„Santaka“ / Darbas – padėti jauniems žmonėms įgyvendinti geras jų idėjas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2021-01-22 09:52

Dalinkitės:  


Danguolė Gudeliauskienė sako, kad darbas su jaunimu ją verčia nuolat pasitempti, būti iniciatyvia ir kūrybiška.

Autorės nuotr.


Darbas – padėti jauniems žmonėms įgyvendinti geras jų idėjas

Eglė MIČIULIENĖ


Veiklūs jauni Vilkaviškio rajono žmonės gerai pažįsta Danguolę Gudeliauskienę, jaunimo reikalų koordinatorę, į kurią visuomet gali kreiptis, kai prireikia pagalbos įgyvendinant savo idėjas. Danguolės darbą neseniai puikiai įvertino Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.



Nuo idėjų iki strateginių dokumentų

Departamento padėka jaunimo reikalų koordinatorei Danguolei Gudeliauskienei skirta už įdėtas pastangas įgyvendinant jaunimo politikos sritis 2020 m., o ypač – už aktyvią ir nuoseklią veiklą bei pasiektus išskirtinius rezultatus užtikrinant darbo su jaunimu veiklos kokybę Vilkaviškio rajono savivaldybėje.

D. Gudeliauskienės darbas susijęs su jaunimo politikos koordinavimu, veiklos planavimu, strateginiais dokumentais. Ji dirba ne tik su mokyklinio amžiaus jaunimu, bet ir su nesimokančiais, nedirbančiais jaunuoliais, jaunomis šeimomis, t. y. su visais žmonėmis nuo 14 iki 29 metų.

Jauni žmonės, anot Danguolės, į ją kreipiasi bet kokiais klausimais: nuo idėjų įgyvendinimo, darbo paieškos iki pirmojo būsto įsigijimo.

„Tarkime, jaunuoliai turi kokią nors idėją, sumanę veiklą ir nežino, nei kur, nei kaip savo norą įgyvendinti. Tuomet jie ateina pas mane, drauge išsigryniname idėją, išsiaiškiname, kur jie turėtų kreiptis, kas gali padėti, kur galima gauti finansavimą, ar reikia rašyti projektą, ar pasikliauti savo jėgomis, – ir pradedame veikti. Kartais tereikia paskatinti, kad jaunas žmogus įgautų pasitikėjimo, ir jis puikiausiai padaro tai, kuo iš pradžių net pats abejojo“, – šypsojosi Danguolė.





Atsirado Jaunimo programa

Pernai pirmą kartą buvo paskelbta Jaunimo iniciatyvų skatinimo programa. Dėl karantino ji prasidėjo vėlokai, tačiau jaunimo reikalų koordinatorės padedama mūsų rajono jaunuomenė spėjo įgyvendinti net kelias labai skirtingas programas. Mokinių savivalda įgyvendino sveikatos ir lytiškumo ugdymo programą, Alvito jaunimas darė kalėdines dekoracijas, Klausučių jaunuoliai įsigijo teniso stalą ir žvakių gamybos įrangą, Antupių kaimo jaunimas įsigijo treniruoklius, žoliapjovę, kad galėtų padėti seniems žmonėms nupjauti žolę.

Danguolė džiaugiasi, kad nuo praėjusių metų darbas su jaunimu išsiplėtė visame rajone.

Anksčiau jauni žmonės galėjo lankyti Vilkaviškyje esantį Atvirą jaunimo centrą, tačiau periferijoje gyvenantiems jaunuoliams tai nebuvo patogu. Pernai pritarus Savivaldybės tarybos nariams įkurtos trys atviros jaunimo erdvės Kybartuose, Pilviškiuose ir Karklinių kaime.

O viena didžiausių naujovių rajone – pernai pradėjusi veikti mobilioji jaunimo komanda. Buvo apvažiuotos visos rajono seniūnijos, su vietiniais jaunuoliais pasikabėta apie jų poreikius, problemas, išklausyta, kokios veiklos jie norėtų. Dabar mobilus darbas vyksta penkiose rajono seniūnijose.



„Kai pirmą kartą nuvykome į Pajevonį, su mumis susitikti atėjo viena mergina. Bet kai seniūnijos darbuotojams, bendruomenei pristatėme, kas yra mobilus darbas su jaunimu, tada dar kartą buvome pakviesti. Tąkart atėjo keturiolika jaunuolių. O dabar jie jau laukia mūsų, kviečia atvykti nors ir kasdien, – pasakojo D. Gudeliauskienė.

Mobiliosios grupės tikslas – užsiimti tuo, ko nori pats jaunimas, ir per veiklas spręsti kasdienybėje kylančius iššūkius bei klausimus. O poreikiai skirtingi. Vieniems patinka rašyti projektus ir juos įgyvendinti, kiti nori tiesiog žaisti stalo žaidimus, dar kažkam reikia psichologinių konsultacijų, ketvirti tenori susitikti ir pabendrauti, pasikalbėti apie rūpimus dalykus. Projektų lėšomis tokiems užsiėmimams buvo įsigyta įvairiausio inventoriaus: ne tik kamuolių, stalo žaidimų, sumuštinių keptuvių ar arbatinukų, bet net ir meškerių – taigi veikla gali būti tikrai įvairi, bet tai tik priemonės bendrauti su jaunimu ir spręsti gerokai svarbesnius dalykus.



Padėjo galimybių studija

„Santakoje“ jau buvome rašę, jog tiek mobiliam darbui, tiek kitoms veikloms atsirasti padėjo pernai atlikta „Atviro darbo su jaunimu plėtros Vilkaviškio rajono savivaldybėje galimybių studija“.



Atliktos jaunų žmonių apklausos parodė, ko jie nori, kokių veiklų ir paslaugų pasigenda labiausiai.

„Jaunimas norėjo įvairiausių dalykų: motyvacinių seminarų, saugių vietų susirinkti, galimybės sportuoti, kino salės ir kt. Po šios studijos buvo parengta Jaunimo programa, o iš to sekė mobilaus darbo su jaunimu veikla, atsidarė trys minėtos jaunimo erdvės, įgyvendintos kitos programos“, – pasakojo D. Gudeliauskienė.

2020-uosius rajono Savivaldybė buvo paskelbusi Savanorystės metais, tad daug dėmesio buvo skirta jaunimo savanoriškai veiklai. Vyko mokymai, susitikimai, jaunimas aktyviai savanoriavo, surengta Savanorystės dienai skirta konferencija. Pristatomi savanorystės projektai ne tik savame rajone, bet ir užsienyje – kaip tik šiuo metu viena mergina iš mūsų rajono savanoriauja Čekijoje.

Danguolė sako, kad su jaunimu dirbantys žmonės turi labai glaudžiai bendradarbiauti su įvairiomis institucijomis: seniūnijomis, Užimtumo tarnyba, policija, Visuomenės sveikatos biuru, Probacijos tarnyba ir t. t.



Idėjų – daug ir įvairių

Vienas iš daugelio jaunų žmonių norų – gauti darbo vasarą. Noras lyg ir paprastas, geras, bet įgyvendinamas sunkiai. Tačiau Danguolė turi gerų žinių.

„Šiemet biudžeto svarstymui pateikėme Jaunimo užimtumo programą. Tikimės, kad noras bus įgyvendintas ir jauni žmonės vasarą galės dirbti. Juolab kad poreikis yra ir iš seniūnijų, kurios vertina jaunimą bei džiaugiasi nuoširdžiu jo darbu“, – sakė jaunimo reikalų koordinatorė.

Danguolės ir kitų su jaunimu dirbančių žmonių galvose – dar daug idėjų. Siekiama, kad pradėtų veikti jaunimo lyderystės, iniciatyvų programos, norima stiprinti ir pačių jaunimo darbuotojų kompetencijas. Po karantino ruošiamasi daryti jaunimo dialogo konferenciją. Laukiama, kada pradės veikti jaunimo kavinė J. Basanavičiaus aikštėje – čia tikimasi įrengti „jaunimo balso mikrofoną“ savo idėjoms išsakyti.

Tad minčių daug, ir smagu, kad daugumą jų Danguolei ir visai su jaunimu dirbančiai komandai bei patiems jaunuoliams pavyksta įgyvendinti.

„Man smagu dirbti su jaunais žmonėmis. Dirbdama šioje srityje turiu būti iniciatyvi ir kūrybiška, domėtis jaunimo reikalais ir nuolat jausti jo pulsą. Džiaugiuosi, kad šis darbas man suteikia galimybę prisidėti prie jaunų žmonių svajonių išsipildymo, jų asmenybių tobulėjimo. Gal kartais susimąstau, kiek tas mano darbas reikalingas. Bet kai jauni žmonės ateina prašyti patarimo, kai iš kitų miestų grįžę jaunuoliai, išlipę autobusų stotyje, užsuka pasikalbėti, – tada suprantu, kad darbas, kurį dirbu, nenueina veltui“, – šypsojosi Danguolė.







Publikuota: 2021-01-22 09:52:47

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai