„Santaka“ / Įdomiausi sporto įrangos istorijos faktai / Įdomu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Įdomu

Dalinkitės:  



Įdomiausi sporto įrangos istorijos faktai


Neretai smalsesniam sporto naujokui gali kilti klausimų apie sporto įrangos istoriją. Tai – išties įdomi šio daugeliui kasdienio užsiėmimo dalis. Taigi, pristatome kelis ypatingus sporto įrangos istorijos faktus, kurie, tikime, sudomins ir paskatins daugiau judėti, gyventi sveikiau kasdien.



Kada atsirado įvairių tipų sporto įranga?

Jau priešistorės laikais žmonės palaikydavo fizinį aktyvumą ir daug judėdavo medžiodami. Tai būdavo jų savotiška sporto forma. Tačiau bėgant metams ir tobulėjant technologijoms, daugelio gyvenimai fiziškai sulėtėjo, kasdieniai užsiėmimai tapo vis labiau sėslesni ir ramesni. Žinoma, tai pradėjo kelti pasaulines viršsvorio problemas, kurios gali paskatinti kitas pavojingas sveikatos problemas, todėl kovoje su šiuo tyliu priešu buvo pradėta ieškoti įvairių pagalbininkų.

Pirmieji bėgimo takeliai buvo išrasti vėlyvais 1960-aisiais. Tai padarė mechanikos inžinierius Viljamas Staubas (WIlliam Staub), perskaitęs daktaro Keneto Kuperio (dr. Kenneth Cooper) knygą apie fitnesą. Joje Kuperis rašė, kad bėgimas itin pagerina sportinius rezultatus ir savijautą. Tuo metu šie treniruokliai buvo naudojami tik medicinoje, ir Staubas norėjo juos padaryti prieinamus plačiajai visuomenei. Pirmasis jo sukurtas prototipas vadinosi PaceMaster 600 ir netrukus tapo populiarus tiek sporto salėse, tiek privačiuose namuose.


Naudojant irklavimo treniruoklius galima treniruoti ir lavinti irklavimo įgūdžius, ruoštis šios šakos varžyboms. Pirmoji šio tipo įranga pradėjo rastis jau XIX a. ir su laiku tik tobulėjo ir dar labiau populiarėjo. Dėl savo technologijos šis treniruoklis puikiai tinka ne tik profesionaliems irkluotojams, bet ir asmenims, norintiems tvirtinti savo viso kūno raumenis.

Jėgos treniruočių įranga: istorija ir faktai

Jėgos treniruotės yra viena iš seniausių sporto disciplinų visame pasaulyje. Yra daug teorijų, iš kur šio tipo treniruotės yra kilusios, tačiau labiausiai tikėtina ir dažniausiai besiremiama ta, kad jos kilo būtent iš Senovės Graikijos, kur jėgos treniruotės naudotos ruošiantis senosioms olimpinėms žaidynėms. Be to, jėgos rungtys būdavo vienos populiariausių. Šiam sportui senovėje buvo naudojami dabartinių hantelių „protėviai“ – laisvos formos svoriai, pagaminti iš metalo ar akmens.

Šiais laikais egzistuoja du jėgos treniruočių tipai: naudojant jėgos stakles ir laisvuosius svorius. Pirmosios jėgos staklės buvo pradėtos naudoti 1970-aisiais, o jas išrado Arturas Džounsas (Arthur Jones). Šių pagalba svorius galima kilnoti saugiai, nerizikuojant, todėl būtent dėl to šios staklės pradėjo sparčiai populiarėti visame pasaulyje ir tapo naudojamos ne tik tokių raumenų „kalnų“ kaip Arnoldas Švarcnegeris, bet ir įprastų, savo kūną norinčių padailinti žmonių.


Dauguma modernių šio tipo staklių, kaip ir šiuolaikiniai bėgimo takeliai ar irklavimo treniravimosi įranga turi ir sistemą, dėl kurios galima sekti treniruotės efektyvumą, laiką ir kitus kūno rodiklius.

Nuo primityvių įrankių senovės Graikijoje iki modernių jėgos staklių: keliaujant per metus ir įvairius atradimus galima pastebėti, kad sportas tapo prieinamas visiems norintiems ir siekiantiems tobulų linijų.



Publikuota: 2021-01-06 14:45:01

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai