„Santaka“ / Smulkieji ūkiai vėl gali kreiptis paramos / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  


„Parama smulkiems ūkiams“ suteikia galimybę palengvinti darbą ir padidinti produktyvumą.

A. Karpinsko asmeninio archyvo nuotr.


Smulkieji ūkiai vėl gali kreiptis paramos


Nuo gegužės 3 d. vėl pradedamos rinkti paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama smulkiems ūkiams“. Šiemet ir pieninės galvijininkystės sektoriui, ir kitiems sektoriams šaukimas paramai skelbiamas vienu metu, kad nė vieni ūkininkai nesijaustų diskriminuojami. Finansavimas ir jo skyrimo pirmumo eilės yra atskiros, tad konkuruoti sektoriams nereikia. Paraiškos bus priimamos iki birželio 30 d.



Kvietimas bendras visiems sektoriams

Šiemet jokie esminiai reikalavimai paramai gauti nepasikeitė. Pakeistos tik taisyklės, nes pieninės galvijininkystės sektoriui ir kitiems sektoriams (augalininkystė, gyvulininkystė, daržininkystė, uogininkystė, sodininkystė) kvietimas paramai yra bendras. Žemės ūkio ministerijos 2-ojo Europos Sąjungos paramos skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Rutkauskaitė sakė, kad taip norima išvengti sektorių diskriminacijos: dabar visi į paramą pretenduoti gali vienu metu. Skriaudos dėl to niekas nepatirs, nes finansavimo krepšeliai atskiri: pieninės galvijininkystės sektoriui skirta 5 000 000 eurų paramos lėšų, kitiems sektoriams skirta 10 231 248 eurai paramos lėšų. Paramos paraiškoje turi būti pažymėta, ar paramos kreipiamasi pieninei galvijininkystei, ar ne.



Didžiausias paramos dydis išlieka toks pat, kaip ir praėjusiais metais – 15 000 eurų. Parama mokama dviem dalimis. Pirmoji išmokos dalis sudaro 80 proc. visos gautos paramos ir yra išmokama po sprendimo ją skirti. Likę 20 proc. mokami kitais metais po verslo plano tinkamo įgyvendinimo. Jeigu verslo planas įgyvendintas netinkamai, išmoka nemokama, o išmokėta dalis turi būti grąžinta.



Reikalavimai pareiškėjams

Paramos gali kreiptis ne jaunesni kaip 18 metų fiziniai asmenys, užsiimantys žemės ūkio veikla ir iki paramos paraiškos pateikimo dienos savo vardu įregistravę žemės ūkio valdą bei ūkininko ūkį teisės aktų nustatyta tvarka. Paraiškos kartu su partneriais nepriimamos.

Ūkių, pretenduojančių į paramą smulkiems ūkiams (išskyrus pieninės galvijininkystės ūkius), produkcijos standartine verte išreikštas valdos ekonominis dydis paraiškos teikimo metu turi būti ne mažesnis kaip 4 000 eurų ir ne didesnis kaip 7 999 eurų.

Pieninės galvijininkystės ūkis paramai smulkiems ūkiams yra tinkamas, jei pieninių veislių melžiamų karvių skaičius ne mažesnis kaip 3 ir ne didesnis kaip 9 bei pagal pieninių veislių melžiamas karves apskaičiuotas valdos ekonominis dydis sudaro daugiau kaip 50 proc. bendro valdos ekonominio dydžio.





Remiama veikla

Pagal veiklos sritį „Parama smulkiems ūkiams“ ES parama teikiama žemės ūkio produktams gaminti ir žemės ūkio produktams, pagamintiems (išaugintiems) valdoje, apdoroti (rūšiuoti, pakuoti ir pan.), perdirbti ir teikti rinkai. Paramos tikslas – efektyvesnis ūkininkavimas modernizuojant ūkius, užsiimant prekine gamyba bei konkuruojant rinkoje, didinant smulkiųjų ūkių ekonominį gyvybingumą.

Tokia parama smulkiesiems ūkiams prieš porą metų pasinaudojęs Andrius Karpinskas už 15 000 eurų įsigijo naują traktorių. Anot jauno Šiaulių krašto ūkininko, jei ne ši parama, būtų tekę dar kokius penkerius metus vargti su sena nuolat lūžtančia technika, kol būtų sutaupęs naujam traktoriui. O dabar padidėjus darbo našumui jis galėjo 20 proc. padidinti ir savo bulvių laukus bei uogynus, kaip buvo įsipareigojęs.



Projektų atranka

Projektai finansavimui pagal veiklos sritį „Parama smulkiems ūkiams“ atrenkami pagal kriterijus skiriant balus. Privalomas mažiausias balų skaičius – 25 balai. Jei paraiška nesurenka šio minimalaus balų skaičiaus, ji atmetama.



Jei kuriamas specializuotas gyvulininkystės, daržininkystės, uogininkystės, sodininkystės arba mišrusis ūkis, kurio viena iš veiklų yra gyvulininkystė ir kurio pajamos iš gyvulininkystės veiklos, įgyvendinus verslo planą, turi sudaryti ne mažiau kaip 50 proc. visų veiklos pajamų, – suteikiama 15 balų. Šis atrankos kriterijus netaikomas paramos paraiškoms, kai kreipiamasi paramos dėl pieninės galvijininkystės.

Kuo mažesnis ūkis – tuo daugiau balų: jei žemės ūkio valdos ekonominis dydis yra nuo 4 000 iki 4 999 eurų – skiriama 20 balų, nuo 5 000 iki 5 999 eurų – skiriama 15 balų; nuo 6 000 iki 6 999 eurų – skiriama 10 balų; nuo 7 000 iki 7 999 eurų – skiriami 5 balai.

Kuo labiau pareiškėjas įsipareigoja padidinti produkciją įgyvendinęs verslo planą, tuo daugiau balų gauna: jei nuo 51 proc. ir daugiau, jam skiriama 20 balų, nuo 21 iki 50 proc. – 15 balų.

Svarbu, ar pieninės galvijininkystės ūkiai prisideda prie aplinkos tvarumo ir prie ūkio darbo procesų efektyvumo didinimo. Po 20 balų suteikiama, jei verslo plane numatytos investicijos į betonines mėšlides ar srutų kauptuvus, taip pat į pieno šaldymo įrangą, o už investicijas į melžimo įrangą suteikiama 15 balų.

Visuose sektoriuose atsižvelgiama į pareiškėjo amžių (jei iki 40 metų imtinai, – suteikiama 10 balų), į narystę kooperatyve (ilgiau negu 2 metai – 15 balų, iki 2 metų – 10 balų). Dar po 10 balų suteikiama, jei pareiškėjas anksčiau nėra gavęs paramos smulkiems ūkiams, taip pat jei projektas įgyvendinamas vietovėse, kurių bent 50 proc. ūkio žemės ūkio paskirties žemės ploto yra gamtinių ar kitų specifinių kliūčių.





Užsk. 1151



Galerija: parama




Publikuota: 2021-05-07 10:43:58

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai