„Santaka“ / Skrydis žemyn ir aukštyn... / Skaitytojų laiškai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Skaitytojų laiškai

Dalinkitės:  


Skrydis žemyn ir aukštyn...


Koronavirusas užklupo netikėtai. Iš vakaro jaučiausi neblogai, o naktį jau ėmė krėsti šaltis, temperatūra pakilo iki 38, 3 laipsnių.

Kontaktų su sergančiaisiais turėjau daug – toks mano, medikės, darbas, bet tikėjau, kad dėl apsaugos priemonių nesusirgsiu, kad mano organizmas atlaikys. Net ir būti įtraukta į skiepijamų asmenų sąrašą atsisakiau, galvojau – atsilaikysiu. Deja, testas buvo teigiamas.

Temperatūra nekrito, prisidėjo silpnumas, kosulys, galvos skausmas. Negalėjau nieko valgyti, pykino vos pažiūrėjusią į maistą.

Ištisas dienas gulėjau lovoje, negalėdama nieko veikti. Nedomino nei televizija, nei laikraščiai, net į telefono skambučius ne visada atsakydavau. Tačiau draugė medikė perspėjo: „Negalima užsigulėti. Kad ir kaip būtų sunku, judėk. Bent tris žingsnius per kambarį. Kitaip – turėsi problemų su plaučiais.“

Ėjau svyruodama, prisilaikydama. Nuosavame name yra savi dėsniai: reikia krosnį pasikurti, gyvūnais pasirūpinti.

Kaimynai, sužinoję apie mano situaciją, ėmė siūlyti pagalbą: parvežė vaistų iš vaistinės, siūlė maisto. Tik kad nieko negalėjau valgyti. Gėriau antibiotikus, vaistus nuo temperatūros, pati sau dariau lašelines (pravertė mano 26-erių metų medikės patirtis). Tačiau būklė negerėjo, ir dešimtą ligos dieną atsidūriau Marijampolės ligoninėje. Ten padarė tyrimus, peršvietė plaučius. Nors tyrimai nebuvo geri, tačiau vartojant vaistus leido toliau gydytis namuose. Apsidžiaugiau – plaučių uždegimo, kuris toks dažnas kovido atveju, nerado.


Namuose mane visą laiką „slaugė“ mano ištikima draugė – juoda katė. Per feisbuką skriejo linkėjimai nepasiduoti, pasveikti, bet organizmas buvo labai išsekęs. Tebesilaikė aukšta temperatūra, tapo sunku atsikelti iš lovos. Galvojau, kad jau nepasveiksiu. Paskambinusi į Kauną dukrai, kuri yra pirmo kurso studentė, pasakiau, kad jau turbūt mirsiu, ir paprašiau vieno – nemesti mokslų.

Tuo sunkiu metu gavau daug žinučių. Nustebau, kad atsirado tiek daug žmonių, kuriems aš rūpiu. Linkėjimai skriejo iš Amerikos, Singapūro, iš mokyklos draugų, bendradarbių, giminių. Ir kaip dabar man atrodo, tie linkėjimai supynė tarsi tinklą, kuris neleido man įkristi į gilią duobę – ten, iš kur nėra kelio atgal...

Po dvylikos karščiavimo dienų temperatūra ėmė kristi, po truputį pradėjau valgyti. Ant namų tvoros pakibo ryšulėliai su maistu – taip mane gelbėjo kaimynai ir draugės. „Dietos“ metu praradau devynis kilogramus svorio, o sveikstant kaimynės išvirta kopūstų sriuba su šutintomis bulvėmis atrodė skaniau už bet kokius pyragus.

Daug permąsčiau per tą laiką... Prisiminiau studijų laikų sentenciją: Fortuna vitrea est (lot. – laimė trapi). Tuo neabejoju.


Kai iki ligos važiuodavau į darbą, maždaug penktame kilometre už Vilkaviškio dažnai matydavau sklandantį erelį. Kažkodėl parūpo, ar pamatysiu jį vėl.

Po mėnesio grįžau į darbą. Buvusi liga primena apie save: dusina, kartais paskauda krūtinę. Tačiau kai vykdama į darbą vėl toje pačioje vietoje pamačiau sklandantį erelį, palaikiau tai geru ženklu. Iš šio paukščio galima pasimokyti, kaip išgyventi sunkiu metu.

Daiva KAMINSKIENĖ



Publikuota: 2021-03-08 12:46:23

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai