„Santaka“ / Buvęs direktorius atvirai apie pasitraukimo priežastis, politiką ir ateities planus / Gyvenimo būdas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Kuosėnų kaime (Bartninkų sen.) parduoda mėsines kiaules. Tel. 8 652 88 528.
Galioja iki: 2021-10-22 13:30:12

Spaudžia sultis. Pasterizuoja, pilsto į 3–5 l pakuotes su integruotu kraneliu. Kreiptis adresu: Kybeikių k., Vilkaviškio r. Tel. 8 687 75 441.
Galioja iki: 2021-10-28 08:08:46Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Gyvenimo būdas

Dalinkitės:  


Dirbdamas sporto mokykloje Algidas Karalius išgyveno ir džiugių, ir nelengvų akimirkų.

Autoriaus nuotr.


Buvęs direktorius atvirai apie pasitraukimo priežastis, politiką ir ateities planus

Andrius GRYGELAITIS


Beveik 20 metų Vilkaviškio rajono sporto mokyklai vadovavęs Algidas Karalius pasibaigus kadencijai pasitraukė iš direktoriaus pareigų. Buvęs vadovas apsisprendimą nesiekti dar vienos kadencijos priėmė daugiau nei prieš metus.

Pernelyg didelė įtampa

„Daugelis įsivaizduoja, kad direktorius gimsta su kostiumu ir su juo eina per visą gyvenimą. Aš – paprastas žmogus. Neturiu tikslo įsikibęs laikytis užimamų pareigų. Be to, pavargau. Įtampos šiame darbe – daugiau nei kitiems gali pasirodyti“, – sakė buvęs rajono sporto mokyklos vadovas.

Jis prisipažino, kad paskutiniais metais tapo vis sunkiau suvaldyti kolektyvą, kuriame netrūko nei politinių intrigų, nei asmeninių ne visada pagrįstų ambicijų. A. Karaliaus teigimu, tarp sporto mokyklos trenerių – net 5 politinių partijų atstovai, todėl dirbti su skirtingų pažiūrų ir įsitikinimų žmonėmis nėra lengva. Buvęs vadovas neslėpė, kad jam neretai tekdavo laviruoti, siekiant išvengti spaudimo iš šalies, nes bandymų daryti įtaką jo sprendimams tikrai buvo.

„Prieš priimdamas apsisprendimą pasitraukti daug apie tai galvojau, tariausi su šeima, kuri mane labai palaikė. Galiausiai supratau, kad darbas ir atlygis už jį nevertas to, ką tenka aukoti. Šiose pareigose yra daug nematomų dalykų. Pavyzdžiui, dalis Kybartų sporto bendruomenės jau dešimtmetį pykstasi tarpusavyje, o ją nuolat taikyti tekdavo man. Nusibodo. Pastaraisiais metais tarp trenerių labai išaugo konkurencija tiek dėl vaikų, tiek dėl geresnių sąlygų. Ji jau tapo šiek tiek nesveika. Kai kurie ėmė džiaugtis kolegų nesėkmėmis. Dėl darbe patiriamos nervinės įtampos kartą net reanimacijoje atsidūriau“, – pasakojo pašnekovas.


Susidorojimas su neformaliuoju ugdymu

Dar viena iš pasitraukimo priežasčių – besikeičiantis požiūris į neformalųjį ugdymą, su kuriuo, anot buvusio direktoriaus, dabar vyksta susidorojimas.

„Matau, kaip neprofesionalai ruošiasi iš sporto mokyklos pervilioti vaikus ir bandyti iš to užsidirbti, sportinius rezultatus nustumdami į antrą planą. Panaši situacija šiuo metu klostosi Vilkaviškio muzikos mokykloje. Kai kurie rajono Tarybos opozicijos nariai įvairiais raštais apkrauna įstaigos direktorių, kuris vos spėja į juos atsakinėti. Matau, koks jis pavargęs. Pamažu taip elgtis pradedama ir su sporto mokykla. Per beveik 20 metų auditas mus tikrino gal 10 kartų ir visada viskas būdavo gerai, o štai kai kurie Tarybos nariai vis bando surasti, prie ko prikibti“, – kalbėjo A. Karalius.

Jis teigė sprendimą pasitraukti priėmęs dar praėjusių metų pavasarį. Apie tai, kad nesieks dar vienos kadencijos savo vadovaujamo kolektyvo nariams jis pranešė šių mokslo metų pradžioje. A. Karalius iš karto paragino trenerius galvoti apie galimybę užimti jo postą ir tam ruoštis. Labiausiai jis nenorėjo, kad vadovauti sporto mokyklai ateitų jokių sąsajų su mūsų rajonu neturintis žmogus. Kai į jo raginimą atsiliepė imtynių treneris Jonas Jurkynas, A. Karalius labai apsidžiaugė. Vėliau šis specialistas ir laimėjo skelbtą konkursą.


„Jonui bus sunku, bet manau, kad nėra geresnio pasirinkimo už jį. Jo sukaupta patirtis ir užsitarnautas autoritetas tikrai padės tvarkytis su kylančiais rūpesčiais. Naujajam direktoriui palinkėsiu šalto proto ir kantrybės. Neabejoju, kad jis bus puikus vadovas“, – teigė pašnekovas.

Žvilgsnis į politiką

Šiuo metu A. Karalius tikino labiausiai norintis pailsėti. Nuo rudens jis vėl žada kibti į darbus. Buvęs direktorius planuoja grįžti treniruoti vaikus ir prisidėti prie Vilkaviškio miesto vyrų futbolo atgimimo.

„Darbe su vaikais – daugiau nuoširdumo, nėra jokių intrigų. Suaugusieji neretai vieną sako į akis, o visai kitą – už jų. Tarp vaikų to nėra. Būdamas direktoriumi per didžiulį popierizmą ir kitus rūpesčius negalėjau pakankamai laiko skirti paprasčiausioms treniruotėms. Man to labai trūko“, – prisipažino A. Karalius.

Buvęs sporto mokyklos vadovas ilgus metus teisėjavo ir rajono krepšinio pirmenybėse „Santakos“ laikraščio taurėms laimėti. Prie šio turnyro bei kitų rajono sporto renginių organizavimo jis žada prisidėti ir ateityje.

Pasitraukęs iš direktoriaus pareigų A. Karalius ketina daugiau laiko skirti ir dar vienai savo aistrai – politikai. Jam visada rūpėjo rajono situacija, tačiau neretai dėl savo statuso jis būdavo priverstas nutylėti savo nuomonę. Dabar jis žada to nedaryti. A. Karalius prisipažino galvojantis apie galimybę kandidatuoti į rajono Tarybą.
Buvęs direktorius neslėpė, kad teko susidurti su bandymais daryti įtaką jo sprendimams.


Naujame centre dirbti neteks

Per beveik 20 darbo metų A. Karalius sporto mokykloje išgyveno tiek džiugių, tiek nelengvų akimirkų. Jo teigimu, iš pradžių darbo sąlygos buvo sunkesnės, o materialinė įstaigos bazė buvo daug skurdesnė, nei yra dabar. Vis dėlto anksčiau darbuotojai buvo nuoširdesni, mažiau dejuodavo ir skųsdavosi.

„Seniau su sporto mokyklos kolektyvu dažnai keliaudavome į smagias neformalias išvykas. Visa tai labai suartindavo kolektyvą. Vėliau susibėgti ne darbo metu tapo vis sunkiau – vieni negalėdavo, kiti nenorėdavo... Pradėjome tolti vienas nuo kito. Nepaisant to, mokykloje niekada netrūko iniciatyvių žmonių. Ypač džiaugiuosi savo kolektyvo moterimis: Irena Janulevičiene, Rasa Akucevičiūte, Rūta Kiškėniene, Ina Dubickiene bei Vaida Puidaite. Jos visada mane palaikė, buvo tikros idėjų generatorės“, – sakė pašnekovas.

Tarp didžiausių savo nesėkmių jis įvardijo rajono krepšinio situaciją. Buvęs vadovas svarstė, kad per visus jo darbo metus šią sporto šaką lydėjo savotiškas prakeiksmas. Vis nepavykdavo surasti patikimų vaikų trenerių, jie dažnai keisdavosi. Šiuo metu sporto mokykloje dirbantis Tomas Bonkevičius, anot A. Karaliaus, puikiai atlieka savo darbą, tačiau jam reikia dar bent vieno pagalbininko.

Tuo tarpu didžiausiu laimėjimu pašnekovas įvardijo įkurtą buriavimo sekciją, kuri labai greitai sulaukė didelio vaikų susidomėjimo.

„Galbūt labiausiai gaila, kad taip ir neteks dirbti naujajame Vilkaviškio sporto bei pramogų centre. Šis objektas daugeliui iš mūsų kainavo nemažai nervų. Labai džiaugiuosi, kad jis pagaliau pradės funkcionuoti. Rajono valdžios atstovai ne vienus metus bandė ieškoti galimybių, kaip jį pastatyti, bet tik Seimo nariu tapus Kęstučiui Smirnovui reikalai pagaliau pajudėjo. Jo įtakos tikrai negalima paneigti“, – teigė A. Karalius.

Aukšti pasiekimai

Vilkaviškio rajono sporto mokyklos direktoriumi A. Karalius pradėjo dirbti 2001 m. rugpjūčio 30 d. Tuomet jis pakeitė net 37 metus šiame poste išdirbusį Gediminą Girdauską.

Galima sakyti, kad su sportu susijęs visas A. Karaliaus gyvenimas. Nuo pat mažens jis buvo aktyvus berniukas, žaidė krepšinį bei futbolą. 1973 m. jis su vilkaviškiečio Jono Cigano treniruojama berniukų komanda netgi tapo Lietuvos mažojo krepšinio čempionu.

Nors žaisti krepšinį Algidui sekėsi puikiai, tačiau komandoje jis buvo tik 2–3 sportininkas pagal pajėgumą. Noras būti absoliučiu lyderiu jį nuvedė į futbolo treniruotes. Iš pradžių jis sportavo pas Edmundą Žemaitaitį, vėliau – pas Romutį Budreiką. Berniuko talentas futbolo aikštėje buvo akivaizdus, tad jau aštuntoje klasėje jis išvyko mokytis ir treniruotis į Panevėžio sporto mokyklą. Su jos komanda A. Karalius tapo šalies jaunučių ir jaunių futbolo pirmenybių čempionu.


Nors Algido tėtis norėjo, kad sūnus studijuotų veterinariją, tačiau jis pats neturėjo kitų minčių, kaip tik pradėti studijas tuometiniame Lietuvos valstybiniame kūno kultūros institute ir įgyti futbolo trenerio diplomą.

1986 m. A. Karalius grįžo gyventi ir dirbti į gimtąjį Vilkaviškio rajoną. Čia jis iš karto sporto mokykloje antraeilėse pareigose ėmė dirbti futbolo treneriu. Kartu Vilkaviškio Autotransporto įmonėje ėjo ir sporto metodisto bei civilinės gynybos štabo viršininko pareigas. Jau po metų vilkaviškietis sporto mokykloje gavo visą krūvį, todėl darbo Autotransporto įmonėje teko atsisakyti.

Per ilgą trenerio karjerą jis išugdė ne vieną garsų ir daug pasiekusį futbolininką. Jo auklėtiniai ne kartą tapo įvairių Lietuvos čempionatų prizininkais. Garsiausių A. Karaliaus išugdytų sportininkų sąraše galima išvysti tokius futbolininkus kaip Šarūnas ir Mantas Litvinai, Gintaras Čibirka, Mindaugas Grigalevičius, Marius Kižys, Audrius Brokas, Robertas Chmieliauskas, Arūnas Reliūga, Žilvinas Rudaitis, Aidas Brazaitis, Alfredas Bagdonas, Žilvinas Marčiulionis, Mindaugas Mikulskis, Erikas Grigaitis ir kt. Ne vienas iš jų yra atstovavęs įvairaus amžiaus nacionalinėms šalies futbolo rinktinėms.


Pats Algidas taip pat gana ilgai aktyviai sportavo, žaidė saugo pozicijoje. Jis daug metų atstovavo Vilkaviškio „Širvintos“ komandai, su kuria tapo Lietuvos Nemuno draugijos čempionu.Publikuota: 2021-06-07 08:07:30

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje plevėsuos ir Suvalkijos (Sūduvos) vėliava
* Rajonas po 20 metų: patrauklus gyventi, ilsėtis, atviras technologijoms
* Policijos komisariato garažo sieną jaunimas papuošė įspūdingu piešiniu
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar trečiąsyk skiepysitės nuo COVID-19?
Jau pasiskiepijau.
Žinoma.
Dar svarstau.
Trečiąkart jau nesiskiepysiu.
Esu prieš skiepus nuo COVID-19.Kalbos patarimai

Ar gerai „vartoti vietiškai“?
Prieveiksmio vietiškai daryba taisyklinga: jis padarytas iš būdvardžio vietiškas, -a, kurio reikšmė apibrėžiama taip: „susijęs su vieta, būdingas kuriai nors vietai“. Taigi pasakymas „Vaistą vartoti vietiškai“ yra taisyklingas.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2021 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas