„Santaka“ / Svajonė – klestintis Vilkaviškio kraštas ir grįžtantis jaunimas / Čia – mūsų namai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda traktorių MTZ-82L (1985 m., su lenkišku keturvagiu plūgu). Tel.: (8 342) 47 638, 8 680 76 998.
Galioja iki: 2022-08-22 11:26:27Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Čia – mūsų namai

Dalinkitės:  


„Prasmingą buvimą kartu labai vertinu“, – sakė meras Algirdas Neiberka, Kalėdų šventes leidęs su šeima: žmona Aušra, sūnumi Roku ir dukra Aine.

Nuotrauka iš šeimos albumo.


Svajonė – klestintis Vilkaviškio kraštas ir grįžtantis jaunimas

Dangyra APANAVIČIENĖ


Pokalbis su Vilkaviškio rajono savivaldybės meru Algirdu NEIBERKA.– Pradėkime, mere, nuo džiugių naujienų: mieste gražu, kalėdiškai išpuoštą aikštę, šviečiančiomis lelijomis spindinčias gatves, gyventojų sukurtą eglučių alėją, išradingai sumanytą Kalėdų Senelio kelionę po rajoną giria ne tik vilkaviškiečiai, bet ir svečiai. Ką Jūs patiriate visa tai matydamas ir girdėdamas?

– Džiaugiuosi, kad net ir tokiu sudėtingu laikotarpiu kalėdinio džiugesio ir gražiausių žiemos švenčių laukimo bei dvasios niekas iš mūsų neatėmė. Labai džiaugiuosi pastangomis visų, kurie prisidėjo prie miesto puošybos ir šventinės nuotaikos sukūrimo, o ypač – mūsų kultūros darbuotojų išradingumu bei pasišventimu. Jų sumanyta Kalėdų Senelio kelionė po rajoną tikrai nudžiugino šimtus rajono vaikų, kurie jo labai laukė, gerų atsiliepimų sulaukėme ir iš daugelio gyventojų.

Eglučių alėja šventiniu laikotarpiu jau yra tapusi mūsų miesto vizitine kortele. Kiekvienais metais alėja vis kitokia, eglutės tampa vis įdomesnės, tačiau čia reikėtų pabrėžti dar vieną aspektą. Galvodami apie eglučių puošimo idėjas, jas įgyvendindami rajono gyventojai, įvairių organizacijų kolektyvai ir bendruomenės – visi kartu patiria nuostabų bendrystės ir jaukumo jausmą. O tai per Kalėdas ir apskritai gyvenime, manau, yra labai svarbu.


– Vis daugiau pagyrų Savivaldybė sulaukia ir dėl kitų Vilkaviškyje puoselėjamų erdvių. Kodėl tiek metų merdėjęs miestas staiga pradėjo kilti lyg ant mielių?

– Tam, kad idėja virstų kūnu, reikia ne vienos dienos ar netgi metų. Visų pirma, tai, jog rajonas keičiasi į gera, yra nuoseklaus ir nelengvo Savivaldybės komandos darbo rezultatas. Į priekį einantis mūsų rajonas taip pat yra ir nuostabias idėjas generuojančių šio krašto žmonių nuopelnas. Kai Savivaldybė suvienija jėgas su iniciatyviais kraštiečiais, verslo atstovais, bendruomenėmis, galima pasiekti stulbinančių rezultatų. Itin ryškus savivaldos ir verslo bendro darbo vaisius – naujoji Vilkaviškio autobusų stotis, kuri ne tik puošia miestą, bet savo apdovanojimais pastaruoju metu garsina mūsų rajoną.

Be jokios abejonės, prie bendrų rezultatų prisideda ir ryžtingi rajono Tarybos sprendimai, atveriantys kelius įgyvendinti daug svarbių projektų, ir geri santykiai bei bendradarbiavimas su puikiai mūsų rajoną pažįstančiu ir siekiančiu jam padėti Seimo nariu Algirdu Butkevičiumi.

– Ko dar vilkaviškiečiai ir rajono žmonės gali tikėtis per artimiausius ateinančius metus?


– Tikimės, kad greitu metu startuos Vilkaviškio miesto rekreacinės erdvės prie Šeimenos upės tvarkymo darbai, sukursime laisvalaikio ir poilsio zonas. Su dideliu džiaugsmu laukiame ir Kybartų stadiono renovacijos, kuriame mūsų krašto vėliavą reprezentuoja ir gilias tradicijas turintis futbolo klubas „Sveikata“. Šiuo metu dirbame prie Vilkaviškio miesto stadiono renovacijos projekto ir tikimės, kad viskas klostysis puikiai. Jau gvildename mintį dėl galimybės statyti baseiną Vilkaviškyje, greta naujojo sporto ir pramogų centro, – renkame informaciją, skaičiuojame, spręsime, ką daryti. Planuose – ir dviračių bei pėsčiųjų tako aplink Paežerių ežerą nutiesimas. Taip pat esame pasitelkę studentus, kurie šiuo metu kuria savotišką miesto viziją ir Savivaldybei teiks savo pasiūlymus dėl galimų pokyčių. Toliau aktyviai dalyvausime gyvenamųjų daugiabučių namų, viešųjų pastatų, švietimo įstaigų renovavimo, miestų ir miestelių apšvietimo sistemų modernizavimo procesuose.

Žodžiu, visomis išgalėmis ruošiamės ir sieksime maksimaliai išnaudoti prasidedantį naująjį, 2021–2027 metų, Europos Sąjungos finansinės paramos laikotarpį ir įgyvendinti kuo daugiau rajono žmonėms reikalingų projektų. Tik gaila, kad kai kuriuos sumanymus, planus, susitarimus, pavyzdžiui, galimų investuotojų iš Vokietijos apsilankymą, stabdo karantino dėl pandemijos apribojimai.


Vis dėlto žvelgdamas į ateitį manau, jog suvaržymai netrukus baigsis ir toliau eisime įdomiu, iššūkių kupinu keliu, ir didžiuosimės gyvendami Vilkaviškio krašte.

– Su kokiomis mintimis pasitinkate Naujuosius metus? Juk ir problemų tikriausiai nestinga?

– Metai tikrai nebuvo lengvi. Užklupusi pandemija privertė pakeisti įprasto gyvenimo tėkmę ir atnešė daugybę išbandymų. Tai palietė kiekvieną: negalėjome patirti gyvo bendravimo džiaugsmo, kiekvienam teko susidurti su sunkumais savuose darbuose, o laisvalaikio praleidimas tapo ne toks, apie kokį svajojame.

Tiesa, pandemijos fone tik dar kartą įsitikinau, kokie vieningi yra mūsų krašto žmonės. Tarpusavio supratingumas, pagalba vieni kitiems bei parodytas rūpestis leidžia tikėtis, kad šį sunkų etapą visi kartu įveiksime.
Kai suvienijamos valdžios, iniciatyvių kraštiečių, verslo, bendruomenių jėgos, galima pasiekti stulbinančių rezultatų.


– Ar turite svajonę, kurią vadintumėte „iš fantastikos srities“, tačiau labai norėtumėte ją įgyvendinti?

– Nemanau, kad šis mano noras fantastinis, bet svajoju ir labai tikiuosi, jog jau greitu metu galėsime visi mėgautis įprastu gyvenimo ritmu. O žvelgiant toliau į ateitį, didžiausia mano svajonė – Vilkaviškio krašto visapusiškas tobulėjimas, kuriame mes matytume puikias gyvenimo sąlygas, grįžtančius jaunus žmones, o tuo tobulėjimu galėtų didžiuotis visi kraštiečiai.

Na, o iš pačių fantastiškiausių svajonių galėčiau įvardyti geoterminių vandenų atsiradimą Vilkaviškyje ir šiaurinio aplinkkelio į Kybartų muitinę įrengimą. Keičiasi laikai, technologijos, keičiasi planai – negali žinoti, gal ir šioms svajonėms kada nors bus lemta išsipildyti.

Ar sunku būti meru?

– Manau, kad kiekvienas darbas turi savų sunkumų ir iššūkių. Šiuo atveju žmonių pasitikėjimas, išgirstas geras žodis, įgyvendinti darbai šį darbą paverčia daug lengvesniu. Be to, sėkmė darbe labai priklauso ir nuo šalia esančios komandos, kuri padeda įgyvendinti užsibrėžtus tikslus. Už gaunamus patarimus, už prasmingus pokalbius, kurie padeda asmeniškai tobulėti, ir esu labai dėkingas visiems šiame darbe sutiktiems žmonėms.

– Ar Jūs esate iš tų vadovų, kuriuos eiliniai žmonės gali užkalbinti, kažko paklausti tiesiog gatvėje?

– Niekuomet neatstumiu nė vieno į mane besikreipiančio žmogaus. Net ir gatvėje užkalbintas visuomet pabendrauju, išklausau ir tikrai neliepiu ateiti į mano darbo kabinetą, kad galėtų išsakyti savo problemą. Jeigu iškart galiu atsakyti į žmogaus klausimą, atsakau, jeigu kažko nežinau, susirinkęs informaciją pateikiu ją vėliau.


Aš vertinu kiekvieną sutiktą žmogų ir pokalbį su juo. Tokių pokalbių metu ir gimsta prasmingos idėjos, kurias galime kartu įgyvendinti. Juk mes visi esame šio krašto šeimininkai ir visiems vienodai rūpi rajonas bei mūsų pačių gerovė.

– Kokie Jums asmeniškai, Jūsų šeimai buvo šie metai?

– Nepaisant to, jog pandemija mūsų šeimą palietė taip pat, kaip ir visas kitas, bei negalėjome užsiimti mėgstamu hobiu – kelionėmis, labai džiaugiuosi, kad pavyko daugiau laiko skirti vienas kitam. Tokį prasmingą buvimą kartu labai vertinu. Šis laikas leido gyvenimą pamatyti kitomis akimis, atrasti tai, ko lig tolei nepastebėjome, pakeliauti po Lietuvą, įvertinti, kokia ji graži, įskaitant ir mūsų rajoną.

– Kaip atšventėte Kalėdas, kaip sutiksite Naujuosius metus?

– Kalėdų šventes jaukiai praleidome namuose, būdami kartu. Naujuosius metus taip pat sutiksime šeimoje. Artumas ir laikas, praleistas kartu, manau, ir yra tai, kas kelia dvasią ir kuria šventinę nuotaiką.

– Ko palinkėtumėte Vilkaviškio krašto žmonėms?

– Palinkėčiau žmonėms daugiau dėmesio ir laiko vienas kitam, tarpusavio šilumos. To laiko dažnai sunku surasti, tad kviečiu pasinaudoti šiuo įvairiais suvaržymais apribotu laikotarpiu, dažniau pabūti šeimoje, jos narius apgaubti savo dėmesiu. Šios šventės turbūt pirmosios, kada negalime gyvai pamatyti visų artimų žmonių, tačiau gerą žodį, prasmingą palinkėjimą ar netgi virtualų pasimojavimą galime sukurti nuotoliniu būdu ir taip pradžiuginti vieni kitus. Būkite sveiki ir laimingi.
Publikuota: 2021-01-03 10:08:46

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje įrengta dviračių remonto stotelė
* Artėja festivalio „Karvelėli mėlynasai“ uždarymas
* Dešimtoko pomėgis – ekstremalus sportas ir mažasis BMX dviratis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip elgiatės su pinigais per atostogas?
Išleidžiu tiek, kiek susiplanuoju.
Išlaidauju ir nesuku galvos dėl pinigų.
Stengiuosi išleisti kuo mažiau.
Atostogauju namie, be papildomų išlaidų.
Aš neatostogauju.Kalbos patarimai

Gulėti „ant saulės“ ar „saulėje“?
Metonimiškai vietai su būdo atspalviu reikšti geriau nevartoti prielinksnio ant ir kilmininko konstrukcijos. Negulėk ant saulės ( saulėje, prieš saulę ). Ant lietaus ( kai lyja, lietuje, lyjant ) neišdžiovinsi. Nestovėkime ant vėjo ( vėjyje, kur vėjas ). Padžioviau ant saulės ( saulėje, kur saulė ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2022 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas