„Santaka“ / Teoriškai eiti nedraudžiama, bet praktiškai – nemalonu / Skaitytojų laiškai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Skaitytojų laiškai

Dalinkitės:  


Skaitytojas į laikraštį atsiuntė nuotrauką, klausdamas, ar kas nors norėtų lįsti į tokią teritoriją, net ir žinodamas, kad turi teisę čia vaikščioti.

Teoriškai eiti nedraudžiama, bet praktiškai – nemalonu

Eglė MIČIULIENĖ


„Kodėl vieniems įstatymai galioja, kitiems – ne?“ – klausė vilkaviškietis (pavardė redakcijai žinoma), atsiuntęs nuotrauką su užtvertu paežerės keliuku.

Vištytis turistų bangos paprastai sulaukia vasarą, per didžiuosius karščius. Tačiau pandemijos metu apribojimų sukaustyti žmonės nelaukdami atšilimo plūstelėjo į gražiausias rajono vietoves, ir, žinoma, prie Vištyčio ežero.

Po vieno balandžio savaitgalio į redakciją kreipėsi vilkaviškietis, klausdamas, gal kas nors pasikeitė įstatymuose, kad jau galima užtverti praėjimus prie vandens telkinių.

Žmogus atsiuntė nuotrauką, kurioje užfiksuotas užtvertas keliukas, vedantis Vištyčio paežere, per poilsiavietę Žvejų g. 2.

Įstatymas numato, jog prie kiekvieno didesnio natūralaus vandens telkinio turi būti užtikrintas laisvas bent 5 metrų pločio priėjimas, kad poilsiautojai netrukdomi galėtų praeiti, stabtelėti pailsėti ar net ir išsimaudyti.

Tačiau aplinkos apsaugos inspekcijos vyr. specialistas Vitas Bakas paaiškino, jog šiuo atveju aplinkosauginiai reikalavimai nepažeisti, nes prieiti prie ežero galima, nuo vandens iki užtvaro palikta gerokai daugiau nei 5 metrai.



Be to, pats užtvaras nėra stacionarus – tai tik pravažiuoti trukdanti tvorelė, kurią galima patraukti į šoną.

Kitas klausimas, ar žmonės norės brautis į teritoriją, kur aiškiai užrašyta „Privati valda“, o ant užtvaro yra vadinamoji „plyta“, tegu ir skirta automobilių vairuotojams. Tą patį patvirtino ir vietiniai žmonės: visi žino, kad turi teisę praeiti, bet kai toks užrašas – niekam lįsti nesinori.

Pakalbintas Vištyčio regioninio parko direkcijos direktorius Nerijus Paškauskas sakė, jog užtvaras toje vietoje tai atsiranda, tai vėl nuimamas.

„Esu ne kartą kalbėjęs su savininku. Jis man sako, kad užtvėrė tik dėl kažkokio renginio, tvorelę tuoj pat nukels. Bet, žiūrėk, ir vėl užtveria. Taip žmonės klaidinami, jie mums ir skambina, ir užsukę paklausia. Sakau, kad eitų ir nekreiptų dėmesio, – jie taip ir daro. Bet planavimo dokumentuose palei ežerą iki pat trijų valstybių sandūros eina pasienio patrulio takas, todėl jo niekaip negalima užtverti. Gal čia turėtų įsikišti Nacionalinė žemės tarnyba, kuri tą žemę valdo“, – svarstė N. Paškauskas.

Vištyčio seniūnė Odeta Riklienė vos pradėjusi dirbti šioje seniūnijoje sakė iškart kalbėjusi su šios poilsiavietės savininku verslininku Vilmantu Arbatausku. Šis teigęs, jog visi norintieji praeiti gali, jis niekam netrukdantis ir netgi džiaugiasi, kad paežere apskritai vaikščioja žmonės.



Gavusi signalą apie užtvertą keliuką seniūnė dar kartą pakvietė V. Arbatauską pokalbio. Šis vėl paaiškino tą patį, kad užtvaras vaikščioti žmonėms netrukdo.

„Jis man sakė keliuką užtvėręs dėl karantino situacijos, kad nesibūriuotų atvykę poilsiautojai, neapsisukinėtų atvažiavę automobiliai. Bet pakartojo tą patį: kad niekados nieko nevaiko, nė vienam žmogui eiti neuždraudęs, priešingai, netgi paragindavęs, pakviesdavęs užlipti ant tiltelio. V. Arbatauskas teigė pats įrengęs keliuką, bet puikiai žinantis, kad jis yra visuomeninės paskirties, todėl visiems turi būti prieinamas ir praeinamas. Bet poilsiavietės savininkas sakė, kad dabar jau užtvarą patraukė – taigi praėjimas jau atviras“, – kalbėjo Vištyčio seniūnė.



Publikuota: 2021-05-06 11:24:22

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai