„Santaka“ / Maisto sauga: kodėl verta skaityti etiketes? / Naudinga

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Smulkus ūkis parduoda ekologiškai užaugintas daržoves: bulves (‚Anna‘ ‚Alouette‘, ‚Vineta‘, ‚Corinna‘), morkas, burokėlius. Tel. 0 617 39 115.
Galioja iki: 2024-09-19 11:34:45



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Naudinga

Dalinkitės:  


Etiketės ant maisto produktų turi informuoti pirkėją ir būti be gramatinių klaidų, jau nekalbant apie faktines. Todėl produktų su klaidinančiomis etiketėmis, kuriose rašoma, kad raudonieji lęšiai pagaminti iš ilgagrūdžių ryžių, parduotuvių lentynose būti neturėtų.

Eglės MIČIULIENĖS nuotr.


Maisto sauga: kodėl verta skaityti etiketes?


Kovo mėnesį minint Pasaulinę vartotojų teisių dieną, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai primena, kad gamintojų ir prekybininkų pareiga į rinką tiekti tik saugius, tinkamos kokybės produktus bei apie juos pateikti tikslią ir visapusišką informaciją.

Renkantis maisto produktus parduotuvėse, maisto saugos specialistai pataria vartotojams visų pirma atidžiai skaityti etiketes. Jose pateikiama informacija ne tik apie produktų sudėtį, bet ir laikymo sąlygas, tinkamumo vartoti terminus. Patartina palyginti skirtingus produktus – tuomet bus lengviau juos pritaikyti savo mitybos poreikiams.

Apsiperkant internetu vertėtų įsitikinti, ar pakanka pateikiamos informacijos apie produktą – ar aiškiai nurodomas produkto pavadinimas, koks pateiktas produkto sudedamųjų dalių sąrašas. Atkreipkite dėmesį, kad pirmasis sąraše nurodytas ingredientas sudaro didžiausią produkto dalį. Pavyzdžiui, jeigu norite grietininių ledų, tai pirmas sąrašo ingredientas bus pienas (grietinėlė), bet ne vanduo ir pan. Kai kurių produktų sudedamosios dalys dažnai nurodomos tiksliu procentiniu kiekiu, tuomet vartotojui lengviau pasirinkti, kuris produktas jam labiausiai tinka.



Ekspertai pastebi, kad pirkėjai vis dar per mažai dėmesio kreipia į maisto produkto etiketėse nurodomas sudedamąsias dalis. Gamintojai etiketėje privalo nurodyti ir produkto grynąjį kiekį, išskirti (pabraukti, paryškinti ar kitaip aiškiai pažymėti) alergijas sukeliančias medžiagas, tinkamumo vartoti terminus ir laikymo sąlygas. Be to, vartotojai turi teisę žinoti produkto gamintojo ar pardavėjo pavadinimą. Jeigu prekiaujama ekologiška produkcija – visi tokie produktai turi būti pažymėti specialiais ženklais ir nuorodomis, produktai bei prekybos veikla ekologiškais produktais (įskaitant internetinę prekybą) turi būti sertifikuota.

Jei tik turi galimybių, internetu prekiaujančio pardavėjo pateiktą informaciją vartotojai gali palyginti su informacija produkto gamintojo interneto svetainėje, nes kuo atidžiau išnagrinėsite informaciją, tuo mažesnė bus tikimybė nusipirkti netinkamos kokybės maisto produktą.

Lietuvoje, nepriklausomai nuo prekybos formos, tiek internetinėse, tiek fizinėse parduotuvėse prekiauti galima tik kokybiškais, saugiais ir tinkamai paženklintais maisto produktais. Nusipirkę nekokybišką produktą vartotojai turi teisę reikalauti, kad prekybos vietoje jis būtų pakeistas į kokybišką, arba jį grąžinti ir reikalauti sumokėtų pinigų.



Jeigu manote, kad įsigytas maisto produktas nekokybiškas, pirmiausia, kol nesibaigė jo tinkamumo vartoti terminas, turėtumėte pabandyti išspręsti šią problemą tiesiogiai su pardavėju ar viešojo maitinimo paslaugos teikėju. Jam turite pateikti savo reikalavimus produktą pakeisti arba paprašyti atgauti sumokėtus pinigus (visada stenkitės išsaugoti pirkimo čekius). Jei šis reikalavimas netenkinamas ir pardavėjas nepripažįsta, kad produktas nekokybiškas, galite kreiptis į VMVT ir pateikti savo skundą jums patogiu būdu: internetu, užpildydami anketą, el. paštu skundai@vmvt.lt arba nemokama telefono linija 8 800 404 03 (visą parą).

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inf.



Publikuota: 2021-03-23 11:48:40

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Vilkaviškio autobusų stotis – tvariausias pastatas Pabaltijy
* Sostinė nesužavėjo: kybartietis į gimtinę parsivežė ir žmoną
* Augant susirgimų skaičiui žmonės turi patys apsispręsti dėl skiepų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar nuo rugsėjo 1-osios keisis Jūsų kasdienė rutina?
Keisis, ir stipriai.
Taip, padaugės darbo.
Viskas turėtų palengvėti.
Pasikeis nežymiai.
Nesikeis.



Kalbos patarimai

Ar taisyklinga sakyti „pamatuota nuomonė“?
„Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ teikiama antroji žodžio pamatuoti reikšmė „remti, grįsti“ (pvz., pamatuoti teiginius ), taip pat žodžio pamatuotas reikšmė „pagrįstas“ (pvz., pamatuota išvada ).
Taigi pasakymai nepamatuotai didelės lėšos, pamatuota nuomonė ir panašūs yra visiškai taisyklingi ir vartotini.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai