„Santaka“ / Vilkaviškiečio siunta iš Kinijos keliavo trumpiau nei iš Vilniaus / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  


Daugelį per Lietuvos paštą atkeliaujančių siuntų rajono gyventojai atsiima „LP Express“ paštomatuose.

Autorės nuotr.


Vilkaviškiečio siunta iš Kinijos keliavo trumpiau nei iš Vilniaus

Eglė KVIESULAITIENĖ


Iš Kinijos užsisakęs prekę vilkaviškietis piktinosi prastu Lietuvos pašto darbu. 7 tūkstančius kilometrų įveikusi siunta iš Vilniaus į Vilkaviškį keliavo ilgiau nei iš tolimosios Azijos. Tačiau Lietuvos paštas tai vadina laikinais sutrikimais ir skundžiasi dideliais darbų krūviais.

Atsiimti Vilniuje

Kai vilkaviškietis Robertas viename Kinijos internetiniame portale užsakė dukrai patikusius aulinukus, tikėjosi, kad prekė jį pasieks laiku ir studentė dar spės batais pasidžiaugti šaltuoju metų sezonu. Juolab kad pavasaris šiemet tikrai neskubėjo.

Išpildęs dukters norą tėtis virtualioje erdvėje kantriai sekė siuntos kelią ir labai apsidžiaugė, kai pamatė, jog dovana jau pasiekė Lietuvą. Netrukus elektroniniu paštu jis gavo Lietuvos pašto žinutę, kad siuntą jau galima atsiimti.

Tačiau vilkaviškietis negalėjo patikėti savo akimis, kai perskaitė, kad siuntinį jis privalo atsiimti ne Vilkaviškyje, o Vilniuje, 59-ame pašto skyriuje, esančiame Kedrų gatvėje. Puolęs ieškoti siuntos kelio Lietuvos pašto tinklalapyje dar kartą įsitikino, jog jo dukters batai tikrai nukeliavo į Vilniaus pašto skyrių.



– Tuo metu net ir labai norėdamas nebūčiau galėjęs patekti į Vilnių, nes dėl karantino buvo ribojamas judėjimas tarp savivaldybių, – pasakojo Robertas.

Užstrigo ilgam

Supratęs, kad įvyko klaida, vilkaviškietis tinklalapyje susirado pašto klientų aptarnavimo centro telefono numerį ir paskambinęs išsakė problemą.

– Kai pasakiau, su kokia problema susidūriau, pašto konsultantė pradėjo klausinėti, ar rašydamas nesuklydau adreso, pašto kodo. Patikinau, kad siuntas iš Kinijos užsisakau gan dažnai ir per ketverius metus tokių nesklandumų dar nepasitaikė, – žurnalistams pasakojo Robertas.

Vilkaviškietį išklausiusi pašto darbuotoja užsirašė jo vardą, pavardę, adresą ir pažadėjo problemą išspręsti kiek galima greičiau. Tačiau savaitę nesulaukęs nei siuntos, nei informacijos apie jos tolimesnį kelią, vyras vėl paskambino Lietuvos pašto telefonu. Tada sužinojo, kad siuntinys grąžintas į siuntų skirstymo skyrių, tad bus „perskirstytas“ reikiamu adresu.

Internete ir toliau savo siuntos kelią stebėjęs vilkaviškietis kasdien užsukdavo į Lietuvos pašto tinklalapį, todėl aiškiai matė, kad dukters dovana vis dar užsilikusi Vilniuje ir į Vilkaviškį nekeliauja.



– Iš viso skambinau gal aštuonis kartus, prašiau ir gražiuoju, ir piktuoju, bet mano siuntinys nejudėjo iš vietos, – pasakojo Robertas. – Prašiau, kad konsultantės mane sujungtų su pašto vadovybe ar duotų kontaktinį telefoną, bet jos tik atsiprašinėjo už sukeltus nepatogumus ir nieko nedarė.

Keliavo mėnesį
Per pirmus tris šių metų mėnesius Lietuvos paštas išskirstė daugiau nei 14 mln. siuntinių ir laiškų.


Galop vilkaviškietis sutiko, kad siuntą atsiims Vilniuje, tačiau prašė ją nukreipti į netoli giminaičio namų esantį paštomatą. Tačiau tada išgirdo, kad siuntos kitas asmuo atsiimti negali – tai privalo padaryti pats jos savininkas.

Kai siuntos niekaip negalintis sulaukti vyras buvo visiškai nebetekęs vilties, pagaliau gavo pranešimą, kad ji atkeliavo į Vilkaviškį. Nuėjęs atsiimti ilgai laukto daikto Robertas įsitikino, kad adresą buvo užrašęs tikrai teisingai. Ant siuntos pamatė paštininkų užrašytą jo telefono numerį.

– Mano siuntinys iš Vilniaus į Vilkaviškį keliavo beveik mėnesį – tiek pat, kiek nuo Kinijos iki Lietuvos. Pigių prekių tiekėja Kinija per dieną skirsto milijonus siuntų į daugybę pasaulio valstybių, bet kažkaip susitvarko. O mūsų paštas mėnesį laiko nesugeba prekės pristatyti į rajono centrą, kurį nuo sostinės galima pasiekti per porą valandų, – stebėjosi pašto darbu pasipiktinęs vilkaviškietis.



Kliento atsiprašė

Su „Santakos“ skaitytojo skundu supažindinę Lietuvos pašto administraciją gavome Komunikacijos departamento vadovės Ugnės Bartašiūtės komentarą. Ji visos komandos vardu atsiprašė dėl klientui kilusių nepatogumų ir patikino, kad kiekvieną tokią situaciją pašto darbuotojai vertina atsakingai, stengiasi išsiaiškinti detales ir padėti klientui.

„Siuntinius ar laiškus galime įteikti tik pagal numatytą adresą, jeigu pristatoma į pašto dėžutę ar paštomatą, arba tiesiogiai jos gavėjui. Siuntą gavėjo vardu gali atsiimti ir kitas asmuo, pateikęs gavimo pranešimą – arba SMS žinutę, arba popierinį pranešimą, – rašė Lietuvos pašto Komunikacijos departamento vadovė, tačiau komentuoti konkrečios situacijos tvirtino negalinti dėl duomenų stokos.

U. Bartašiūtė pripažino, kad kovo mėnesį Lietuvos pašte buvo kilę laikinų siuntų skirstymo nesklandumų, bet šiuo metu jie suvaldyti – skirstymo situacija stabilizuota, daugelis siuntinių bei laiškų keliauja įprastai.

Tą atspindi ir pašto veiklos rodikliai: balandžio mėnesį gautų klientų pretenzijų skaičius normalizavosi ir buvo dvigubai mažesnis nei kovą, taip pat nuosekliai mažėja skambučių srautai klientų aptarnavimo centre.

Dideli krūviai

Tačiau departamento vadovė paminėjo, kad pavienių siuntų pristatymo nesklandumų gali pasitaikyti ir toliau, turint omenyje rekordiškai didelius bendrus siuntinių ir laiškų srautus – per pirmus tris šių metų mėnesius išskirstyta daugiau nei 14 mln. siuntinių ir laiškų.

Visų, besinaudojančių Lietuvos pašto paslaugomis. U. Bartašiūtė prašė visuomet nurodyti tikslų siuntos ar laiško pristatymo adresą, nes net apie 30 proc. gaunamų siuntų yra adresuojamos nurodant nevisą ar neteisingą adresą. Tokių siuntų automatiniai įrenginiai negali nuskaityti, todėl jos skirstomos rankiniu būdu, tad kelionė pas adresatą pailgėja.

„Bet kuriuo atveju, darome viską, kad visos siuntos bei laiškai gavėjus pasiektų kaip galima greičiau“, – tikino Lietuvos pašto Komunikacijos departamento vadovė U. Bartašiūtė.



Publikuota: 2021-05-12 07:51:27

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Bartninkų seniūnas: reikia ne tik klausytis, bet ir girdėti
* Pagaliau patvirtinti beveik metus valdininkų stalčiuose išgulėję sprendimai
* Lovatiesės iš močiučių spintų nušvito audimų raštais
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kokios priemonės Jus motyvuoja darbe?
Piniginės išmokos.
Karjeros galimybės.
Gera atmosfera kolektyve.
Laisvadieniai.
Nemotyvuoja niekas.



Kalbos patarimai

Kokios žodžių išrišti, išrišimas vartojimo klaidos?
Veiksmažodis išrišti nevartojamas reikšme išspręsti: Visiems rūpi, kaip šį klausimą išriš (taisoma išspręs ) viršininkas.
Daiktavardis išrišimas nevartojamas reikšme išsprendimas: Gyventojams aktualus problemos išrišimas (taisoma išsprendimas ).


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai