„Santaka“ / Vilkaviškis pagal projektų skaičių pirmauja regione / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Kuosėnų kaime (Bartninkų sen.) parduoda mėsines kiaules. Tel. 8 652 88 528.
Galioja iki: 2021-10-22 13:30:12

Spaudžia sultis. Pasterizuoja, pilsto į 3–5 l pakuotes su integruotu kraneliu. Kreiptis adresu: Kybeikių k., Vilkaviškio r. Tel. 8 687 75 441.
Galioja iki: 2021-10-28 08:08:46Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Jurga Grigaliūnaitė teigė, jog šiais metais mūsų savivaldybėje numatyta įgyvendinti net 43 projektus.

Autoriaus nuotr.


Vilkaviškis pagal projektų skaičių pirmauja regione

Andrius GRYGELAITIS


Pastaraisiais metais Vilkaviškis tarsi yra tapęs viena didele statybų aikštele: renovuojami pastatai, tiesiami keliai, klojami šaligatviai, rengiamos laisvalaikio erdvės. Tokio pobūdžio darbų netrūksta ir kituose rajono kampeliuose. Panašu, kad artimiausiu metu niekas nesikeis. Numatyta dar nemažai projektų, skirtų gerinti tiek gyventojų, tiek verslo aplinką.

Beveik 13 mln. eurų

Pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos remiamų regioninės plėtros projektų skaičių Vilkaviškio rajonas neturi lygių visame Marijampolės regione. Mūsų krašte iš viso numatyta įgyvendinti net 39 projektus. 22 iš jų jau pabaigti, dar 17 laukia eilės. Bendra jų vertė siekia beveik 13 mln. eurų. Tik Marijampolės savivaldybėje įgyvendinamiems projektams skirta šiek tiek didesnė suma – 14, 3 mln. eurų. Tiesa, už didžiąją jos dalį numatyta sukurti laisvąją ekonominę zoną.

Šakių rajonas regioninės plėtros projektams gavo 6, 3 mln., Kalvarijos savivaldybė – 4, 6 mln., o Kazlų Rūdos savivaldybė – 3, 5 mln. eurų.

„Mūsų rajone iš šios programos lėšų jau rekonstruota Vilkaviškio J. Basanavičiaus aikštė ir jos prieigos, atnaujintas miesto sodas, sutvarkytos Vilniaus, J. Janonio, Kęstučio bei Maironio gatvės Vilkaviškyje, kai kurios Pilviškių miestelio teritorijos. Darbai taip pat vyksta Virbalyje, kur rekonstruojamos Vilniaus ir Gedimino gatvėse esančios viešosios erdvės. Gedimino gatvė jau beveik sutvarkyta, o Vilniaus gatvėje darbų procesą stabdo archeologinių tyrimų būtinybė. Tikimasi viską užbaigti per šiuos metus“, – pasakojo Savivaldybės administracijos Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Jurga Grigaliūnaitė.


Nemažai darbų numatyta ir Kybartuose. Čia jau remontuojamos kultūros centro vidaus patalpos, netrukus prasidės Tarybų ir Eitkūnų gatvių rekonstrukcija. Taip pat planuojama Darvino gatvėje įrengti automobilių stovėjimo aikštelę, prie autobusų stoties – viešąjį tualetą, o Vištyčio gatvėje – jaunimo parką. Tame parke dar šiais metais turėtų būti įrengtos krepšinio, BMX dviračių ir šunų vedžiojimo aikštelės, lauko treniruokliai, pasivaikščiojimo takai. Tokius poreikius dar prieš projekto rengimą išsakė patys kybartiečiai.

Iš regioninės plėtros programos lėšų jau netrukus Vilkaviškyje turėtų prasidėti rekreacinės teritorijos prie Šeimenos upės rangos darbai, kuriuos atliks konkursą laimėjusi UAB „Sumeda“ . Nuo siuvimo fabriko iki ligoninės besitęsiančioje teritorijoje bus įrengtas pėsčiųjų takas bei laisvalaikio erdvės: lauko ir stalo teniso kortai, šunų vedžiojimo aikštelė, meno galerija, lauko biblioteka, poilsio zonos ir kt. Šio projekto vertė – per 2 mln. eurų.

Kitoje Šeimenos upelio pusėje bus kompleksiškai tvarkomos Vilkaviškio kultūros bei vaikų ir jaunimo centrų (VJC) teritorijos. Čia atsiras pėsčiųjų takai, automobilių prie VJC stovėjimo aikštelė, petankės žaidimui skirta vieta, vaikų pasirodymų kiemelis bei žaidimo aikštelė. Prie kultūros centro gluosnių bus pastatytas amfiteatras.


„Šiais projektais padedame pagrindus būsimoms žmonių iniciatyvoms. Jei gyventojai matys, kad vienoje ar kitoje teritorijoje galima įrengti kokią nors naują erdvę, lauksime pasiūlymų. Juk viską galima tobulinti! Nuo praėjusių metų Savivaldybėje veikia vadinamasis piliečių biudžetas, iš kurio lėšų galima įgyvendinti tam tikras idėjas“, – kalbėjo Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Jurga Grigaliūnaitė.

Dėmesys verslui

Vienas iš svarbiausių regioninės plėtros projektų, kurį dar šiais metais tikimasi įgyvendinti, – Vilkaviškio Šiaurės gatvės atkarpos statyba. Ši gatvė bus įrengta šalia Savivaldybei priklausančių investicinių žemės sklypų, esančių tarp Vienybės ir Pilviškių gatvių. Bendras sklypų plotas siekia 22 ha.

Gatvės įrengimui numatyta skirti 800 tūkst. eurų. Tikimasi, jog šalia investicinių žemės sklypų sutvarkyta infrastruktūra lems verslo atstovų apsisprendimą investuoti būtent šioje vietoje.

Minėtuose sklypuose jau kurį laiką stovi stendas, informuojantis, kad čia galimos investicijos. Tokius pačius stendus ketinama pastatyti ir kituose Savivaldybei priklausančiuose mažesniuose žemės sklypuose, esančiuose Pramonės gatvėje.


„Tarybos nariai priėmė sprendimą remti Vilkaviškio miesto investicinių galimybių pritraukimo studiją. Joje turėtų būti nagrinėjamos alternatyvios galimybės Vilkaviškyje esančiuose sklypuose įrengti laisvąją ekonominę zoną arba pramonės parką. Gali būti ir taip, kad tai teritorijai jokio statuso nesuteiksime. Bet kokiu atveju pagrindinis mūsų tikslas – pritraukti į rajoną kuo daugiau investicijų“, – pabrėžė J. Grigaliūnaitė.

Dėl šios priežasties dar šiais metais turėtų pradėti veikti ir nauja interneto svetainė, skirta potencialiems investuotojams.

Kiti projektai

Nemažai projektų Savivaldybėje įgyvendinama ir iš kitų programų lėšų. Apskritai, Savivaldybės strateginiame veiklos plane per šiuos metus numatyta įgyvendinti net 43 projektus.

Šiemet rajone ir toliau bus modernizuojama apšvietimo sistema. Vilkaviškyje, Kybartuose, Virbalyje bei Pilviškiuose seni šviestuvai bus keičiami naujais LED šviestuvais. Šiose vietovėse visiškai modernizuoti apšvietimo sistemą norima iki kitų metų pabaigos. Po to bus koncentruojamasi į seniūnijų centrų, o dar vėliau – į likusių rajono teritorijų šviestuvų pakeitimą.

Rajone nemažas dėmesys skiriamas klimato kaitos programos projektams. Nemažai įstaigų įsirengia fotovoltines elektrines, pagal šią programą modernizuojamas ir Vilkaviškio VJC pastatas.

„Norėtume modernizuoti ir daugiau pastatų. Planuojame teikti paraiškas dėl galimų Vilkaviškio ligoninės, Pirminės sveikatos priežiūros centro bei Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos pastatų renovacijų. Aišku, mūsų galimybes riboja Savivaldybės lėšų skolinimosi limitai, bet vis tiek ieškome būdų, kaip atnaujinti šias įstaigas“, – teigė J. Grigaliūnaitė.

Neseniai Salomėjos Nėries pagrindinė mokykla iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos jau gavo 120 tūkst. eurų, skirtų modernizuoti pastatą. Be abejo, ši suma – tik maža dalelė visų reikiamų lėšų.

Prieš kelias dienas Savivaldybę pasiekė ir dar viena džiugi žinia – Kultūros ministerija skyrė 619 tūkst. eurų, už kuriuos bus suremontuotas Vilkaviškio viešosios bibliotekos pastatas.

Šiais metais turėtų prasidėti ir Kybartų stadiono tribūnų rekonstrukcijos darbai. J. Grigaliūnaitė atskleidė, kad siekiant kompleksiškai sutvarkyti visą stadiono teritoriją Sporto rėmimo fondui bus teikiama paraiška dėl papildomo finansavimo skyrimo. Taip pat tikimasi iš to paties fondo gauti lėšų ir Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos stadiono tvarkymo darbams.


„Dažnai sulaukiame priekaištų, kad didžiąją dalį projektų įgyvendiname tik Vilkaviškyje. Bet tai – netiesa. Buvo laikas, kai daug projektų vykdėme kaimuose. Mes visada vadovaujamės finansinių sąlygų aprašais, kuriuose aiškiai nurodoma, kokiose teritorijose gali būti naudojamos lėšos. Net ir labai norėdami miestui skirtų pinigų negalėtume perkelti į kaimą“, – pabrėžė pašnekovė.

Norai, svajonės ir realybė

2014–2020 m. ES finansavimo laikotarpis jau baigėsi, todėl netrukus visas dėmesys bus skiriamas būsimam 2021–2027 m. finansiniam etapui. Savivaldybės administracijos specialistai žada gerai pasiruošti ir tikisi jį išnaudoti ne prasčiau nei praėjusįjį. Bus ieškoma lėšų, už kurias būtų galima sutvarkyti Vilkaviškio stadioną ir greta esančią aplinką. Šiais metais bus pradėtas rengti techninis stadiono projektas.

Paslapčia svajojama ir apie baseino Vilkaviškyje statybas, norima nutiesti taką aplink Paežerių ežerą, sutvarkyti pliažo teritoriją, renovuoti kai kuriuos senus viešosios paskirties pastatus, vykdyti kvartalinę daugiabučių renovaciją, modernizuojant ne tik pačius statinius, bet ir šalimais jų esančią aplinką.


„Norų ir svajonių turime išties daug. Svarbu, kad netrūktų žmonių, kurie naudotųsi sukurta infrastruktūra“, – sakė pašnekovė.

Šių metų sausio mėnesio duomenimis, rajone gyveno 34 219 žmonių – 447 mažiau nei praėjusiais metais. Toks gyventojų skaičiaus pokytis – mažiausias per pastarąjį dešimtmetį. Pernai į mūsų rajoną gyventi atvyko 415 žmonių, o išvyko 270. Panaši tendencija vyravo ir užpernai. Tiesa, nedžiugina didėjantis mirčių skaičius. Praėjusiais metais dėl natūralių priežasčių Vilkaviškio rajonas neteko 386 gyventojų, užpernai praradome 292 žmones.

Optimizmo neįkvepia ir mažėjantys jaunimo iki 16 metų bei darbingo amžiaus piliečių skaičiai. Šiuo metu vaikai iki 16 metų sudaro 15, 13 proc., o darbingo amžiaus žmonės – 62, 26 proc. visų rajono gyventojų.

„Tikimės, kad atnaujinta viešoji infrastruktūra pagerins gyvenamąją aplinką bei miesto ir rajono įvaizdį. Norime, kad naujos patrauklios erdvės skatintų renginių organizavimą, bendruomenių iniciatyvas, padidintų gyventojų užimtumą bei prisidėtų prie palankesnių verslo kūrimosi bei plėtros sąlygų“, – sakė J. Grigaliūnaitė.
Publikuota: 2021-03-05 08:03:18

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje plevėsuos ir Suvalkijos (Sūduvos) vėliava
* Rajonas po 20 metų: patrauklus gyventi, ilsėtis, atviras technologijoms
* Policijos komisariato garažo sieną jaunimas papuošė įspūdingu piešiniu
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar trečiąsyk skiepysitės nuo COVID-19?
Jau pasiskiepijau.
Žinoma.
Dar svarstau.
Trečiąkart jau nesiskiepysiu.
Esu prieš skiepus nuo COVID-19.Kalbos patarimai

Ar gerai „vartoti vietiškai“?
Prieveiksmio vietiškai daryba taisyklinga: jis padarytas iš būdvardžio vietiškas, -a, kurio reikšmė apibrėžiama taip: „susijęs su vieta, būdingas kuriai nors vietai“. Taigi pasakymas „Vaistą vartoti vietiškai“ yra taisyklingas.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2021 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas