Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.
Parduoda kalėdines eglutes Pūstapėdžiuose. Tel. 8 698 41 635.
Galioja iki: 2023-12-07 09:16:32 Parduoda Renault SCENIC GRAND (2004 m., 1,6 l, benzinas, kablys, TA iki 2025 m. gegužės mėn., 7 vietos, tvarkingas, be defektų). Tel. 8 699 97 250.
Galioja iki: 2023-12-07 10:48:56 Veda ir groja įvairiuose pobūviuose, vestuvėse, jubiliejuose. Linksma muzika ir gera nuotaika Jūsų šventėse. Tel. 8 681 59 207.
Galioja iki: 2023-12-09 15:29:37
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
Didėjanti atsakomybė socialinių pedagogų negąsdina
Vilkaviškio rajono socialiniai pedagogai dalyvavo virtualiame socialinių pedagogų pasitarime „Nuotolinis mokymasis – mūsų džiaugsmai ir rūpesčiai“. |
Susitikime pasidžiaugėme rajono pedagogių kūrybingumu, energija, darbštumu ir neblėstančiu ryžtu. Esame tie, kurie neieško, kas ką turėtų padaryti, esame tie, kurie eina ir daro.
Karantinas apriboja pagrindinę socialinio pedagogo darbo priemonę – tiesioginį bendravimą, betarpišką ryšį su vaiku. Kolegės dalijosi savo darbo patirtimis ir pritarė nuomonei, kad pagrindinis mūsų, socialinių pedagogų, tikslas yra užtikrinti, kad vaikai, tėvai ir kolegos žinotų, kaip mus pasiekti, leisti patikėti, kad pagalba yra, tik reikia jos ieškoti, priimti.
Socialinės pedagogės dalijosi patirtimi, kaip teikiama pagalba mokiniams, kurie gyvena sudėtingomis socialinėmis sąlygomis ir dažnai praleidžia nuotolines pamokas. Aptarėme ir analizavome pagalbos tėvams, mokiniams bei kolegoms efektyvumą, galimybes.
Karantinas – iššūkių laikas, o kiekviena diena – vis nauja pamoka... Džiaugėmės sėkmės istorijomis, specialiųjų ugdymosi poreikių mokinių pasiekimais ir atrastomis naujomis galimybėmis bendrauti. Socialinės pedagogės pasakojo apie savo bendruomenei pritaikytas ir pasiteisinusias bendravimo, bendradarbiavimo metodikas. Smagu, kad vaikai, kurie turi elgesio ar emocinių sunkumų, yra mūsų globoje ir ta globa jiems maloni. Jie žino, kad galima klysti, taisytis ir vėl klysti.
Pastaruoju metu mokiniai, kuriems nuotolinio mokymosi sąlygos yra nepalankios, jau turi galimybę grįžti į mokyklas. Tai didelis džiaugsmas ir pagalba vaikams, kurie „lūžinėja“ nuo socialinės izoliacijos. Mokykloje jie jaučiasi saugesni, pastebimas jų mokymosi rezultatų ir emocinės savijautos pagerėjimas.
Nerimą kelia tėvų autoriteto menkumas. Todėl tenka spręsti tėvų ir vaikų konfliktus, vaikai sunkiai taikstosi su jų melu, noru išsisukti nuo atsakomybės. Gana dažnai sprendžiama situacija, kai socialinis pedagogas skambina ir informuoja tėvus, kad jų vaikas, šiuo momentu esantis gretimame kambaryje, elgiasi netinkamai, žaidžia kompiuterinius žaidimus arba... miega. Dažna situacija ir tai, kad apsivertus atsakomybės svertui pagalbos prašo ne tėvai pedagogų, o atvirkščiai. Tas liūdina, nes šeimos, tėvų, globėjų atsakomybė turėtų būti didesnė.
Didėjanti atsakomybė socialiniam pedagogui mūsų negąsdina, naudojame paveikius metodus bendrauti su įvairių poreikių ir socialinių patirčių turinčiais vaikais.
Virginija ALEKNAVIČIENĖ
Vilkaviškio rajono socialinių pedagogų metodikos būrelio pirmininkė
Publikuota: 2021-03-02 10:57:53
Komentarai:
Jūs naršote standartinę svetainės versiją. Perjungti į mobiliąją versiją?
|
 
* Sušalusią kartvelų delegaciją šildė vilkaviškiečių svetingumas * VMVT specialistai tyrimo neatliko dėl... blogai nurodyto adreso * Atidarė sveikatos ir grožio namus Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
„Mirtis dėl“ ar „mirtis nuo“? Daiktavardis mirtis vartojamas žodžių junginiuose mirtis dėl ir mirtis nuo. Šių junginių vartojimas priklauso nuo reikšmės.
Žodžių junginys mirtis dėl vartojamas išorinei priežasčiai reikšti, pvz.: Gresia lėta mirtis dėl aplinkos taršos.
Vidinei priežasčiai reikšti vartojamas žodžių junginys mirtis nuo, pvz.: Jiems gresia lėta mirtis nuo juodligės.
Šūksniai
Statistika
|