„Santaka“ / Projektuojant šaligatvius – svarbus gyventojų balsas / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  


Jau netrukus bus sutvarkytas V. Pietario gatvės šaligatvis, jungiantis Vytauto ir Nepriklausomybės gatves.

Autoriaus nuotr.


Projektuojant šaligatvius – svarbus gyventojų balsas

Andrius GRYGELAITIS


Į redakciją paskambinusi Vilkaviškio V. Pietario gatvės gyventoja teiravosi, pagal kokius prioritetus mieste klojami šaligatviai.

Tik vienoje pusėje

Labiausiai vilkaviškietei rūpėjo gatvė, kurioje ji gyvena. Prieš keletą metų vienoje V. Pietario gatvės pusėje buvo paklotas naujas šaligatvis, o kitoje – liko senas, nelygus. Moteris teigė, kad būtent tuo senuoju taku žmonės visada vaikščiojo daug dažniau. Beveik niekas nepasikeitė ir dabar, kai kitoje pusėje nusidriekė naujas šaligatvis.

„V. Pietario gatvėje žmonių srautai itin dideli. Ypač turgaus dienomis. Gyventojams daug patogiau eiti ta gatvės puse, kuri yra turgaus pusėje. Įdomu, kodėl naujas šaligatvis nutiestas priešingoje pusėje, kuria einama daug rečiau. Aš pati per šią žiemą vaikščiodama išdaužytu šaligatvio grindiniu susiplėšiau dvi poras batų“, – pasakojo į redakciją paskambinusi vilkaviškietė.

Jai taip pat buvo įdomu, kodėl kitose gatvėse, tokiose kaip Maironio, nauji šaligatviai nutiesti abiejose pusėse, nors ten praeinančių žmonių srautai – nepalyginamai mažesni.

Svarbiausia – aktyvus seniūnaitis

Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vyriausiojo specialisto Vito Didžbalio teigimu, visos vietinės reikšmės keliams ir jų elementams numatytos lėšos skirstomos prioritetine tvarka, kurią dar praėjusių metų balandžio 24 d. patvirtino rajono Tarybos nariai. Anot jo, bet kuris fizinis ar juridinis asmuo gali teikti prašymus dėl gatvių remonto, taisymo ar saugaus eismo sąlygų užtikrinimo. Prašymus reikėtų perduoti seniūnijose dirbantiems specialistams. Vėliau seniūnaičių sueigose visos gautos paraiškos aptariamos, sudaromi prioritetinių objektų sąrašai. Jie perduodami Savivaldybės administracijos direktoriui.


„Taip veikia savivaldos principas. Iš tikrųjų žmonės nevertina galimybių, kurias turi. Man pačiam yra ne kartą tekę dalyvauti Vilkaviškio miesto seniūnaičių sueigose. Pastebėjau, kad gatvės ar kvartalai kartais išsirenka seniūnaičius, kurie net neateina į tokius susirinkimus, o jei ir ateina – būna neaktyvūs, negina savo seniūnaitijos interesų. Labai svarbu išsirinkti aktyvius seniūnaičius, kurie mokėtų apginti savo siekius. Puikus pavyzdys – Vilkaviškio Žvejų gatvės atstovas. Jis seniūnaičių sueigoje ėmė teirautis, kiek ilgai šios gatvės žmonėms dar teks vaikščioti per purvyną, pateikė reikiamus argumentus, kodėl ši gatvė turėtų būti sutvarkyta. Galiausiai Žvejų gatvė buvo įtraukta į prioritetinių objektų sąrašą ir išasfaltuota“, – pasakojo V. Didžbalis.

Gali prisidėti patys

Vietinio ūkio skyriaus vyriausiojo specialisto teigimu, prioritetinių objektų sąrašai sudarinėjami ne tik atsižvelgiant į seniūnaičių prašymus, bet ir į tai, kiek anksčiau viena ar kita seniūnija vietinės reikšmės keliams ir jų elementams gavo lėšų, kokia yra naujų pateiktų prašymų nauda visuomenei, ar šalia numatomų tvarkyti objektų yra mokyklos, ar tie objektai jungiasi su kitomis gatvėmis, ar yra parengti numatomų darbų projektai ir t. t.


Į sąrašo viršūnę dažniausiai iškeliami tie projektai, prie kurių gyventojai sutinka pridėti asmeninių lėšų.

„Taip jau nutiko Vilkaviškyje, Gimtinės gatvėje, prie kurios išasfaltavimo darbų gyventojai prisidėjo 20 proc. reikiamos sumos. Pilviškiuose veikiančios įmonės „Kelio ženklai“ atstovai taip pat yra parašę prašymą išasfaltuoti kelią, vedantį link jų teritorijos. Tuo keliu dažnai važiuoja klientai iš užsienio, tad gera jo būklė – itin svarbi. Įmonė sutinka pridėti dalį projektui būtinos sumos, tad greičiausiai dar šiemet išasfaltuosime šį kelią“, – teigė V. Didžbalis.

Paklaustas, kodėl prieš keletą metų V. Pietario gatvėje klojant trinkeles buvo pasirinktas vienoje, o ne kitoje pusėje esantis šaligatvis, pašnekovas teigė, kad projektuojant darbus atsižvelgta į gatvėje esančius inžinerinius tinklus: elektros ir ryšio kabelius, dujų įvadus ir kt.

„Retai kada atsižvelgiame į pėsčiųjų srautus. Paprastai mums projektuotojai pateikia pasiūlymus ir mes išsirenkame racionaliausius variantus. Akivaizdu, kad jei V. Pietario gatvėje būtų reikėję perkėlinėti inžinerinius tinklus kitur, projektas labai pabrangtų. Sutinku, kad šioje gatvėje šaligatviai turėtų būti tvarkingi abiejose pusėse. Kaip tik šiomis dienomis tvarkome jo dalį. Planuojame trinkelėmis iškloti atkarpą, jungiančią Nepriklausomybės ir Vytauto gatves. Likusi V. Pietario gatvės atkarpa kol kas nėra įtraukta į prioritetinių objektų sąrašus. Įprastai šaligatviai abiejose pusėse tvarkomi tose gatvėse, kurios jungiasi su miesto centru“, – paaiškino Vietinio ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas.




Publikuota: 2021-03-30 10:16:57

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai