones
* „Korio“ grupės narių tikslas – sau ir kitiems padėti gyventi blaiviai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar šį sezoną skiepysitės nuo gripo ir nuo kovido?
Būtinai.
Nuo kovido jau pasiskiepijau.
Skiepysiuosi nuo gripo.
Taip, bet tik kovido skiepu.
Nesiskiepysiu nė viena vakcina.



Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „piaras“?
Vadinamasis piaras (iš angl. PR – public relations ) pas mus yra įgijęs neigiamą konotaciją. O pats žodis vertinamas kaip nevartotina svetimybė. Piarą reikėtų keisti terminais ryšiai su visuomene, viešieji ryšiai, savireklama.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai