„Santaka“ / Vaistininkai mūsų rajono gyventojų neskiepys / Sveikata

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Sveikata

Dalinkitės:  


Daugelis rajono vaistinių skiepyti pacientų negali dėl per mažų patalpų.

Autorės nuotr.


Vaistininkai mūsų rajono gyventojų neskiepys

Eglė KVIESULAITIENĖ


Dažnas masinės vakcinacijos nuo COVID-19 laukiantis rajono gyventojas mano, kad tai atlikti galės užėjęs į bet kurią vaistinę. Tačiau kol kas vaistinės ne tik neketina teikti tokios paslaugos, bet ir neturi galimybių.

Vertina teigiamai

Jau nuo kovo mėnesio Lietuvos vaistinės turės galimybę teikti vakcinacijos paslaugas. UAB „Spinter tyrimai“ atlikta visuomenės apklausa rodo, kad net 7 iš 10 Lietuvos gyventojų galimybę pasiskiepyti vaistinėse vertina teigiamai, o 41 proc. mano, kad tai paskatins daugiau žmonių pasiskiepyti ir sustiprins visuomenės imunitetą.

Apklausa liudija, kad trečdalis Lietuvos gyventojų mano, jog naujoji tvarka padės sumažinti eiles gydymo įstaigose, dar 32 proc. įsitikinę, kad skiepų paslaugą pradėjus teikti vaistinėse, jie galės sutaupyti laiko, vakcina bus įskiepyta patogiau ir greičiau. Ir tik penktadalis respondentų sprendimą nuo kovo skiepyti vaistinėse vertina neigiamai, nes mano, kad tai daryti galima tik gydymo įstaigose.

Ko gero, ne vienas, išgirdęs žinią apie galimybę pasiskiepyti vaistinėse mano, jog farmacininkai atskubės į pagalbą medikams, kai prasidės masinė vakcinacija nuo COVID-19. Tačiau apie tai Sveikatos apsaugos ministerija kol kas net nekalba. Nuo kovo vaistininkai skiepys tik nuo erkinio encefalito ir sezoninio gripo, kuris, beje, šiemet baigsis taip ir nespėjęs įsibėgėti.


Deja, mūsų rajono gyventojai bent jau kol kas tokios galimybės neturės, nes Vilkaviškyje nė vienas vaistinių tinklas to daryti neapsiėmė. Vaistinių vadovai neslėpė, kad daugeliu atvejų galimybę skiepyti vaistinėse riboja keliami reikalavimai: ploto, patalpų vėdinimo, taip pat svarbu užtikrinti, kad būtų karštas ir šaltas vanduo, specialios funkcinės kėdės pacientams, vakcinų laikymo šaldytuvai ir pan. Vakcinuosiantys vaistininkai taip pat turi įgyti išplėstinės praktikos vaistininko kvalifikaciją.

Svarsto galimybę

„Eurovaistinės“ tinklo komunikacijos vadovė Laura Bielskė sakė, jog jie pirmajame etape ketina atidaryti 8 kabinetus, kuriuose bus galima pasiskiepyti. Deja, šie kabinetai veiks penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Tačiau L. Bielskė neslėpė, kad „Eurovaistinių“ tinklas turi ir tolesnių planų. Šiuo metu Vilkaviškio atvejį tinklo vadovybė dar svarsto ir priims sprendimą atsižvelgusi į tai, ar paslauga domisi gausus būrys vilkaviškiečių.

UAB „Nemuno vaistinė“, kuriai priklauso „Camelia“ tinklas, komunikacijos projektų vadovė Žiedūnė Juškytė patikino, kad jos atstovaujamos vaistinės pirmuoju etapu skiepijimo paslaugą teiks tik keturiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Klaipėdoje. Šiuo metu visas dėmesys sutelktas į pasiruošimą, reikalavimų įgyvendinimą, vaistininkų ruošimą ir kt.


„Kol kas negalime pasakyti, ar ateityje skiepijimo paslauga bus teikiama ir „Camelia“ vaistinėse Vilkaviškyje. Atsižvelgsime į jūsų rajono gyventojų susidomėjimą skiepijimu vaistinėse planuodami tolesnius veiksmus“, – rašė Ž. Juškytė.

Trūksta vaistininkų

„Gintarinės vaistinės“ rinkodaros vadovė Irena Tėvelienė paaiškino, kad jų tinklas pradės teikti vakcinacijos paslaugas, atsižvelgdamas į valstybinių institucijų leidimus.

„Šiuo metu mūsų vaistininkai lanko kursus gauti išplėstinės praktikos vaistininko licenciją. Licencijos yra reikalingos ir pačioms vaistinėms, atsižvelgiant į įstatymuose numatytus reikalavimus, todėl tiesiog dėl tam tikrų kriterijų, pavyzdžiui, vaistinės patalpų dydžio, atskiro kabineto įrengimo galimybių, artimiausiu metu Vilkaviškio rajone teikti skiepų paslaugos negalėsime. Tačiau dėsime visas pastangas, kad vėliau galėtume suteikti kuo daugiau papildomų paslaugų Vilkaviškio rajono gyventojams. Tai ypač svarbu COVID-19 pandemijos kontekste, nes jau pirmojoje pandemijos bangoje pastebėjome, kad pacientai vis dažniau prašo patarimų dėl smulkesnių negalavimų, vaistų suderinamumo. Ir patys labai palaikome iniciatyvas, kurios padėtų mažinti sveikatos priežiūros įstaigų krūvius“, – aiškino I. Tėvelienė.


Šešias vaistines, dirbančias su „Camelia“ frančize, mūsų rajone turintis Antanas Švarca taip pat sakė, kad bent jau nuo kovo mėnesio nė viena iš jo vaistinių pacientų neskiepys.

„Tik ne dabar. Tam, kad galėtume skiepyti, reikėtų papildomo vaistininko, o šių specialistų rajone ir taip trūksta, – sakė A. Švarca. – Ateityje tokių planų turime, bet taip skubotai tikrai nežadame prisijungti.“

Užsienio patirtis

Bene vienintelis kol kas ir provincijos vaistinėse vakcinuoti žmones žada „Benu“ tinklas. Išplėstinės praktikos vaistininko licenciją, kuri leidžia teikti vakcinacijos paslaugą, siekia gauti 40 šio tinklo vaistininkų.

Vaistininkai jau gilina praktines žinias apie skiepijimo techniką ir rekomendacijas, ligų profilaktiką, kontrolę, imuniteto susidarymą, galimą nepageidaujamą poveikį, vakcinų laikymo taisykles ir pan. Išplėstinės praktikos vaistininkas pats, be gydytojo siuntimo, galės priimti galutinius sprendimus dėl vakcinos paskyrimo.

Kovą „Benu“ tinklas planuoja vakcinuoti gyventojus septyniose vaistinėse, tarp kurių – ne tik Vilnius, Kaunas, Klaipėda, bet ir gerokai už mūsų miestą mažesnis Pasvalys.

„Benu“ vaistinių tinklo vadovė Rasa Montvilė žadėjo, kad netolimoje ateityje vakcinacijos paslauga bus plečiama didesnėje dalyje tinklo vaistinių. Deja, artimiausią „Benu“ tinklo vaistinę galime rasti nebent Marijampolėje.

Šiuo metu skiepijimas vaistinėse praktikuojamas septyniose Europos šalyse – Norvegijoje, Danijoje, Airijoje, Portugalijoje, Prancūzijoje, Šveicarijoje ir Didžiojoje Britanijoje. Užsienio patirtis rodo, jog pradėjus vakcinavimą vaistinėse, pasiskiepijusių žmonių skaičiai išauga.



Publikuota: 2021-02-23 12:06:41

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai