„Santaka“ / Naują sutartį pasirašiusi virbalietė gavo dvi sąskaitas / Problema

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Problema

Dalinkitės:  


Nuo šių metų dalis gyventojų elektrą gaus ne iš visuomeninio, bet iš privačių tiekėjų.

Eglės MIČIULIENĖS nuotr.


Naują sutartį pasirašiusi virbalietė gavo dvi sąskaitas

Eglė KVIESULAITIENĖ


Pigesniu elektros tiekėjo pasiūlymu susigundžiusi virbalietė sakė norinti atsukti laiką atgal. Moteriai elektra ne tik neatpigo, bet už ją teko mokėti abiem tiekėjams. Tačiau elektros tiekėjai savo klaidą pripažįsta nenoriai.



Sulaukė skambučio

Su suaugusiu sūnumi Virbalio Miesto Laukų kaime gyvenanti Danutė buvo skaičiusi apie tai, jog vartotojai gali rinktis elektros tiekėją, mat nuo 2021 metų jų šalyje veiks net 8. Tačiau pati aktyvių žingsnių kažin ar būtų ėmusis, jei vieną dieną jai nebūtų paskambinęs UAB „Elektrum Lietuva“ atstovas.

– Sakiau, dar pagalvosiu, nežinau, ar noriu ką keisti, bet jie skambino ir skambino. Tad pasitarę su sūnumi nusprendėme sutartį visgi pasirašyti, kad ramią galvą turėtume. Juolab kad ir kainą mažesnę siūlė, – pasakojo Danutė.

Iki tol moteris su visuomeniniu tiekėju „Ignitis“ buvo pasirašiusi tiesioginio debeto sutartį, tad jai kas mėnesį iš banko sąskaitos už elektrą nurašydavo po 53, 26 Eur, o metų pabaigoje, suderinusios skaitiklių parodymus, sumą abi pusės pakoreguodavo, tad kartais reikėdavo kelis eurus pridėti, o kartais susidarydavo permoka.



Taigi spalio 22 d. sutartį su UAB „Elektrum Lietuva“ pasirašiusi virbalietės šeima tikėjosi nuo Naujųjų metų mokėti mažiau, bet jau lapkričio pradžioje viltys sudužo. Mat į sūnaus elektroninį paštą atkeliavo naujojo tiekėjo sąskaita, kuri tikrai neatrodė mažesnė. Už likusias spalio dienas buvo priskaičiuota beveik 40 Eur.

Moteris dar labiau sutriko, kai pamatė, kad kasmėnesinę sumą nusiskaičiavo ir „Ignitis“. Tuomet Danutė vylėsi, kad įvyko klaida ir naujasis tiekėjas apie pasirašytą sutartį tiesiog pamiršo pranešti senajam, kaip buvo žadėjęs.

Bet kai už lapkričio mėnesį iš UAB „Elektrum Lietuva“ virbalietė gavo dar vieną sąskaitą, kuri siekė 76, 52 Eur, net apsiverkė. Moteris suskaičiavo, kad už lapkritį sunaudotą elektros energiją jų šeimai teks mokėti beveik 130 Eur, mat ir senasis tiekėjas toliau tuštino banko sąskaitą.



Gilinosi į sutartį

Nebežinodama, ko griebtis, Danutė puolė nagrinėti sutartį su UAB „Elektrum Lietuva“ ir įsiskaitė į visas, per porą lapų išdėstytas sąlygas. Jai užkliuvo tai, kad vienur tarsi suprato, jog sutartis įsigalioja nuo pasirašymo dienos, kitur – jog elektrą iš naujojo tiekėjo gaus nuo 2021 m. sausio 1 d. iki 2022 m. birželio 30 d.



Tad moteris taip ir liko nesupratusi, kuris tiekėjas iš jos ima pinigus, nors elektros netiekia, nes puikiai suvokė, kad gauti tą pačią paslaugą iš abiejų ji negalinti. Visgi Danutei tuo metu atrodė, kad neteisus „Ignitis“, iš inercijos tikriausiai nusiskaičiuojantis jam nepriklausančius pinigus.

Todėl susiradusi senąją sutartį moteris puolė skambinti visais nurodytais numeriais, tačiau joks gyvas žmogus, kuriam galėtų išpasakoti savo bėdą, ragelio nekėlė. O automatinio atsakiklio balsas išsakydavo informaciją, kurį mygtuką spausti, ir išsijungdavo.

– Kai būdavo elektros tinklų kontora Vilkaviškyje, tai galėjai nueiti ir viską išsiaiškinti, o dabar jau nė Marijampolėje nėra. Tai negi turėsiu už elektrą šitiek mokėti? – aimanavo moteris. – Šitiek metų su vienu tiekėju gražiai bendravome, tai reikėjo man susigundyti ir tiek problemų prisidaryti...

Visgi atkakli virbalietė nesirengė nuleisti rankų ir susisiekė su Valstybine vartotojų teisių apsaugos bei Valstybine energetikos reguliavimo tarnybomis. Moteris teiravosi, ar ji negalėtų grįžti prie senojo tiekėjo, nes dabar jau mokanti dviem, o tokio dydžio sąskaitos jos nedžiugina.



Deja, abi institucijos patikino, kad nutraukti pasirašytą sutartį praktiškai neįmanoma. Valdininkai pensininkę galėjo paguosti nebent tuo, kad nuo Naujųjų metų visuomeninio elektros tiekėjo nebelieka, tad tikėtina, kad didės visų tiekėjų elektros kaina. Todėl dar nežinia, ar pasirašiusi naują sutartį virbalietė pralošė, ar laimėjo.



Pinigus užskaitys

Bandydami padėti į keblią situaciją patekusiai Danutei, raštu kreipėmės į „Ignitis“ komunikacijos tarnybą. Ryšių su visuomene projektų vadovas Lukas Zadarackas paaiškino, kad iki gruodžio 31 d. mūsų skaitytoja Danutė liko visuomeninio tiekėjo „Ignitis“ klientė, todėl ir buvo nuskaičiuojami pinigai už suvartotą elektros energiją. Su privačiais tiekėjais sutartys įsigalioja tik nuo 2021 m., tad niekas kitas jai pateikti sąskaitos neturi teisės.

Pagal pasirašytą sutartį naujasis tiekėjas UAB „Elektrum Lietuva“ sąskaitą galės pateikti tik 2021 m. vasarį – už sausį suvartotą elektros energiją.

Deja, UAB „Elektrum Lietuva“ atstovai nesiteikė paaiškinti, kaip nutiko, kad Danutės šeimai buvo išsiųsta sąskaita už nesuvartotą elektros energiją. Iš pradžių tiek klientams, tiek užklausą nusiuntusiems žurnalistams bendrovė neigė siuntusi sąskaitas. Tik gavę įrodymus tiekėjai sutiko padaryti užskaitą ir gautus pinigus išminusuoti iš sausio mėnesio sąskaitos. Tad reikia tikėtis, kad bent už pirmą šių metų mėnesį suvartotą elektrą Danutės šeima mokės mažiau.

Situacijos iki galo taip ir nepajėgusi išsiaiškinti Danutė džiaugiasi bent jau pasiekusi savo ir atgausianti sumokėtus pinigus. Visgi moteris svarsto, kad ji, ko gero, – ne vienintelė klientė, kuriai dėl naujo tiekėjo pasirinkimo susidubliavo sąskaitos.



Publikuota: 2021-01-07 08:48:02

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai