Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.
Parduoda kalėdines eglutes Pūstapėdžiuose. Tel. 8 698 41 635.
Galioja iki: 2023-12-07 09:16:32 Parduoda Renault SCENIC GRAND (2004 m., 1,6 l, benzinas, kablys, TA iki 2025 m. gegužės mėn., 7 vietos, tvarkingas, be defektų). Tel. 8 699 97 250.
Galioja iki: 2023-12-07 10:48:56 Veda ir groja įvairiuose pobūviuose, vestuvėse, jubiliejuose. Linksma muzika ir gera nuotaika Jūsų šventėse. Tel. 8 681 59 207.
Galioja iki: 2023-12-09 15:29:37
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
Po skiepo nuo COVID-19 vaistininkai primygtinai siūlo pailsėti
Lietuvoje įsibėgėja vakcinacija nuo COVID-19, „Eurovaistinės“ vaistininkai kasdien sulaukia vis daugiau klausimų, dėl galimų šalutinių skiepo simptomų: padidėjusios temperatūros, galvos skausmo ar slogos. Po skiepo atsiradusį nepageidaujamą poveikį rekomenduojama malšinti vaistais nuo skausmo ir uždegimo bei poilsiu. |
Paskiepijus gydytojus ir kitus sveikatos priežiūros srityje dirbančius specialistus, vakcinacija pradedama vykdyti ir kitoms visuomenės grupėms. Vaistininkai sako, kad kasdien daugėja klientų, kurie teiraujasi dėl nepageidaujamų vakcinos poveikių ir prireikus yra pasiruošę padėti po skiepo pasijutusiems prasčiau.
„Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Juodsnukytė sako, kad planuojant skiepą, jeigu tik galite, tą pačią dieną ar net kelias neturėkite didelių planų, verčiau skirkite daugiau laiko poilsiui, tai padės išvengti papildomo nerimo pasijutus prasčiau.
Dažniausiai pasireiškiantis nepageidaujamas skiepo poveikis – rankos skausmas. Pasak vaistininkės, kai kuriems žmonėms skauda tik skiepo vietoje, kiti – apskritai susiduria su rankos skausmu, kurį laiką sukeliančiu nepatogumų apsirengiant ar miegant. Jeigu jaučiate stipresnį skausmą, vaistininkė pataria išgerti vaistų nuo skausmo ir uždegimo, jie padės pasijusti geriau. Vaistininkė įspėja, kad rankos skausmas gali plisti į kaklą ar pažastį, todėl to nereikėtų išsigąsti.
Taip pat pasiskiepiję žmonės dažnai jaučia galvos skausmą, gali atsirasti sloga ar pakilti temperatūra, tokių pojūčių taip pat nereikėtų išsigąsti ir pasitelkti vaistus, kurie būtų skirti tokiems simptomams įveikti.
„Geriausiai nepageidaujamus reiškinius įveikti padeda ramybė, todėl tą dieną ir po jos rekomenduojame daugiau laiko skirti poilsiui, o pajutus nepageidaujamus simptomus, nesijaudinti ir vartoti juos įveikti padedančius vaistus. Jeigu jaudinatės dėl jaučiamų simptomų, pasikonsultuokite su gydytoju arba vaistininku, jie padės pasijusti ramiau“, – pataria farmacininkė.
6 patarimai, kaip elgtis planuojant COVID-19 skiepą:
1. Po skiepo neturėkite didelių planų ir leiskite sau pailsėti.
2. Pajutę nepageidaujamus simptomus, nesijaudinkite, tai normalu.
3. Namuose turėkite įprastai vartojamų vaistų nuo skausmo ir uždegimo.
4. Skiepytis vykite gerai pailsėję.
5. Nepamirškite, kad reikalingas ir antrasis COVID-19 skiepas.
6. Net ir pasiskiepijus svarbu laikytis visų koronaviruso prevencijos priemonių.
Publikuota: 2021-02-10 12:46:57
Komentarai:
Jūs naršote standartinę svetainės versiją. Perjungti į mobiliąją versiją?
|
 
* Prie dvaro pražysiančios rožės vasarą sukvies į festivalį * Ūkininkų ir valdžios susitikime – noras bendradarbiauti glaudžiau * Geriatrijos dienos stacionare gydys vyresnio amžiaus pacientus Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
„Mirtis dėl“ ar „mirtis nuo“? Daiktavardis mirtis vartojamas žodžių junginiuose mirtis dėl ir mirtis nuo. Šių junginių vartojimas priklauso nuo reikšmės.
Žodžių junginys mirtis dėl vartojamas išorinei priežasčiai reikšti, pvz.: Gresia lėta mirtis dėl aplinkos taršos.
Vidinei priežasčiai reikšti vartojamas žodžių junginys mirtis nuo, pvz.: Jiems gresia lėta mirtis nuo juodligės.
Šūksniai
Statistika
|