„Santaka“ / Etnokultūrinės vasaros stovyklos kviečia ne tik vaikus / Lietuvoje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Lietuvoje

Dalinkitės:  



Etnokultūrinės vasaros stovyklos kviečia ne tik vaikus


Šią vasarą, kaip ir kasmet, Lietuvoje vyks ne viena etnokultūrinė vasaros stovykla, skirta vaikams, jaunimui, o kai kurios – ir suaugusiesiems. Jose susitinka tie, kurie jaučia ypatingą meilę folklorui, domisi Lietuvos istorija ir baltų mitologija, nori sužinoti tradicinių amatų paslaptis, mėgsta žygius ir laužus.



Siekdami palengvinti etnokultūrinių stovyklų paiešką, parengėme jų sąrašą. Sąraše stovyklos suskirstytos pagal tai, kuriame etnografiniame regione jos vyks: Aukštaitijoje, Dzūkijoje (Dainavoje), Mažojoje Lietuvoje, Suvalkijoje (Sūduvoje) ar Žemaitijoje.

Aukštaitijoje šiemet laukia ne tik įvairių kultūros centrų organizuojamos su etnine kultūra supažindinančios vaikų dienos stovyklos. Čia laukia ir patyriminės „Vikingų kaimo“ poilsio ir veiklų savaitės, kuriose vaikai bei jaunimas gali pasinerti į priešistorinių laikų gyvenimo kasdienybę. Paslaptingojoje Dūburio ežero saloje rinksis festivalio „Mėnuo Juodaragis“ genties jaunimas. Biržuose, Visagine ir Meironyse organizuojami nevaikiški muzikantų susiėjimai, kuriuose bus dalijamasi tradicinio aukštaičių muzikavimo patirtimi.



Dzūkijoje (Dainavoje) šiemet užderėjo stovyklų, kuriose – puikios galimybės susipažinti su tradiciniais dzūkiškais amatais. Į tokius pasivasarojimus kviečia netoli Merkinės įsikūrusi kaimo turizmo sodyba „Šilas“, Trakų krašto tradicinių amatų centras, Dzūkijos nacionalinio parko direkcija. O štai Šeimos teatro studija kviečia į Kernavę etninę kultūrą pažinti per teatrą. Dvarciškiuose (Švenčionių raj.) įvyks Lietuvos ramuvų sąjungos rengiama Jaunimo etnokultūros stovykla, kurioje ypatingas dėmesys bus skiriamas Marijai Gimbutienei ir jos atradimams.

Mažojoje Lietuvoje vaikučių laukia Vaikų vasaros kūrybinė laboratorija Doviluose, kurioje stovyklautojai bandys prakalbinti molį, mokysis groti tradiciniais instrumentais, aplankys šimtametę lietuvininko sodybą ir jos šeimininkus.

Suvalkijoje (Sūduvoje) šiemet vyks net dvi stovyklos skirtos tradicinio kankliavimo entuziastams ir jų kūrybiniams ieškojimams. Marijampolėje laukia stovykla vaikams, kurioje viskas suksis apie žolynus ir jų paslaptis. O kaimo turizmo sodyba „Gervių giesmė“ kviečia vaikus tiesiog praleisti laiką tikrų tikriausiame – kvepiančiame, žydinčiame, čiulbančiame – lietuviškame kaime.



Žemaitija šiemet turtinga net dviem tarptautinėm etnokultūrinėm stovyklom. Birželio mėnesį Palangoje vyks XXI tarptautinė vaikų ir jaunimo etninės kultūros stovykla „Tradicija“ bei meistriškumo kursai pedagogams. Jos programoje Lietuvos, Gruzijos, Rusijos, Lenkijos, Baltarusijos, Ukrainos ir kitų šalių įžymių pedagogų meistriškumo pamokos, liaudies šokio ir žaidimų, teatro ir kt. užsiėmimai. Rugpjūčio mėnesį Šilalės rajone šurmuliuos XVIII tarptautinė tradicinių šokių stovykla. Tai didžiulis įvykis visų Lietuvos tradicinių šokių entuziastų, kurių šiuo metu Lietuvoje sparčiai gausėja, renginys. Dar vienas ypatingas Žemaitijoje šiemet vyksiantis įvykis – už Lietuvos laisvę kovojusių partizanų atminimą gaivinanti jaunimo stovykla „Laisvės kovų atmintis“. Šiame Skaudvilėje vyksiančiame jaunimo susiėjime – žvalgymai, žygiai, susitikimai su laisvės kovų dalyviais, į įvairius Lietuvos istorijos laikotarpius nukeliančios paskaitos. Kaip ir kasmet vyks Žemaičių etnomuzikavimo ir tradicinių amatų vasaros kursai Kelmėje, etnokultūrinės stovyklos laukia Paršežerio stovyklavietėje (Šilalės r.), Žemaičių Naumiestyje, Švėkšnoje.



Vilniaus ir Kauno vaikus į etnokultūrines vasaros stovyklas kviečia Vilniaus etninės kultūros centras, Kauno tautinės kultūros centras, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Vis atnaujinamą etnokultūrinių vasaros stovyklų 2021 sąrašą rasite Etninės kultūros globos tarybos svetainėje: https://ekgt.lt/svarbu/etnokulturines-vasaros-stovyklos/

Etnokultūrinių stovyklų organizatorius kviečiame atsiųsti informaciją apie stovyklas, kurių į sąrašą dar neįtraukėme – būtinai paskelbsime.

Etninės kultūros globos tarybos informacija



Publikuota: 2021-06-08 11:28:58

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Debatų dalyvius užklupo nepatogūs klausimai
* Sodai ūkininkus nustebino gausiu šiemetiniu obuolių derliumi
* Dienos kaime: tarp neįprastų agurkų ir... nuotaikingų eilėraščių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar šį sezoną skiepysitės nuo gripo ir nuo kovido?
Būtinai.
Nuo kovido jau pasiskiepijau.
Skiepysiuosi nuo gripo.
Taip, bet tik kovido skiepu.
Nesiskiepysiu nė viena vakcina.



Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „piaras“?
Vadinamasis piaras (iš angl. PR – public relations ) pas mus yra įgijęs neigiamą konotaciją. O pats žodis vertinamas kaip nevartotina svetimybė. Piarą reikėtų keisti terminais ryšiai su visuomene, viešieji ryšiai, savireklama.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai