„Santaka“ / Asmeninėse „Sodros“ paskyrose – informacija apie gyventojų sukauptą stažą ir taškus pensijai / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  


Asmeninėse „Sodros“ paskyrose – informacija apie gyventojų sukauptą stažą ir taškus pensijai


Prisijungę prie asmeninės paskyros sodra.lt/gyventojui galite patikrinti, kokį pensijų stažą ir kiek pensijos apskaitos vienetų (taškų) įgijote iki 2020 metų pabaigos. Nuo šių rodiklių priklauso, kokio dydžio pensiją gausite ateityje. Šią informaciją „Sodra“ atnaujina kas pusę metų pagal kiekvieno dirbančiojo duomenis.

Naujausia informacija

„Koks bus mano pensijos dydis?“ – šis klausimas aktualus daugeliui gyventojų. Asmeninėse paskyrose gyventojai gali stebėti, kaip keičiasi jų teisės į senatvės pensiją priklausomai nuo to, kiek laiko jie dirba ir kiek socialinio draudimo įmokų sumoka nuo savo dabartinio atlyginimo.

Tikimės, kad stebėdami ir vertindami šią informaciją, žmonės gali lengviau priimti sprendimus, kurie lems jų ateities pajamas“, – sako „Sodros“ Klientų aptarnavimo valdymo skyriaus vedėjas Evaldas Mikutis.

Svarbu priminti, kad „Sodra“ kaupia duomenis apie gyventojų darbovietes, jose dirbtą laiką ir gautą atlyginimą nuo 1994 metų. Žmonės, kurie dirbo iki 1994 metų, turėtų patys pateikti „Sodrai“ dokumentus, įrodančius jų stažą (darbo knygeles, darbo stažo pažymas, karinius bilietus ir t. t.). Tai padaryti jie gali bet kuriuo metu, nelaukdami, kol sukaks senatvės pensijos amžių. Pateikus šiuos dokumentus, informacija apie stažą bus patikslinta.


Jei žmogus dalyvauja antros pakopos pensijų kaupime, asmeninėje paskyroje jis mato, kokioje bendrovėje ir kokiu tarifu kaupia senatvei. Čia taip pat galima palyginti tolesnio pensijų kaupimo alternatyvas. Pasitelkus skaičiuoklę, galima pamatyti ateities pajamų prognozę – koks bus senatvės pensijos dydis, jei nedalyvausite antros pakopos pensijų kaupime, bei kaip šis skaičius keisis, jei pensijai kaupsite papildomai.

Skaičiuoklėje matoma prognozė nereiškia, kad būtent tokio dydžio pensiją žmogus gaus ateityje, tačiau ji leidžia modeliuoti situaciją, atsižvelgiant į darbo užmokesčio fondo, infliacijos, demografinius ir kitus svarbius rodiklius.

Kaip skaičiuojama pensija

Metų stažas įgyjamas per metus sumokėjus socialinio draudimo įmokų ne mažiau nei nuo 12 minimaliųjų mėnesio algų (MMA). Sumokėjus mažiau įmokų įgyjama proporcingai mažiau stažo, tačiau daugiau kaip metų stažo per metus įgyti negalima.

Vienas apskaitos vienetas „uždirbamas“ per metus sumokėjus socialinio draudimo įmokų daugiau nei nuo 12 vidutinių darbo užmokesčių (VDU). Sumokėjus mažiau įgyjama dalis apskaitos vieneto. Per metus galima įgyti daugiausia 5 apskaitos vienetus.


Sulaukus senatvės pensijos amžiaus per visą darbingą laikotarpį įgytas stažas ir apskaitos vienetai sumuojami. Pensijos dydis apskaičiuojamas pagal tais metais taikomą apskaitos vieneto vertę ir bazinės pensijos koeficientą.

Apskaitos vieneto vertė bei bazinės pensijos dydis kasmet indeksuojamas tiek, kiek vidutiniškai auga ekonomika ir gyventojų darbo užmokesčio fondas.

Paslaugos – internetu

Prisijungus prie asmeninės paskyros galima ne tik patikrinti savo sukauptą stažą pensijai, tačiau ir gauti beveik visas „Sodros“ paslaugas. Tai ypač aktualu karantino metu, kai visos institucijos dirba nuotoliniu būdu.

Pernai gyventojai jungėsi prie savo asmeninių „Sodros“ paskyrų 6 mln. kartų. Tai 58 proc. daugiau nei 2019 metais, kuomet užfiksuota 3, 8 mln. prisijungimų prie asmeninių paskyrų.

Prisijungus prie paskyros sodra.lt/gyventojui per elektroninės bankininkystės sistemą, su elektroniniu parašu ar per elektroninius valdžios vartus, internetu galima pateikti prašymus dėl išmokų, kompensacijų ar pažymų.

Prašymą ligos išmokai skirti užtenka užpildyti vieną kartą visiems ateities atvejams.

Į asmeninę paskyrą gyventojams siunčiami ir pranešimai, pavyzdžiui, apie įtraukimą į pensijų kaupimą, pensijos perskaičiavimą arba skirtą išmoką. Nurodę savo kontaktus pranešimus ir priminimus gyventojai gaus taip pat elektroniniu paštu arba SMS žinutėmis.


Asmeninėse paskyrose gyventojai gali suformuoti detalias suvestines apie savo draudimo laikotarpius, sumokėtas įmokas, gautas išmokas ir kt. duomenis.

Paskyrose taip pat galima pasikonsultuoti su „Sodros“ darbuotojais ir gauti asmeninę informaciją. 2020 metais konsultantai atsakė į 67 tūkst. elektroninių paklausimų, o 2019 metais tokių užklausų buvo tik 34 tūkst. Taigi, elektroninių paklausimų skaičius per metus išaugo beveik dvigubai.



Malgožata KOZIČ

„Sodros“ Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė

pecialistė






INFORMACIJA



• Šiandien mokamos socialinio draudimo įmokos turės įtakos būsimos pensijos dydžiui.



• Sumokėjus per metus įmokų nuo 12 MMA įgyjamas 1 metų stažas. Sumokėjus įmokas nuo 12 vidutinių darbo užmokesčių – įgyjamas 1 apskaitos vienetas (taškas).



• Prisijungusiam prie asmeninės „Sodros“ paskyros www.sodra.lt/gyventojui galima pamatyti visą informaciją apie savo stažą, pensijų kaupimą, prognozuojamą būsimos pensijos dydį ir kt.



Publikuota: 2021-05-24 13:10:36

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai