„Santaka“ / Atsinaujinęs vaikų ligų kabinetas laukia mažųjų pacientų / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Smulkus ūkis parduoda ekologiškai užaugintas daržoves: bulves (‚Anna‘ ‚Alouette‘, ‚Vineta‘, ‚Corinna‘), morkas, burokėlius. Tel. 0 617 39 115.
Galioja iki: 2024-09-19 11:34:45



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Gydytoja Ugnė Juodviršienė (kairėje) ir bendrosios praktikos slaugytoja Jelena Jasevičienė teigia, kad greitai priprato prie naujos darbo vietos bei kolektyvo.

Autorės nuotr.


Atsinaujinęs vaikų ligų kabinetas laukia mažųjų pacientų

Toma BIRŠTONĖ


Pastaruoju metu Kybartų pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) įvyko nemažai permainų. Atnaujintas ir antrame pastato aukšte įkurdintas vaikų ligų kabinetas, kuriame mažųjų sveikata rūpinasi trys jaunos specialistės.

Atnaujintos patalpos

Tose patalpose, kur šiuo metu įkurdintas vaikų ligų kabinetas, anksčiau buvo atliekami kraujo tyrimai, tačiau vyresnio amžiaus kybartiečiai skundėsi, kad kai kuriems iš jų sunku užlipti laiptais. Todėl Kybartų PSPC administracija atsižvelgė į pacientų prašymus ir medicinines procedūras pradėjo teikti pirmame pastato aukšte.

Vilkaviškio rajono savivaldybei skyrus nemažą finansavimą, seniai neremontuotos patalpos praėjusių metų gale pasikeitė neatpažįstamai: kabinetai nušvito šviesiomis spalvomis, koridoriuje pastatytas kūdikių vystymo stalas, įrengtas vaikų žaidimų kampelis, skiepų kabinetas, nupirkta naujų baldų, sumontuotas oro kondicionierius. Vaikams ir jų tėveliams čia sukurta jauki aplinka, taip pat pagerėjo gydytojų bei slaugytojos darbo sąlygos.

Beveik ketverius metus įstaigai vadovaujanti direktorė Dženita Sabašinskienė netrukus paliks vadovės postą, tačiau ji žadėjo retkarčiais užsukti į svečius. Pašnekovė džiaugėsi, kad Kybartų PSPC dirba darnus ir draugiškas kolektyvas, o vietiniams gyventojams sudarytos sąlygos gauti įvairias medicinines paslaugas.



Atvyksta iš Kauno

Ilgą laiką mažųjų kybartiečių sveikata rūpinosi pediatrės Evelina Andriukaitienė ir Janina Elena Povilaikienė. Pastarajai išėjus į užtarnautą poilsį, gydytojai E. Andriukaitienei teko didžiulis krūvis – metus vaikų ligų kabinete ji dirbo viena. Pasak įstaigos vadovės, ši medikė susidūrė su tikrai nemenkais iššūkiais, tačiau puikiai susitvarkė.

Praėjusiais metais šios įstaigos darbuotojų gretas papildė dvi pediatrės – Ugnė Juodviršienė ir Vilma Rakauskienė. Abi specialistės atvyksta iš Kauno. Daugiau nei pusmetį Kybartų PSPC dirbanti gydytoja U. Juodviršienė pasakojo, kad greitai priprato prie naujos darbo vietos ir kolektyvo. Gydytoja pas mažuosius ligoniukus atvyksta du kartus per savaitę – antradieniais ir penktadieniais.

„Viena iš priežasčių, kodėl nusprendžiau sutikti su šiuo darbo pasiūlymu, yra ta, jog galiu dirbti pirminėje sveikatos priežiūros grandyje. Lietuvoje taikoma praktika rodo, kad dažnai pediatrų funkcijas perima šeimos gydytojai. Dirbdama čia palengvinu šeimos gydytojų krūvį ir galiu padėti ne vienam ligoniukui“, – pasakojo U. Juodviršienė.



Gydytoja taip pat dirba Utenos ligoninės Vaikų ligų skyriuje, Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos Kauno skyriuje. Pediatrė pastebėjo, kad per karantiną pacientų srautai sumažėjo ne tik Kybartuose, bet ir kitose gydymo įstaigose, kuriose ji dirba. Į ligoninę guldoma mažiau pacientų, dažniau jie gydomi ambulatoriškai.

Turi lankytis reguliariai

Pasak medikės, visose gydymo įstaigose vaikai ir jų ligos yra panašios. U. Juodviršienė prasitarė, kad jai ir kolegoms tenka nemažai laiko sugaišti su nemedicininėmis problemomis: tėvams reikia dažnai priminti, kad jų atžalų laukia planiniai skiepai, kartais tenka pabendrauti su vaiko teisių apsaugos specialistais, socialiniais darbuotojais.

„Tėvai turi suprasti, kad vaikai turi reguliariai apsilankyti pas pediatrą, ne tik tada, kai atsiranda kokia nors problema. Jeigu tėvai su savo atžalomis apsilankytų reguliariai, iš anksto būtų galima užkirsti kelią ligai ar kitai grėsmei. Atkreipiau dėmesį, kad vaikams labai svarbu turėti savo gydytoją. Labai smagu stebėti, kaip užsimezga draugystė ir mažieji drąsiai kalbasi, leidžiasi apžiūrimi“, – pasakojo medikė.

Pasak pašnekovės, karantino laikotarpiu mažieji kybartiečiai visuomet buvo patikimose rankose. Net ir karščiuojantys pacientai buvo priimami. Gydytoja ar kitos kolegės šokdavo į specialias aprangas ir visuomet apžiūrėdavo, patardavo, išrašydavo tinkamų vaistų. Nuotoliniu būdu dažniausiai būdavo išrašomi tik siuntimai į aukštesnio lygio gydymo įstaigą.



„Nors kai kurie žmonės mano, kad rajonuose dirbantys medikai nesuteikia daug dėmesio, neturi tinkamos aparatūros, tačiau tai – netiesa. Žinoma, kiekvienas pacientas gali rinktis, todėl jeigu prašo siuntimo į antro ar trečio lygio gydymo įstaigą, visada išrašome. Vis dėlto žmonės turėtų nepamiršti ir to, kad tie patys medikai dažniausiai į regionus atvyksta iš didmiesčių“, – kalbėjo pediatrė U. Juodviršienė.

Pasak medikės, rajoninės poliklinikos kovoja už tai, kad išliktų, todėl suinteresuotos pacientams sudaryti kuo palankesnes gydymo sąlygas, teikti daugiau medicinos paslaugų.

Jokio streso

Nuo sausio pediatrėms padeda bendrosios praktikos slaugytoja Jelena Jasevičienė. Ilgą laiką Marijampolės ligoninės Priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje dirbusi specialistė pasakojo, kad džiaugiasi pažintimi su Kybartais. Šio miesto gyventojai yra nuoširdūs, mėgsta bendrauti.

„Dirbti su vaikais man patinka. Tai visai kitokia darbo specifika, prie kurios aš nebuvau pripratusi. Ankstesniame mano darbe buvo nemažai streso, tekdavo papulti į įvairias situacijas, reikalaujančias greitų sprendimų, o šioje įstaigoje situacija visiškai kitokia. Čia ramu, žmonės supratingi, jei turi klausimų, pasiskambina, prašo patarimų. Kybartai – nedidelis miestas, manau, kad čia visi lyg didelė šeima“, – kalbėjo slaugytoja J. Jasevičienė.

Medikės džiaugiasi, jog Kybartų PSPC sudarytos puikios darbo sąlygos, šalia įrengtas skiepų kabinetas. Slaugytojai kartu su mažyliais ir jų tėveliais nereikia eiti į kitas patalpas. Pasak pašnekovių, vaikams labai patinka įrengtas žaidimų kampelis, tad kai kuriems tėvams tenka įdėti nemažai pastangų, kol savo atžalas prikalbina keliauti namo.



Galerija: Laukiamasis




Publikuota: 2021-04-01 08:29:51

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pirmieji debatai: kandidatai į Seimą skaudžiai nesikapojo
* „Bruklinas“ dar kartą perrašė rajono sporto istoriją
* Vokietijos mokslininkai – apie viešnagę mūsų krašte, politiką ir Lietuvos perspektyvas
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar nuo rugsėjo 1-osios keisis Jūsų kasdienė rutina?
Keisis, ir stipriai.
Taip, padaugės darbo.
Viskas turėtų palengvėti.
Pasikeis nežymiai.
Nesikeis.



Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „piaras“?
Vadinamasis piaras (iš angl. PR – public relations ) pas mus yra įgijęs neigiamą konotaciją. O pats žodis vertinamas kaip nevartotina svetimybė. Piarą reikėtų keisti terminais ryšiai su visuomene, viešieji ryšiai, savireklama.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai