„Santaka“ / Karantinas renginių vedėjus verčia persiorientuoti / Kultūra

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Kultūra

Dalinkitės:  


Įprastai Liutauras Kasulaitis mažuosius rajono gyventojus šventiniu laikotarpiu kviesdavo į Kalėdų Senelio ambasadą.

Asmeninio albumo nuotr.


Karantinas renginių vedėjus verčia persiorientuoti

Andrius GRYGELAITIS


Karantinas pakeitė daugelio iš mūsų kasdienybę: nebegalime laisvai keliauti, lankyti savo mėgstamus sporto ar kultūros renginius, nebeliko didesnio masto švenčių ar susibūrimų. Vieni iš labiausiai nukentėjusiųjų šiuo laikotarpiu – įvairių renginių vedėjai bei organizatoriai.



Liūdnas gruodis

Vilkaviškiečiui Liutaurui Kasulaičiui gruodis įprastai būdavo pats darbingiausias mėnuo. Vyriškis prieš didžiąsias metų šventes kviesdavo mažuosius rajono gyventojus į Kalėdų Senelio ambasadą, o per Kūčias bei Kalėdas turėdavo begalę užsakymų suvaidinti vaikų taip mėgstamą personažą. Deja, šie metai buvo kitokie. L. Kasulaitis bandė siūlyti savo paslaugas nuotoliniu būdu, tačiau jomis susidomėjo vos keletas ištikimiausių vilkaviškiečio klientų.

„Šiemet Kalėdų Senelio paslaugas internetu siūlė daugybė paslaugų teikėjų, tad pasirinkimas buvo išties nemažas. Asmeniškai man tokia patirtis nepatiko. Tai – netikra, negyva... Aišku, spindinčias vaikų akis galima matyti ir per kompiuterio ekraną, tačiau tai tas pats, kas laižyti medų per stiklą“, – kalbėjo vilkaviškietis.


Įprastai jis kviečiamas ir į kitokio pobūdžio renginius, tačiau pastaruoju metu šie taip pat nevyksta. Kai kurie renginių organizatoriai siūlo asmenines šventes ar darbo vakarėlius suorganizuoti nuotoliniu būdu, tačiau, L. Kasulaičio nuomone, tai – klientų apgaudinėjimas ir bandymas bet kokia kaina pasipelnyti net per sunkmetį.

„Man tokiose iniciatyvose trūksta nuoširdumo. Tikiu, kad kai viskas grįš į įprastas vėžes, mes negailėsime vieni kitiems gražių žodžių. Šis laikotarpis daugeliui padėjo pergalvoti savo vertybes“, – svarstė pašnekovas.



Gelbsti kiti darbai

Neįprastas šventinis laikotarpis buvo ir Vilkaviškio kultūros centro Klausučių kultūros namų kultūrinės veiklos vadybininkui Ramūnui Puodžiūnui. Įprastai šiuo metu jis ne tik dirbdavo savo tiesioginį darbą, bet taip pat aktyviai vesdavo privačius renginius bei šventes.

„Nežinau, kaip reikėtų išgyventi, jei neturėčiau darbo. Greičiausiai antstoliai seniai būtų viską susirinkę. Kultūra šiuo laikotarpiu itin nukentėjo. Aktoriai, muzikos atlikėjai ar renginių vedėjai dabar sėdi be darbo. Šią sritį uždaryti buvo paprasčiausia, nors iš tikrųjų ją kontroliuoti būtų lengviausia“, – pabrėžė R. Puodžiūnas.


Jis džiaugėsi, kad, nepaisant karantino, kartu su Vilkaviškio kultūros centru galėjo įgyvendinti kalėdinio „Crafterio“ idėją. Persirengęs Kalėdų Seneliu Ramūnas visą savaitę važinėjo po kaimus ir atokias rajono gyvenvietes bei per saugų atstumą sveikino žmones su artėjančiomis šventėmis. Iš viso buvo aplankyta 50 kaimų.

„Paradoksalu, bet labiausiai laukiami jautėmės ten, kur gyvena mažiausiai žmonių. Buvo labai smagu bent tokiu būdu pabendrauti su žmonėmis, pajusti tą šventinę atmosferą“, – kalbėjo R. Puodžiūnas.

Jis apgailestavo, kad dėl karantino greičiausiai nukentės daugybė šiais metais Klausučiuose planuotų veiklų. Ši gyvenvietė šiemet paskelbta mažąja Lietuvos kultūros sostine ir joje turėtų vykti daugybė švenčių, plenerų, parodų, koncertų ir kitokių panašaus pobūdžio renginių. Net Lietuvos kultūros taryba jiems skyrė daug mažesnį finansavimą, nei buvo tikėtasi.



Nuotoliniu būdu... vestuvės

Į nepavydėtiną padėtį yra patekusi ir vilkaviškietė Neringa Pangonytė-Novikienė. Moteris kiek daugiau nei prieš metus kaimyninėje Marijampolėje atidarė kultūros varikliu vadinamas „BWM“ patalpas. Jose iki karantino pradžios vykdavo įvairūs renginiai, konferencijos, parodos, patalpas itin mėgo vietos fotografai ir kitų sričių menininkai.


„Po pirmojo karantino kultūros variklis sutraukė dar daugiau žmonių nei iki tol. Vasarą pas mus vyko įvairios stovyklos, o rudenį laisvų rezervacijos datų praktiškai neturėjome. Deja, prastėjant epidemiologinei situacijai mūsų klientai vienas po kito ėmė atšaukinėti užsakymus. Likome be nieko. Blogiausia, kad tenka mokėti už patalpų nuomą. Pavasarį pasinaudojome Vyriausybės skirtomis subsidijomis, tikime, kad ir dabar jos mus išgelbės“, – vylėsi N. Pangonytė-Novikienė.

Vis dėlto moteris nėra linkusi pulti į depresiją ir viliasi, jog artimiausiu metu gyvenimas grįš į įprastas vėžes. Nenorėdama, jog potencialūs klientai visiškai užmirštų Marijampolės kultūros variklį, Neringa dalį renginių perkėlė tiesiog į internetą. Kartu su savanore moksleive Gabija Dubauskaite ji su vietos menininkais rengia įvairius pasikalbėjimus, juos filmuoja ir kelia į savo feisbuko bei instagramo paskyras. Taip vilkaviškietė siekia ne tik dar labiau populiarinti „BWM“ veiklą, bet ir bando pritraukti jos kūrybinius sumanymus norinčius finansiškai paremti asmenis. Tai padaryti galima „Patreon“ platformoje.

Ateityje Neringa kultūros variklyje ketina siūlyti dar daugiau paslaugų. Viena iš jų – galimybė šiose patalpose įregistruoti civilinę santuoką. Įdomu tai, kad pati vilkaviškietė su savo mylimuoju Aivaru Noviku aukso žiedus čia sumainė visai neseniai, o dėl apribojimų į šventę negalėdama pakviesti svečių, ceremoniją jiems transliavo internetu.

„Su Aivaru kultūros variklyje ketinome susituokti lapkričio pabaigoje. Sukvietėme daugybę svečių, bet viską pakoregavo sugriežtintos saugumo taisyklės. Nepaisant to, nusprendėme planų nekeisti, o svečius pakvietėme prie kompiuterio ekranų. Jiems šventę žadame surengti vasarą, tačiau oficialiąją dalį atlikome jau dabar. Viskas puikiai pavyko. Ateityje klientams taip pat siūlysime civilines santuokas registruoti mūsų patalpose. Mes pasirūpinsime įvairiomis dekoracijomis bei furšetu“, – sakė pašnekovė.



Niekas nekompensuoja

Vilniuje gyvenančių vilkaviškiečių Roberto Švedo ir Kamilės Gžibovskytės pagrindinė veikla – renginių organizavimas. Pora prieš keletą metų įkūrė įmonę „361 forma“ ir per tą laiką užsitarnavo patikimos ir puikiai savo amatą išmanančios komandos vardą. Robertui ir Kamilei teko organizuoti ne vieną didžiulio masto renginį, bendradarbiauti su visoje šalyje žinomomis kompanijomis. 2019-ieji „361 forma“ buvo itin pelningi metai, tad pernai įmonėje planuota plėtra. Vis dėlto sumanymus teko keisti dėl pavasarį užklupusios pandemijos.

„Iš pradžių galvojome, kad viskas greitai pasibaigs, tad pernelyg dėl to neišgyvenome ir apie persiorientavimą net negalvojome. Visgi labai greitai teko atšaukti daug išankstinių užsakymų. Klientai pasinaudojo force majeure sąlyga, o mes „plano B“ neturėjome“, – prisipažino R. Švedas.


Vasaros pabaigoje bei rudens pradžioje jo vadovaujama renginių organizavimo įmonė sulaukė kelių užsakymų, bet šalyje blogėjant epidemiologinei situacijai dalį jų vėl teko atšaukti. Robertas pasakojo, kad ruošiantis renginiams dažnai tenka investuoti ne tik laiko, bet ir pinigų.

„Norint gauti vieną ar kitą užsakymą dažnai tenka nemažai investuoti į prezentacijas. O profesionaliai pasirengti renginiams kainuoja daug laiko ir jėgų. Neužtenka vien sudėlioti programą, reikia pasirūpinti šventės vieta, dainininkais, vedėjais, suderinti meniu. Jeigu užsakovas viską atšaukia, mums niekas nieko nekompensuoja“, – apgailestavo R. Švedas.



Sunku įtikinti

Po pirmojo karantino Robertas su Kamile nusprendė klientams pasiūlyti ne tik įprastus renginius, bet ir vykstančius nuotoliniu būdu. Tiesa, pastaraisiais daug užsakovų kol kas nesusižavėjo. „361 forma“ iki šiol surengė vos keletą tokio pobūdžio renginių. R. Švedo teigimu, sunkiausiai klientus įtikinti, kad jų asmeninė šventė puikiai gali pavykti net ir bendraujant per kompiuterio ekraną. Tam tikslui Vilniuje gyvenantys kraštiečiai nuomojasi mobiliąsias studijas, kurios beveik niekuo nenusileidžia didžiosioms televizijos studijoms. Jos užtikrina, kad renginio metu netrūkinėtų interneto ryšys, o žiūrintieji transliaciją gautų puikią garso ir vaizdo kokybę. Įprastai mobiliojoje studijoje per renginius turi dirbti bent 3–4 asmenys.


„Pagrindinis nuotolinių renginių minusas yra tas, kad reikia nemažai iniciatyvos ir pagalbos iš pačių klientų. Jie turi pateikti daug informacijos apie šventės dalyvius, norimą eigą ir pan. Aišku, visada galima nuotoliniu būdu pravesti tradicinius žaidimus, tačiau mes užsakovams siūlome pagalvoti apie platesnes galimybes. Parduoti tokius renginius – labai sunku. Žmonės į juos žiūri gana skeptiškai, nors, kai išvysta galutinį rezultatą, būna labai patenkinti“, – teigė R. Švedas.

Siekdama išgyventi, kartu su nuotoliniais renginiais „361 forma“ komanda savo klientams ėmė siūlyti dar vieną paslaugą – unikalią dovanų pakuotę. Norintieji iš specialaus katalogo gali išsirinkti jiems patinkančius produktus, o Vilniuje gyvenančių kraštiečių įmonė pasirūpina jų pristatymu į nurodytas vietas. Neretai šiomis paslaugomis susidomi tų pačių nuotolinių renginių užsakovai, pasirūpindami ne tik vaizdo transliacija, bet ir specialiomis dovanomis renginio dalyviams.

„Manau, kad net ir pasibaigus pandemijai dalis renginių bus vykdoma nuotoliniu būdu. Daugelis pamatė, kad konferencijos ar įvairūs darbo susitikimai sėkmingai gali vykti ir kompiuterio ekrane. Aišku, kai kurių vasaros ar žiemos švenčių, per kurias galima gyvai pabendrauti, pašokti ar kitaip pasilinksminti, niekas niekada nepakeis“, – mintimis dalijosi R. Švedas.




Galerija: renginisi




Publikuota: 2021-01-19 08:34:27

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai