„Santaka“ / Skulptoriai prie Paežerių dvaro kūrė džiaugsmą vaikams / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Puikiai nusiteikę tautodailininkai, medžio skulptoriai Juozas Videika ir Antanas Lastauskas praėjusią savaitę Paežerių dvaro sodyboje, šalia belvederio bokšto, sukūrė visą ansamblį mažiesiems skirtų įrenginių-skulptūrų.

Autorės nuotr.


Skulptoriai prie Paežerių dvaro kūrė džiaugsmą vaikams

Eglė MIČIULIENĖ


Savaitgalį į Paežerių dvaro sodybą su tėvais atvykusius mažuosius pradžiugino naujovės: parke gerokai pagausėjo jiems skirtų dailių medinių įrenginių.

Paežerių dvaro rūmus bei parką prižiūrintys Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus darbuotojai sako pastebintys, jog čia vis dažniau lankosi šeimos su mažyliais.

Tad šį pavasarį, Vilkaviškio rajono savivaldybei skyrus lėšų iš Kultūros plėtros programos fondo, nuspręsta praplėsti vaikų žaidimų erdvę, pastatyti naujų įrenginių, kad į įvairius dvare vykstančius renginius ar tiesiog su tėvais pasivaikščioti po parką atvykę mažieji turėtų kuo užsiimti.

Visą praėjusią savaitę, nuo pirmadienio iki penktadienio, dvaro teritorijoje virė darbai: čia vyko medžio drožėjų pleneras „Pasakos atgyja“.

Jo metu buvo sukurta keletas naujų lipynių, laipynė-čiuožykla su nameliu, skulptūrų-suolelių.

Pasakų herojus primenantys funkcionalūs drožiniai – grybu nešinas ežiukas, riešutą apsikabinusi voveraitė, vingrus driežas ir kitos dailios medžio skulptūros – ne tik pasitarnaus vaikų pramogoms, bet ir papuoš dvaro sodybos teritoriją.



Visus šiuos įrenginius sukūrė medžio skulptoriai, Lietuvos tautodailininkų sąjungos nariai jurbarkietis Juozas Videika ir iš Kalvarijos atvykęs Antanas Lastauskas.

Abu medžio drožėjai yra pripažinti Lietuvos tautodailininkai, kuriantys jau ne vieną dešimtmetį, dalyvavę įvairiuose respublikiniuose bei tarptautiniuose pleneruose, kūrybinėse stovyklose, parodose ir pelnę daugybę apdovanojimų.

Šie liaudies menininkai Paežerių dvaro sodyboje drauge su medžio skulptoriais alvitiečiu Raimondu Blažaičiu bei Artūru Zienka iš Alytaus rajono darbavosi ir pernai. Tąkart, kai stipri vėtra išlaužė didžiojo Paežerių dvaro ąžuolo kamieninę šaką, šios kultūros įstaigos darbuotojai nutarė jos iš teritorijos neišgabenti ir pagaminti skulptūrų bei jomis papuošti parką. Buvo surengtas pleneras ir keturi medžio drožėjai įgyvendino gražų sumanymą skulptūrose iš metro storio ąžuolo šakos atgaivinti legendą apie šiame dvare nutikusią tragišką meilės istoriją.

O šiemet skulptūrų parką papildžiusios funkcionalios bei vaikams patrauklios skulptūros buvo pagamintos iš dar likusių ąžuolo šakų bei seno, jau nudžiūvusio parko uosio kamieno.



Kultūros centro-muziejaus administracija planuoja šią erdvę praplėsti dar labiau, pritaikyti ją visos šeimos poilsiui. Ketinama įrengti suolelių, ant kurių galės ilsėtis tėvai, kol jų mažyliai bus užsiėmę žaidimais.



Publikuota: 2021-04-30 08:09:41

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai