„Santaka“ / Naujoji „Buratino“ vadovė: „Radau sustyguotą kolektyvą“ / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 3 kambarių butą Vilkaviškyje (5 aukštas). Tel. 8 652 22 804.
Galioja iki: 2021-05-21 08:05:22

Parduoda traktorių JUMZ-6, 3 vagų plūgą. Tel. 8 602 10 745.
Galioja iki: 2021-05-20 08:08:45

Parduoda vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2021-05-20 08:09:48

Parduoda mažai naudotą puikios būklės Xbox One (500 Gb diskas, yra kinect kamera, vienas pultelis, HDMI laidas, keli žaidimai, dokumentai, neremontuotas, neperkaitintas, 230 Eur). Tel. 8 685 17 286.
Galioja iki: 2021-05-21 08:05:39

Parduoda spalvotą televizorių LG (reikalingas priedėlis, 30 Eur). Tel. 8 650 13 988 (skambinti darbo valandomis).
Galioja iki: 2021-05-22 08:01:33Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Direktorė Violeta Šaukščiuvienė džiaugėsi išpuoselėta vaikų lopšelio-darželio „Buratinas“ aplinka.

Autoriaus nuotr.


Naujoji „Buratino“ vadovė: „Radau sustyguotą kolektyvą“

Andrius GRYGELAITIS


Nuo kovo pradžios Vilkaviškio vaikų lopšelio-darželio „Buratinas“ direktoriaus pareigas eina Violeta Šaukščiuvienė. Naujoji vadovė tikisi sklandžiai įsilieti į įstaigos gyvenimą bei pripažįsta, kad didelių pokyčių darželyje daryti nereikia.

Apsispręsti nebuvo sunku

V. Šaukščiuvienė iki šiol geriausiai buvo žinoma kaip Keturvalakių mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė. Šiai įstaigai ji vadovauja nuo 2005 metų. Net ir tapusi „Buratino“ direktore, senųjų pareigų ji neapleido. V. Šaukščiuvienė Keturvalakių mokyklai laikinai vadovaus tol, kol paaiškės naujasis jos direktorius.

Iki šiol V. Šaukščiuvienė Keturvalakių ugdymo įstaigoje praleido 28-erius metus. Iš pradžių ji dirbo pradinių klasių ir muzikos mokytoja, vėliau ėjo direktoriaus pavaduotojos ugdymui pareigas. Pasiryžti kandidatuoti į „Buratino“ vadovo kėdę jai nebuvo sunku. Moteris prisipažino pajutusi, kad atėjo metas kažką keisti.

„Supratau, kad įstrigau komforto zonoje. Norėjosi pokyčių, naujų iššūkių. Kaip tik gavau pasiūlymą kandidatuoti į „Buratino“ vadovo postą. Be to, tai sutapo ir su mano direktoriavimo kadencijos Keturvalakių mokykloje pabaiga. Bet kokiu atveju, net jei būčiau norėjusi toliau dirbti Keturvalakiuose, privalėjau išlaikyti Nacionalinės vertinimo agentūros egzaminą. To paties reikėjo ir norint tapti „Buratino“ direktore. Mano apsisprendimą palaikė ir šeimos nariai, tad pasiryžti tikrai nebuvo sunku“, – prisipažino naujoji lopšelio-darželio vadovė.


Stipri bendruomenė

Pastaruosius dvejus metus „Buratinui“ laikinai vadovavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lilija Navikienė. Ji į šias pareigas buvo paskirta, kai į užtarnautą poilsį išėjo ilgametė įstaigos direktorė Danutė Žilinskienė.

V. Šaukščiuvienė stebėjosi, kad nuolatinio direktoriaus nebuvimas įstaigoje visiškai nesijautė, nors pripažino, kad L. Navikienei iki šiol teko didžiulis darbo krūvis. Naujoji direktorė teigė radusi puikiai sustyguotą darbuotojų kolektyvą, žmones, gerai žinančius savo pareigas bei pasiruošusius padėti kolegoms bet kokiose situacijose.

„Pastebėjau, kad įstaigos darbuotojai nesibodi atlikti ir tas užduotis, kurios jiems visiškai nepriklauso. Tai – stiprios bendruomenės bruožas. Manau, jog toks kolektyvas turi šviesią ateitį“, – svarstė pašnekovė.

Pokyčius diktuos laikas

Vos apsisprendusi tapti „Buratino“ bendruomenės dalimi, V. Šaukščiuvienė ėmė ieškoti informacijos apie įstaigą. Apie ją iš aplinkinių ji išgirdo daug gražių atsiliepimų. Prieš tapdama vadove, V. Šaukščiuvienė nemažai bendravo ir su pavaduotoja ugdymui L. Navikiene, kuri padėjo dar geriau susipažinti su būsima darboviete.


„Dažniausiai tikimasi, kad atėjęs naujas vadovas iš karto ims daryti drastiškus pokyčius, viską keis iš pagrindų. Manau, kad mūsų darželyje to nereikia. Jis – viskuo aprūpintas, turi nusistovėjusias tradicijas. „Buratinas“ vienas pirmųjų darželių Lietuvoje ėmė dalyvauti tarptautiniuose projektuose. Čia dirbantys pedagogai puikiai išmano savo darbą, tad belieka tik juos skatinti ir palaikyti. O pokyčiai, manau, ateis savaime, juos padiktuos laikmetis. Švietimo sistemoje kaita neišvengiama. Svarbiausia, prieš imantis kokių nors darbų, visiems kartu susitarti dėl jų“, – pabrėžė naujoji „Buratino“ vadovė.

Likimas neaiškus

Vos tapusi „Buratino“ vadove V. Šaukščiuvienė iš karto sulaukė daugybės kitų rajono ugdymo įstaigų direktorių sveikinimų. Viena pirmųjų ją pasveikino ir sėkmės palinkėjo Vilkaviškio vaikų lopšelio-darželio „Eglutė“ vadovė Renata Sakalauskienė, kuri anksčiau Keturvalakiuose dirbo direktorės V. Šaukščiuvienės pavaduotoja ugdymui. Naujoji „Buratino“ vadovė vylėsi, kad ši sena pažintis padės tarp įstaigų užmegzti dar glaudesnius santykius, kurie peraugs į ne vieną bendrą projektą ar iniciatyvą.


Nors kol kas su Keturvalakių mokykla-daugiafunkciu centru V. Šaukščiuvienė dar neatsisveikino, tačiau akivaizdu, kad tai – tik laiko klausimas. Jau liepos 14 d. yra numatyta naujojo vadovo atranka. Pati pašnekovė teigė matanti potencialių kandidatų, galinčių užimti jos vietą. Jai labiausiai norėtųsi, kad būsimas direktorius ateitų iš vietinės bendruomenės, gerai žinotų mokyklos džiaugsmus bei rūpesčius.

Visgi kalbėdama apie Keturvalakių mokyklos-daugiafunkcio centro perspektyvą V. Šaukščiuvienė dideliu optimizmu netryško. Ji svarstė, kad ateityje ši ugdymo įstaiga greičiausiai taps kitos mokyklos skyriumi.

„Šiuo metu Keturvalakiuose mokosi 120 vaikų, tačiau kasmet jų skaičiai mažėja. Didžioji dalis mokinių jau po 8 klasės keliauja mokytis ne į Vilkaviškio, o į Marijampolės gimnazijas. Nesutinku, kad miestų mokyklose teikiamas geresnis ugdymas. Tai priklauso nuo mokyklų bendruomenių. Pavyzdžiui, mūsų įstaiga aprūpinta naujausiomis technologijomis, mokiniai bei mokytojai turi galimybę dalyvauti tarptautiniuose projektuose, jiems sudaromos visos sąlygos augti ir tobulėti, čia jiems skiriamas didesnis individualus dėmesys“, – Keturvalakių mokyklos-daugiafunkcio centro privalumus vardijo V. Šaukščiuvienė.

Paklausta, ar nesunku suderinti du darbus, ji teigė, kad viskas yra įmanoma. Direktorės nuomone, abiejose įstaigose vadybinės funkcijos panašios, skiriasi tik su ugdymu susiję niuansai. Vadovė kiekvieną rytą vykdama į Vilkaviškį trumpam užsuka ir į Keturvalakių mokyklą. Nemažai šios įstaigos reikalų ji sprendžia nuotoliniu būdu.

„Sunku lyginti darbą mokykloje ir darželyje. Mokykloje dirba nemažai antraeilininkų mokytojų, tad su jais suderinti kai kurias popamokines veiklas būna gana sunku. Darželio darbuotojams sudaryti etatai, tad kai reikia dėl ko nors pasitarti, visus juos galima nesunkiai sukviesti“, – skirtumus vardijo pašnekovė.

Nuo antros klasės

Nors didžioji dalis V. Šaukščiuvienės vaikystės vasarų prabėgo kaimyninėje Marijampolės savivaldybėje esančiame Balsupių kaime, o jos mama net mokėsi Keturvalakių mokykloje, pati pedagogė į mūsų rajoną atsikraustė tik jau sukūrusi šeimą. Iki tol ji gyveno Vilniuje, kuriame baigė vidurinę mokyklą. Vėliau universitete moteris įgijo pradinių klasių mokytojos diplomą. Apie šią specialybę ji svajojo nuo mažens.

„Puikiai pamenu, kaip dar antroje klasėje mokytoja paprašė nupiešti savo svajonių profesiją. Aš nupiešiau prie lentos stovinčią mokytoją su akiniais ir lazdele rodančią į A raidę. Vėliau nuo tėvų esu gavusi barti dėl to, kad vieną iš virtuvės sienų paverčiau mokykline lenta“, – juokėsi pašnekovė.


Nepaisant to, kad mokytojo kasdienybėje sunkių akimirkų netrūksta, ji tikino besidžiaugianti, jog pavyko įgyvendinti vaikystės svajonę.

Kadangi darbas ugdymo įstaigoje išsunkia daug jėgų, jas atgauti V. Šaukščiuvienė mėgsta ilsėdamasi savo namų aplinkoje: klausydama paukščių čiulbėjimo ar upelio čiurlenimo. Moteris džiaugiasi, kad gyvena vienkiemyje, kuriame ramybė susipina su gamtos garsais.

Kartu su vyru naujoji „Buratino“ vadovė mėgsta tolimas išvykas autobusu. Dažniausiai jiedu keliauja su vilkaviškiečiu kelionių organizatoriumi Stanislovu Petrukaičiu. Tarp įspūdingiausių aplankytų valstybių V. Šaukščiuvienė išskyrė Italiją, Kroatiją, Portugaliją bei dar keletą kitų šalių.

„Gaila, kad pandemija apribojo šį pomėgį. Kita vertus, šiemet ir taip neturėsiu atostogų. Planuojama, kad „Buratinas“ dirbs visą vasarą. Šiuo metu mūsų sąrašuose yra 226 vaikučiai, bet dėl karantino kasdien įstaigą lanko iki 140 mažylių. Priimame ne tik dirbančių tėvų vaikus. Stengiamės pagelbėti ir toms šeimoms, kurių namuose auga daugiau nepilnamečių vaikų. Dėl kiekvieno atvejo tariamės individualiai“, – teigė pašnekovė.


Ji vylėsi, kad koronaviruso situacija greitai ims gerėti ir visi „Buratino“ ugdytiniai vėl galės grįžti į lopšelį-darželį bei vėl tapti matoma Vilkaviškio rajono visuomenės dalimi.Publikuota: 2021-04-27 08:25:13

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Per Vilkaviškį šiomis dienomis ritasi Geltona banga
* Kraštietis – absoliutus Lietuvos čempionas
* Vienus žiedus netrukus pakeis kiti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar esate susidūrę su psichologiniu teroru darbe?
Patyriau jį asmeniškai.
Sykiu su grupe terorizuoju kolegą.
Tokią situaciją stebiu iš šalies.
Aš nedirbu.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga apibūdinti veiksmą vartojant formą pagrinde?
Tai nebūtų taisyklinga. Vietininkas nevartotinas veiksmo būdui reikšti, pvz.: Į spektaklį susirinko pagrinde (daugiausia) pagyvenę žmonės. Statybos darbai pagrinde (apskritai, iš esmės) baigti.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2021 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas