„Santaka“ / Poezija – lyg neišsenkanti versmė / Kūryba

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Kūryba

Dalinkitės:  


Lietaus nuprausto parko fone – Mažojo poezijos pavasario nominantai (iš kairės): diplomantas Antanas Žilinskas, laureatė Agnė Brazaitienė, skaitytojų prizo laimėtoja Danguolė Protasevičienė, diplomantė Dalia Sakalauskienė.

Autorės nuotr.


Poezija – lyg neišsenkanti versmė

Laima VABALIENĖ


Klausučiuose, Lietuvos mažojoje kultūros sostinėje, šią vasarą ypač gausu muzikos, dainų, teatro renginių. Praėjusį savaitgalį čia skambėjo ir poezija. Į šventę „Balta diena, balta ieva baltą pavasarį kartoja“ rinkosi Mažojo poezijos pavasario dalyviai ir meninio žodžio gerbėjai.

Jautėsi laukiami

Taip jau nutinka, kad dėl karantino antri metai ir respublikinis poezijos festivalis, ir Mažojo poezijos pavasario šventė keliauja į... vasarą. Lietaus debesys šeštadienį sumaišė planus rajono kūrėjų meninio žodžio klausytis Klausučių parko ūksmėje, tad visiems dalyviams teko burtis erdvioje kultūros namų salėje.

Trūko saulės, bet gausiai susirinkusiuosius gaubė šeimininkų – Klausučių bendruomenės žmonių – svetingumas, poezijos nuoširdumas, užburianti Vilkaviškio jaunimo pučiamųjų orkestro saksofonininko Kipro Krasnicko muzika ir mielas studijos „Šokantys bateliai“ šokėjėlių pasirodymas. Salė pakvipo bijūnais, kai su didžiule jų puokšte Klausučių seniūnijos vardu sveikinti kūrėjų stojo buvusi ilgametė seniūnijos vadovė Gema Skystimienė. Pasidžiaugusi, kad poezijos šventė pasirinko vietą, kuriai pati yra atidavusi daug meilės ir širdies, ji pacitavo kelias Klausučių himno eilutes. Vieną iš trijų savo prizų seniūnija skyrė būtent žodžius jam parašiusiai šio krašto kūrėjai Zitai Andziulienei. Kiti du seniūnijos simpatijų prizai atiteko Elenai Dereškevičienei ir Aldonai Maksvytienei. Visą himno tekstą perskaitė Neringa Bartelienė, Klausučius pristačiusi kaip šiemetinę Lietuvos mažąją kultūros sostinę. Jos perduoti šį titulą simbolizuojantys suvenyrai buvo įteikti Nepriklausomųjų rašytojų sąjungos pirmininkei Daliai Buragienei, poetei Vilijai Žalienei, saksofonininkui K. Krasnickui ir jauniesiems šventės vedėjams Ievai Andriulionytei bei Laurynui Zmitrevičiui.


Netoli nuo Klausučių nuklydo ir Vilkaviškio viešosios bibliotekos atstovės. Jos sveikino iš šio krašto kilusią Birutą Pėveraitytę-Giraitienę. Jau ilgus metus Marijampolėje gyvenančiai kūrėjai dėkojo už poetinio žodžio plėtrą ir bibliotekai dovanotas autorines poezijos knygas.

Šventėje buvo ir daugiau prizų bei dovanų, kuriuos „Santakos“ laikraščio redakcija, rajono Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius bei kiti rėmėjai skyrė patikusių eilių autoriams. Ne vieno akyse suspindo ašara, kai Danguolė Protasevičienė skaitė amžinybėn išėjusiai mamai skirtas eiles. Jautrūs ir nuoširdūs posmai neliko nepastebėti ir eilėraščius skaičiusių žmonių. Skaitytojų simpatijų prizas – tautodailininko Zenono Skinkio medžio angelas – leidosi būtent į šios autorės rankas.

Įvairiaspalvė eilėraščių paletė

Kiekvienais metais Mažasis poezijos pavasaris sutelkia nemažą būrį rajono poetinio žodžio meistrų. Ir šią gegužę jų kūryba buvo spausdinta „Santakoje“, o renginyje klausėmės, kaip ji skamba pačių autorių lūpose. „Poezijos žodis – tarsi nuostabiausios gėlės sėklelė. Dėkojame už eiles, pražydusias Mažojo poezijos pavasario šventėje“, – padėka ir mažutėlis indelis medaus, kaip simbolis meninės kūrybos nektaro, buvo įteiktas kiekvienam eilėraščių kūrėjui. Jų posmai klausytojus užliejo pačia įvairiausia emocijų, išgyvenimų, prisiminimų, pastebėjimų, prisipažinimų gama.


Keletas autorių savo posmus skyrė žinomiems žmonėms: patriarchui J. Basanavičiui, dainininkui L. Cohen, poetams V. Mačerniui, S. Nėriai...

Salė nuščiuvusi klausėsi renginio vedėjos I. Andriulionytės skaitomos S. Nėries dienoraščio ištraukos – širdies išpažinties, atskleidžiančios poetės dvejones, savęs ieškojimus, klaidžiojimus tiesos labirintuose...

Taip radosi proga pakalbėti ir apie šį pavasarį pajudėjusius S. Nėries atminimo įamžinimo Vilkaviškyje reikalus. V. Žalienė informavo, kad V. ir J. Kudirkų dovanota ąžuolo mediena jau nuvežta medžio skulptoriui Algimantui Sakalauskui. Tautodailininkas poetės kūrybinę dvasią įkūnys koplytstulpyje, kuris bus pastatytas Vilkaviškio kultūros centro prieigose.

Vilkaviškiečių iniciatyvą stiprino renginio svečias, S. Nėries kūrybos gerbėjas Juozas Isoda iš Liudvinavo (Marijampolės savivaldybė), pasidalydamas patirtimi, rašytojo K. Borutos atminimą jo gimtuosiuose Kūlokuose įprasminant romano „Baltaragio malūnas“ veikėjų skulptūromis. Aktyvus ir iniciatyvus marijampolietis būsimam S. Nėries koplytstulpiui paaukojo svarią pinigų sumą.

Svarbiausios nominacijos


I. Andriulionytės daina „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj“ skelbė iškilmingiausią šventės momentą. Su padėkos raštais ir gėlėmis kilo rajono Savivaldybės administracijos atstovai: mero pavaduotojas Bernardas Marčiukonis, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė, vyriausiasis specialistas Artūras Blauzdžiūnas.

Vicemeras paskelbė, kad trisdešimt pirmojo Mažojo poezijos pavasario laureate tituluojama Agnė Brazaitienė ir jai skiriama 200 Eur premija. Padėkota ir diplomantams: Daliai Sakalauskienei, Antanui Žilinskui bei Lukui Rakauskui. Jiems šį pavasarį primins ir tautodailininko Z. Skinkio medžio drožiniai.

Su šia švente poezijos pavasaris nesibaigė. Liepos 1-ąją rajone svečiuosis respublikinio poezijos pavasario pasiuntiniai. Renginiai vyks S. Nėries tėviškėje Kiršuose ir Vilkaviškyje.






Agnė BRAZAITIENĖ

Mažojo poezijos pavasario laureatė



Aistriai kvepia bijūnai

Kvėpavimas lėtas apsunksta

Sunkiai merkiasi akys

Ieško tavęs šešėliuose

Žvilgsnį blakstienos nušluoja

Besileidžianti saulė užgęsta raudonai

Ant pavargusio kūno

Koks gražus man pasiblando skęstantis

Tavo sielos nuogumas

Užmiegam

Artėja lietus

Byra žiedlapiai tyliai į naktį

Bijūno



***



Būna įbrendu kartais į vakarą

Basomis, rūkui laižant kojas.

Užsimerkiu pavargus, rami ir...

Prisiminimais tyliai kvėpuoju.

Obuoliais alyviniais, džiūstančiu šienu,

Pakalnutėm, žvyrkeliu po lietaus,

Sniego gniūžte, perskėlusia lūpą,

Atlaidais, brastos šaltu vandeniu

Kvepia mano vaikystė...

Paliūdžiu, save vėl nusiaudžiu

Ir žiūriu ant žolės mėnesienoje sėdėdama,

Ar ta pati aš čia...?




Rytas

Aš tau šiąnakt nuskinsiu prinokusius debesis,

Žvaigždžių rasa šaltai apkibusius.

Jų sunkiai minkštos, garbanotos kekės

Į delnus birs ir užmigdys žaltvyksčių žiburius.

Kaip gera bus kartu prisėst ant slenksčio kelių,

Pailsint kojas, supinant į rūką mūsų skalsią tylą.

Ir įsisiautus į jaukumą tavo glėbio laukt,

Kada aguonžiedžiais aušra dangum pažyra...








Galerija: Poezija




Publikuota: 2021-06-22 09:01:10

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai