„Santaka“ / Saugokitės telefoninių ir internetinių sukčių / Teisėtvarka

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Teisėtvarka

Dalinkitės:  


Saugokitės telefoninių ir internetinių sukčių


Policijos pareigūnai įspėja, jog artėjant didžiosioms metų šventėms visuomet suaktyvėja sukčiai.

Išnaudoja pandemiją

Nors paprastai žmonės labiausiai baiminasi telefoninių sukčių, kurie gali taip apdumti akis, kad atiduosi paskutinius pinigus, policija pastebėjo tendenciją, jog daugėja ir kitų rūšių sukčiavimo.

Rajono Savivaldybė nerimauja, kad atsirado sukčių, apsimetančių savivaldos atstovais ir siūlančių gyvenamųjų patalpų dezinfekcijos paslaugas. Tiek policija, tiek rajono vadovai sulaukė ne vieno sunerimusio vilkaviškiečio skambučio. Žmonės teiraujasi, ar tikrai Savivaldybė siūlo dezinfekuoti patalpas.

Pasirodo, siaučiant koronavirusui sukčiai bando tai išnaudoti savo labui. Skambindami gyventojams jie prisistato Savivaldybės atstovais ir liepia atlaisvinti patalpas, neva bus atliekama būsto dezinfekcija dėl COVID-19.

Neramina tai, kad tokių skambučių dažniausiai sulaukia asmenys, iš tikrųjų sergantys koronavirusu, arba tie, kurie šiuo metu yra saviizoliacijoje.

Savivaldybė informuoja, kad jos pastangomis yra dezinfekuojamos tik bendro naudojimo patalpos, laiptinės, tačiau jokiu būdu ne privatūs butai, todėl prašo gyventojų, kad būtų budrūs, saugotų savo turtą ir sulaukę įtartino skambučio apie tai informuotų policijos pareigūnus trumpuoju tel. 112.




„Šuniška“ istorija

Neseniai kaimyninės Kazlų Rūdos policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą „šuniško sukčiavimo“ byloje. Istorija prasidėjo nuo vakarų škotų terjerų veislės šuniukų. Juos, radusi skelbimą lietuviškame portale, ketino pirkti Londone gyvenanti lietuvė – „pardavėjai“ jai keturkojus pristatyti žadėjo gruodžio pabaigoje, tad moteris pervedė prašomą 800 eurų avansą į nurodytą sąskaitą.

Paaiškėjo, kad sąskaita – 26-erių metų Kazlų Rūdos gyventojos, kuri, švelniai tariant, nustebo, nežinia iš kur gavusi 800 eurų ir dėl to kreipėsi į policiją.

Policija išsiaiškino, kaip jos sąskaitos numeris galėjo patekti į galimų sukčių rankas. Kadangi moteris kreipėsi iš karto, kai tik pinigai pateko į jos sąskaitą, policija nedelsdama susisiekė su pinigų siuntėja (jau minėta londoniete) ir informavo ją galimai patekus į sukčių pinkles.

800 eurų į savo sąskaitą gavusi Kazlų Rūdos gyventoja netrukus sulaukė sukčių skambučio apie „paklydusius, ne į tą sąskaitą patekusius“ pinigus, ir paprašė juos išgryninti.


Kazlų Rūdos policija, pasitelkusi Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimų skyriaus pareigūnus, surengė pasalą mieste prie bankomato, kuriame buvo išgryninti ir atiduoti pinigai atvykusiems „šuniukų pardavėjams“. Tuo metu jie ir buvo sulaikyti su įkalčiais bei uždaryti į areštinę. Paaiškėjo, kad tai du marijampoliečiai – 22-ejų moteris ir trisdešimtmetis vyras bei septyniolikmetis kaunietis. Visi policijai gerai žinomi.



Nepirkite per pigiai

Sukčiavimas apsiperkant internetu pastaruoju metu tapo itin aktualus. Žmonės nukenčia ne tik prekių ieškodami skelbimų portaluose, bet ir sukčių sukurtose internetinėse parduotuvėse, todėl reikėtų būti itin atidiems.

Rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Vilija Grybauskienė patarė geriau naudotis vietinės mažmeninės prekybos tinklalapiais – jei kiltų problemų, jas būtų paprasčiau išspręsti.

Pareigūnė sakė, kad prieš užsisakant prekę iš internetinio portalo vertėtų pirmiausia atlikti savo tyrimą – peržiūrėti vertinimus ir naudotis kredito kortele, nes tuomet turite daugiau galimybių susigrąžinti pinigus.


Nepatariama daryti pinigų pervedimus naudojantis bevieliais viešaisiais tinklais – mokėkite tik tuomet, kai esate prisijungęs prie saugaus interneto ryšio ir tik iš saugaus įrenginio. Tam reikia reguliariai atnaujinti kompiuterio operacinę sistemą bei saugos programinę įrangą.

Anot V. Grybauskienės, žmonės itin dažnai patenka į sukčių pinkles, kai patiki reklamomis, siūlančiomis neįtikinamai mažas kainas ar „stebuklingus“ gaminius. „Jei pasiūlymas skamba per daug gerai, kad būtų tiesa, greičiausiai susidūrėte su sukčiais“, – sakė V. Grybauskienė.

Taip pat netikėkite, jei staiga kompiuterio ar telefono ekrane pamatėte užrašą, jog laimėjote prizą. Supraskite, jog taip galite „laimėti“ nebent kenkėjišką programą.

Nesulaukę užsakytos prekės pirmiausia susisiekite su pardavėju. Jei šis nebeatsako, kreipkitės į banką.

Įtarę bet kokius bandymus sukčiauti, praneškite apie juos policijai – netgi ir tuo atveju, jei netapote sukčių auka.



„Santakos“ inf.



Publikuota: 2020-12-16 09:05:08

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai