„Santaka“ / Naujoji Vištyčio seniūnė: „Noriu būti naudinga žmonėms“ / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Kuosėnų kaime (Bartninkų sen.) parduoda mėsines kiaules. Tel. 8 652 88 528.
Galioja iki: 2021-10-22 13:30:12

Spaudžia sultis. Pasterizuoja, pilsto į 3–5 l pakuotes su integruotu kraneliu. Kreiptis adresu: Kybeikių k., Vilkaviškio r. Tel. 8 687 75 441.
Galioja iki: 2021-10-28 08:08:46Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Odeta Riklienė mėgsta po darbo 10–15 minučių pasivaikščioti paežere besidriekiančiu taku.

Autoriaus nuotr.


Naujoji Vištyčio seniūnė: „Noriu būti naudinga žmonėms“

Andrius GRYGELAITIS


Jau du mėnesius Vištyčio seniūnijai vadovauja Odeta Riklienė. Ji šiose pareigose pakeitė į užtarnautą poilsį pasitraukusį buvusį ilgametį seniūną Bronislavą Politą. Naujoji vadovė tikisi žmonių pagarbą ir pasitikėjimą pelnyti ne žodžiais, o darbais.

Puikiai pažįstama

Vištytis ir jo apylinkės O. Riklienei visada keldavo daug malonių sentimentų. Šiuose kraštuose prabėgo didžioji dalis jos vaikystės atostogų. Naujoji seniūnijos vadovė svarstė, kad šiame pasienio regione greičiausiai nėra nė vieno takelio, kurio ji su sese nebūtų išvaikščiojusi, nė vienos kalvos, ant kurios nebūtų užlipusi.

Prieš pereidama į dabartines pareigas O. Riklienė dirbo vyriausiąja specialiste Nacionalinės mokėjimo agentūros padalinyje Marijampolėje. Dar anksčiau ji net 11 metų dirbo Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir strateginio planavimo bei Finansų ir biudžeto skyriuose, o prieš tai darbavosi Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centre.

Įdomu tai, kad per praėjusius metus O. Riklienė dalyvavo net keliuose konkursuose į valstybines darbo vietas. Du kartus ji bandė tapti kitų savivaldybių seniūnijų seniūne. Abu sykius pretendentė konkursuose pasirodė puikiai – buvo viena iš dviejų daugiausiai balų surinkusių kandidatų. Visgi abu kartus tų savivaldybių administracijų direktoriai pasirinko vietinius kandidatus.


Žvelgdama iš dabartinės perspektyvos O. Riklienė džiaugėsi, kad taip nutiko. Anot jos, darbas Vištytyje – geriausias įmanomas variantas.

„Čia – nuostabi vieta. Ežeras, pasienio ruožas, miškai, piliakalniai, istoriniai bei kultūriniai objektai... Vištytis – tikras mūsų rajono perlas. Dažnai po darbo mėgstu 10–15 minučių pavaikščioti paežere, „pravėdinti“ mintis. Kasdieninė kelionė iš Vilkaviškio į darbą taip pat nė kiek nevaržo. Priešingai, man patinka, kad važiuodama galiu pabūti tik su savimi, apgalvoti kai kuriuos sprendimus, mintyse suplanuoti būsimus darbus. Smagu pro automobilio langą stebėti besikeičiančią gamtą. Džiaugiuosi, kai pamiškėse pamatau stirnų, kiškių ar lapių“, – šypsojosi seniūnė.

Planai ir siekiai

Pristatydamas naująją Vištyčio seniūnę Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas pabrėžė, kad apsisprendimą skirti Odetą Riklienę į šias atsakingas pareigas lėmė jos kompetencija ir aiškios Vištyčio miestelio bei visos seniūnijos vizijos pateikimas. Panašu, kad jis nesuklydo. Kalbantis su naująja seniūnijos vadove tampa aišku, kad jai išties rūpi šio krašto žmonių gerovė, o planų ir idėjų, kaip Vištytį padaryti patrauklų vietiniams gyventojams bei turistams, jai netrūksta.


„Kol kas realybė yra tokia, kad mūsų seniūnijoje mažėja gyventojų. Norėtume, kad čia sugrįžtų gyventi jaunos šeimos, bet tam turi būti gerinama aplinka. Bandysime seniūniją išnaudoti turistiniams ir rekreaciniams tikslams, skatinti amatų puoselėjimą. Tęsime ir seniau pradėtus darbus, tačiau vykdysime ir naujus“, – pabrėžė pašnekovė.

Greitu metu Vištytyje bus pradėta įgyvendinti gyventojų pasiūlyta „pelkės tako“ idėja, buvusios ligoninės patalpose rengiami senjorų namai, norima sutvarkyti gatvių apšvietimo sistemą, senus neekonomiškus šviestuvus pakeičiant naujais LED šviestuvais. Taip pat bus bandoma ieškoti būdų, kaip įrengti dar daugiau dviračių ir pėsčiųjų takų, siekiant juos sujungti su lankomais Vištyčio seniūnijos objektais.

Prieš porą savaičių pradėtas tvarkyti Vištyčio miestelio skveras – išpjauti seni menkaverčiai medžiai, iki tol stelbę šimtametes liepas bei ąžuolus. Nupjauta mediena panaudota pagal paskirtį: iš jos paruoštos malkos padovanotos kelioms sunkiau besiverčiančioms seniūnijos šeimoms. Ateityje planuojama dar labiau išgražinti miestelio centre esančią teritoriją. Norima joje pastatyti naujų suoliukų bei kai kurių kitų mažosios architektūros elementų.


Reikia kavinės

Naujoji seniūnė itin domisi aplinkos apželdinimo projektais. Praėjusiais metais ji savo namuose Vilkaviškyje pasisodino nemažą rožyną, o ateityje su vyru planuoja nuosavame žemės sklype iš daugiamečių augalų įkurti savo svajonių sodą bei atverti jo vartus lankytojams. Pastaruoju metu tokio tipo sodai populiarėja visoje Lietuvoje. O. Riklienė ketina šioje srityje sukauptas žinias bei patirtį panaudoti ir puošiant Vištyčio miestelio teritoriją. Pirmuosius sumanymus kartu su vietos seniūnaičiais ir bendruomenės nariais ketinama įgyvendinti jau šį pavasarį.

„Dar dirbdama Savivaldybėje turėjau galimybę prisidėti prie bendrų lietuvių ir lenkų projektų. Buvęs Vištyčio seniūnas taip pat bendradarbiavo su lenkais, tad tikiuosi tęsti šią gražią partnerystę. Apskritai, norisi įgyvendinti bendrus projektus su abiem pasienio kaimynais. Visgi bene aktualiausias šių dienų klausimas – Vištyčio nuotekų sistema. Teks ieškoti optimaliausių ir mažiausiai ekonomiškai skausmingų problemos sprendimo būdų. Miestelyje būtina sutvarkyti nuotekų sistemą“, – pabrėžė naujoji seniūnijos vadovė.

Ji taip pat vylėsi, kad privati „Viktorijos“ poilsiavietė vėl taps vietos ir užsienio turistų traukos centru. Seniūnė taip pat palaikytų slidinėjimo kurorto sukūrimo idėją, apie kurią jau anksčiau diskutavo keletas mūsų rajono verslininkų.

„Labai norime, kad miestelyje atsirastų bent nedidelė kavinukė. Jei tikimės sulaukti daugiau turistų, privalome jiems pasiūlyti vietą, kurioje jie galėtų atsigerti kavos, suvalgyti desertą ar papietauti. Šiuo klausimu kalbamės su vietos gyventojais. Jau turime šiokių tokių pozityvių ženklų“, – atskleidė O. Riklienė.

Tarptautinė patirtis

Prieš keletą metų O. Riklienė ateitį bandė kurti Švedijoje, netgi pramoko šios šalies kalbą. Iš viso Skandinavijoje ji gyveno metus. Visgi dėl šeiminių aplinkybių moteris buvo priversta grįžti į Lietuvą. Šiandien ji visiškai nesigaili šio sprendimo ir laiką, praleistą svečioje šalyje, vadina gera patirtimi.

Vištyčio seniūnė O. Riklienė norėtų su švedais užmegzti bendradarbiavimo ryšius. Ji tikisi, kad tai būtų naudinga abiem pusėms.

„Viename seniūnijos kaimelyje gyvena keturios daugiavaikės šeimos, kuriose iš viso auga 26 vaikai. Norėtųsi, kad tarptautiniai partneriai jiems padėtų materialiai. Svarstome ir apie bendrus kultūrinius projektus“, – pasakojo pašnekovė.


Dalis O. Riklienės giminaičių gyvena Jungtinėse Amerikos Valstijose, todėl ir jai pačiai neretai tenka viešėti šioje šalyje. Ji teigė pastebėjusi, kad už Atlanto tokio tipo miesteliai, kaip Vištytis, įtraukti į draustinių teritorijas ir yra griežtai saugomi. Vietiniai gyventojai mėgaujasi galimybe lankytis tokiose vietose.

„Tai, ko kiti ieško, mes turime savo rajone. Juk bet kada galima atsisėsti į automobilį ir greitai atsidurti Vištytyje.

Čia driekiasi nuostabus Šilelio takas, paežerės teritorija, miškai, regykla „Trys ežerai“. Čia – visada tyras oras, švari gamta. Mes turime tai, ko kiti jau nebeturi! Reikia tai išlaikyti. Tai darydami galime imti pavyzdį iš švedų, kurie itin saugo savo gamtą“, – kalbėjo O. Riklienė.

Prioritetas – komandiniam darbui

Naujoji vadovė greitai rado bendrą kalbą su seniūnijos darbuotojais, vietos seniūnaičiais, kaimo bendruomenių, mokyklos, bibliotekų atstovais, pasienio užkardos ir regioninio parko vadovais.

Labiausiai jai gaila, kad dėl karantino dar neturėjo galimybės aplankyti visų seniūnijos kaimelių ir pabendrauti su vietos gyventojais. Tai bus vienas iš pagrindinių jos tikslų.


Seniūnė nori pati savo akimis pamatyti, kaip jos vadovaujamoje teritorijoje gyvena žmonės, kokie yra pagrindiniai jų džiaugsmai bei rūpesčiai.

Eidama vadovo pareigas O. Riklienė prioritetą teikia komandiniam darbui.

„Vienas lauke negali būti karys. Būtina turėti bendraminčių. Norėdamas, kad kiti tave palaikytų, turi juos užkrėsti savo idėjomis.

Taip pat būtina pasitikėti žmonėmis, išklausyti jų pozicijas“, – pabrėžė naujoji seniūnė.

Ji teigė suprantanti, kad pakeisti buvusį seniūną nebus lengva, tačiau gyventojų pasitikėjimą naujoji vadovė tvirtino bandysianti užsitarnauti darbais.

„Viskas, ko noriu – padėti žmonėms ir būti jiems naudinga“, – pabrėžė O. Riklienė.Publikuota: 2021-03-08 08:21:08

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje plevėsuos ir Suvalkijos (Sūduvos) vėliava
* Rajonas po 20 metų: patrauklus gyventi, ilsėtis, atviras technologijoms
* Policijos komisariato garažo sieną jaunimas papuošė įspūdingu piešiniu
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar trečiąsyk skiepysitės nuo COVID-19?
Jau pasiskiepijau.
Žinoma.
Dar svarstau.
Trečiąkart jau nesiskiepysiu.
Esu prieš skiepus nuo COVID-19.Kalbos patarimai

Ar gerai „vartoti vietiškai“?
Prieveiksmio vietiškai daryba taisyklinga: jis padarytas iš būdvardžio vietiškas, -a, kurio reikšmė apibrėžiama taip: „susijęs su vieta, būdingas kuriai nors vietai“. Taigi pasakymas „Vaistą vartoti vietiškai“ yra taisyklingas.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2021 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas