„Santaka“ / Menininkės V. Diržiuvienės planuose – pirmoji knyga

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Smulkus ūkis parduoda ekologiškai užaugintas daržoves: bulves (‚Anna‘ ‚Alouette‘, ‚Vineta‘, ‚Corinna‘), morkas, burokėlius. Tel. 0 617 39 115.
Galioja iki: 2024-09-19 11:34:45



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2021-03-30 10:58

Dalinkitės:  


Menas Vaidutę Diržiuvienę lydi nuo vaikystės

Asmeninio archyvo nuotr.


Menininkės V. Diržiuvienės planuose – pirmoji knyga


Vaidutę Diržiuvienę pažįsta turbūt visi Vilkaviškio kultūros entuziastai. Ji ir karpo karpinius, ir piešia, ir siuva, ir rašo poeziją. O visai neseniai pradėjo mokytis groti kanklėmis ir šokti Lotynų Amerikos šokius. „Už tai, kokia esu dabar, turiu būti dėkinga kūrybingai aplinkai, kuri mane supo nuo pat vaikystės. Mano mama buvo siuvėja. Tėtė, kurio, deja, nepamenu, nes jis mirė, kai buvau 8 mėnesių, fotografavo ir grojo bajanu. Teta, kuri vėliau gyveno su mumis, buvo labai inteligentiška, smetoniškų pažiūrų, gražiai rengėsi. Visa tai man ir sesei darė įtaką“, – pokalbį pradėjo istorijos herojė.



Visko po truputį

Vaikystėje V. Diržiuvienė užsiėmė įvairia kūrybine veikla: grojo skudučiais, dainavo chore, piešė, gamino papuošalus. „Gyvenome sunkiai, tad viską darėme pačios. Jau tuo metu norėjome puoštis, gražiai rengtis, turėti papuošalų, tad turėjome būti išradingos. Obuolių sėklas dažydavome nagų laku ir verdavome vėrinius“, – prisiminimais dalijosi pašnekovė.

Anot jos, didelę įtaką jai padarė ir šalia buvę geri pedagogai. „Mokykloje kenčiau patyčias – buvau vadinama įvairiais žodžiais, tačiau mane palaikė lietuvių kalbos mokytoja, kuri pakvietė į literatų būrelį. Ten ruošiausi skaitovų konkursams, buvau nuvykusi net į Vilnių. Tuo metu pradėjau rašyti poeziją ir tai darau iki šiol“, – pasakojo kūrėja ir pridūrė, kad būtent menas jai padėjo išgyventi sunkų gyvenimo periodą, kai bendraamžiai atstūmė.





Užpildo spragas

V. Diržiuvienė pati kurį laiką dirbo dailės mokytoja vietos gimnazijoje, kur padėjo vaikams prisijaukinti kultūrą. „Marijampolės kolegijoje baigiau pedagogiką ir pradėjau dirbti. Iš tiesų atėjusi radau ne tai, ko tikėjausi. Į dailės pamokas nebuvo žiūrima rimtai, nusprendžiau tai pakeisti“, – prisiminė pašnekovė.

Visų pirma, ji stengėsi vaikus sudominti menu, o ne versti mokytis teoriją. Pasak pašnekovės, tai pasiekti padėjo praktiniai užsiėmimai: „Jei mokydavomės apie romantizmą, tuomet klausydavomės tai epochai būdingos muzikos, susipažindavome su aptariamo laikotarpio kūrėjais, jų gyvenimu, kaip tuo metu viskas atrodė. Jaučiau ryšį su mokiniais. Mano klasės durys buvo visada praviros, o kabinetas – pilnas vaikų.“

Menininkė įsitikinusi, kad dailės pamokos yra svarbios, jei pedagogas nori dirbti su mokiniais ir juos sudominti: „Į klasę susirenka įvairūs vaikai iš skirtingų šeimų. Dailės pamokos gali padėti vaikams susipažinti ir galbūt net susidomėti menu. Nesvarbu, kad vaikai neplanuoja tapti menininkais, – tai praplės jų akiratį, lavins emocinį intelektą.“





Kurti gali visi

Patyčių tema kūrėjai visuomet buvo aktuali bei skaudi, tad ir dirbdama mokytoja V. Diržiuvienė norėjo, kad jų būtų kuo mažiau. „Pykau, kai būdavo skelbiama diena be patyčių. Juk ne vieną dieną per metus su jomis reikia kovoti, o visada. Įrodžiau, kad ir vaikai, kuriems buvo skirtos adaptuotos mokymosi programos, gali atlikti visus darbus taip pat gerai, kaip ir visa likusi klasė. Labai svarbu jų nenuvertinti“, – įžvalgomis dalijosi pašnekovė.

Nenuvertinti savęs ji siūlo ir vyresniajai visuomenės daliai. „Pažįstu daugybę žmonių, kurie norėtų prisijungti prie kokios nors kūrybinės veiklos, bet bijo, kad nepavyks, nemokės, kažko nežinos. Siūlau tokias mintis vyti į šalį. Aš vadovaujuosi tokiu devizu: „Jei noriu, tai ir darau. Kada, jei ne dabar, ir kas, jei ne aš“, – svarstė V. Diržiuvienė.

Nors menininkė jau penkerius metus nebedirba mokykloje, veiklos jai netrūksta. Šiuo metu ji itin daug rašo ir kuria karpinius. „Nors esu surengusi ne vieną parodą, bet nesu išleidusi nė vienos knygos. Tad šiuo metu rengiu savo poezijos ir karpinių rinkinį“, – kūrybinius planus atskleidė V. Diržiuvienė ir pridūrė, kad jos galvoje dar tiek daug minčių ir dar tiek daug norisi nuveikti.





Projektą „Aktuali kultūra“ įgyvendina Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo finansuojamo veiksmų programos 12 prioriteto „Techninė parama, skirta informuoti apie veiksmų programą ir jai vertinti“ ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. Daugiau informacijos www.esinvesticijos.lt ir www.lrkm.lt.









Užsk. 686



Galerija: „Aktuali kultūra“




Publikuota: 2021-03-30 10:58:09

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pirmieji debatai: kandidatai į Seimą skaudžiai nesikapojo
* „Bruklinas“ dar kartą perrašė rajono sporto istoriją
* Vokietijos mokslininkai – apie viešnagę mūsų krašte, politiką ir Lietuvos perspektyvas
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar nuo rugsėjo 1-osios keisis Jūsų kasdienė rutina?
Keisis, ir stipriai.
Taip, padaugės darbo.
Viskas turėtų palengvėti.
Pasikeis nežymiai.
Nesikeis.



Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „piaras“?
Vadinamasis piaras (iš angl. PR – public relations ) pas mus yra įgijęs neigiamą konotaciją. O pats žodis vertinamas kaip nevartotina svetimybė. Piarą reikėtų keisti terminais ryšiai su visuomene, viešieji ryšiai, savireklama.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai