„Santaka“ / Paskutinės savaitės smulkiesiems ūkininkams kreiptis paramos / Žemės ūkis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Žemės ūkis

Dalinkitės:  


Paskutinės savaitės smulkiesiems ūkininkams kreiptis paramos


Gruodis – paskutinis mėnuo, kai smulkiesiems ūkininkams skiriamos vienkartinės ar periodinės išmokos, kurios turėtų bent iš dalies kompensuoti pirmojo karantino laikotarpiu – nuo kovo iki birželio – prarastas pajamas. Dar šiemet išmokas gaus tie ūkininkai, kurie prašymą suskubs pateikti šią savaitę.



„Sodra“ primena, kad kreiptis dėl paramos gali smulkieji ūkininkai, taip pat ir sulaukę pensinio amžiaus, kurių žemės ūkio valdos ar ekonominis ūkio dydis pernai buvo iki 4 EDV. Be to, jie turėtų būti deklaravę žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus (išskyrus deklaravusius vien tik ganyklas, pievas arba daugiametes žoles) už 2019 m. arba turėti ne mažiau kaip vieną sąlyginį gyvūną, apskaičiuotą per 2019 m. laikotarpį.

Prašymą skirti specialią vienkartinę ar periodinę išmoką smulkieji ūkininkai turėtų pateikti savo seniūnijai ar savivaldybei. Išmokos gali būti skiriamos tik tiems ūkininkams, kurie karantino laikotarpiu gyvenamąją vietą buvo deklaravę kaimo vietovėje, kurios gyventojų skaičius neviršija 6 tūkst. Prašymus galima pateikti iki gruodžio 31 d.

Smulkieji ūkininkai, kurių ūkio dydis mažesnis nei 4 EDV, priklausomai nuo to, ar karantino laikotarpiu dirbo dar ir pagal darbo sutartį, gali gauti vienkartinę arba periodinę išmoką.



Periodinė išmoka skiriama smulkiesiems ūkininkams, kurie dirbo pagal darbo sutartį arba turėjo darbo santykiams prilygintų teisinių santykių ir negavo išmokų, skirtų savarankiškai dirbantiems asmenims. Jų pajamos per mėnesį pirmojo karantino laikotarpiu turėjo būti ne didesnės nei minimali mėnesio alga (607 eurų neatskaičius mokesčių).

Už kiekvieną karantino mėnesį, kai žmogaus darbo užmokestis nesiekė minimalios mėnesio algos, mokama 200 eurų periodinė išmoka. Jeigu karantinas truko dalį mėnesio – išmoka proporcingai mažesnė. Visa susikaupusi suma išmokama vienu kartu.

Pirmojo karantino laikotarpiu nedirbusiems smulkiesiems ūkininkams mokama vienkartinė išmoka, kuri siekia 200 eurų. Svarbu, kad jie už šį laikotarpį negavo nedarbo išmokų ir išmokų, skirtų savarankiškai dirbantiems gyventojams.

Apie tai, ar išmoka skirta, „Sodra“ informuos kiekvieną prašymą pateikusį gyventoją. Kai kuriems smulkiesiems ūkininkams išmokos gali būti ir neskirtos, jeigu jie neatitinka sąlygų, tačiau apie tai jie taip pat bus informuoti.

Pildant prašymą reikia pasirinkti, kokiu būdu žmogus nori būti informuotas apie sprendimą dėl išmokos: gauti pranešimą į asmeninę „Sodros“ paskyrą gyventojui www.sodra.lt/gyventojui ar laukti registruoto laiško.



Iki šiol „Sodra“ per 27 tūkst. smulkiųjų ūkininkų jau išmokėjo apie 6, 3 mln. eurų.







Publikuota: 2020-12-07 18:22:33

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai