„Santaka“ / Stalčiuje gulintis dūmų detektorius namų nuo gaisro neapsaugos / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  


Šis mažas, bet efektyvus priešgaisrinis prietaisas privalo būti kiekvienuose namuose.

Autorės nuotr.


Stalčiuje gulintis dūmų detektorius namų nuo gaisro neapsaugos

Eglė MIČIULIENĖ


Jau beveik treji metai, kai įvestas privalomas reikalavimas visuose gyvenamuosiuose būstuose įsirengti dūmų detektorius. Tačiau ugniagesiai sako, kad šiuos prietaisus randa toli gražu ne kiekvienuose namuose.

Nesurado laiko

Pernai dėl Lietuvoje įvestų apribojimų ugniagesiai negalėjo įvykdyti suplanuotos akcijos „Gyvenkime saugiai“. Iki karantino tebuvo spėta aplankyti kiek daugiau nei pusšimtį šeimų.

Per tokias akcijas lankydamiesi būstuose pareigūnai ne tik patikrina, ar namuose yra dūmų detektorius, bet ir atkreipia gyventojų dėmesį į tinkamą elektros instaliacijos bei elektros prietaisų naudojimą, pataria, kaip pasirūpinti, kad dėl kietojo kuro krosnių, dūmtraukių įrengimo ir naudojimo nekiltų gaisrų.

„Šiemet parengti nauji planai ir numatyta aplankyti ne mažiau kaip 1 260 rajono gyventojų būstų. Šią akciją jau pradėjome, laikydamiesi visų karantino reikalavimų esame aplankę apie pusantro šimto butų ir namų. Numatyta nupirkti ir šiek tiek detektorių, padovanoti juos sunkiau gyvenančioms šeimoms. Nors šie prietaisai visų gyventojų būstuose privalo būti jau nuo 2018 m. gegužės 1 d., dar labai daug žmonių to nebrangaus, bet tikrai naudingo prietaiso savo namuose iki šiol neturi“, – pasakojo Vilkaviškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (VPGT) vyresnysis inspektorius Erikas Žarskis.



Anot pareigūno, ne kartą tekę matyti ir kuriozinių atvejų, kai žmonės dūmų daviklius įsigijo dar tais pačiais 2018 m., bet iki šiol jie nepritvirtinti palubėje ir guli kokioje nors lentynoje ar stalčiuje. Inspektoriai išgirsta įvairiausių pasiaiškinimų: vieni šeimininkai neprisiruošė arba nebuvo kam prietaiso pritvirtinti, kitiems pasibaigusi baterija, treti pritvirtino, bet vėliau nuėmė, nes detektorius „per dažnai cypia“ ir pan.

Bausti nežada

Nors būste neradę dūmų detektoriaus pareigūnai turi teisę šeimininkus bausti, ugniagesiai linkę su žmonėmis kalbėtis draugiškai.
Buvęs ne vienas atvejis, kai cypti pradėjęs dūmų detektorius prikėlė žmones iš miego ir išgelbėjo gyvybes.


„Akcija „Gyvenkime saugiai“ apims įvairias šeimas ir būstus. Lankysimės visur. Jei kažkur bus gaisras ar kitas įvykis, atvažiavę jo tirti galbūt sykiu užsuksime ir į kelis namus ar butus. Konsultuosime, prevenciškai patarsime priešgaisriniais reikalais, apžiūrėsime kūrenimo įrenginius, dūmtraukius. Žinoma, patikrinsime, ar būste yra dūmų detektorius, bet kol vyksta akcija – nieko nebausime. Manome, kad gyventojams turėtų rūpėti ne baudos, o jų pačių saugumas. Be to, nesaugiai gyvenantys žmonės kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems“, – sakė E. Žarskis.



VPGT inspektoriai tvirtina, kad buvęs jau ne vienas atvejis, kai šaižiai cypti pradėjęs dūmų detektorius prikėlė žmones iš miego ir išgelbėjo gyvybes. Ir šiemet vasario mėnesį pilviškiečių name kilusį gaisrą, ir prieš porą savaičių iš namo rūsio Vilkaviškyje sklindančius dūmus žmonėms laiku padėjo pastebėti detektorių keliamas triukšmas. Vienu iš šių atvejų dūmų daviklį šeimai akcijos metu buvo atvežę patys ugniagesiai.

Lankys vienišus senolius

Pareigūnai primena, jog savo saugumu besirūpinantys žmonės namuose turėtų ne tik detektorių, bet ir gaisro gesinimo priemonių.

„Butuose to nereikalaujama, bet privačiuose namuose pagal bendrąsias gaisrinės saugos taisykles 4 kg gesintuvas turi būti. Tačiau apsaugoti savo būstą ir save patį turėtų būti kiekvieno rūpestis“, – kalbėjo E. Žarskis.

Greta akcijos „Gyvenkime saugiai“ bus vykdoma ir gaisrų prevencijos programa, teikianti prioritetą vienišiems senyvo amžiaus žmonėms ir jų gyvenamųjų būstų gaisrų prevencijai. Ugniagesiai žada bendrauti su socialinės globos darbuotojais ir prašyti jų nukreipti pas tuos senolius, kurie gyvena vieni, neturi vaikų ar kitų jiems padedančių žmonių. Pagal galimybes bus vežama tokiems žmonėms dūmų detektorių. Namuose radus prastą priešgaisrinę situaciją, nesaugius kūrenimo įrenginius apie tai bus informuojamos seniūnijos.



E. Žarskis priminė, kad gyventojai, kuriems kyla klausimų, susijusių su priešgaisrine sauga, darbo metu visuomet gali susisiekti su inspektoriais ir pasikonsultuoti. Vilkaviškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos tel.: (8 342) 60 002, (8 342) 60 003, 8 659 13 464, 8 659 13 475.



Publikuota: 2021-04-09 09:04:38

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai