„Santaka“ / Reikli opozicija sulaikė nuo blogų sprendimų / Savivalda

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Savivalda

Dalinkitės:  


Reikli opozicija sulaikė nuo blogų sprendimų

Dangyra APANAVIČIENĖ


Penktadienį nuotoliniu būdu vykęs Savivaldybės tarybos posėdis buvo neįprastai aktyvus: virė karštos diskusijos, buvo skelbiamos pertraukos, o atsakingai posėdžiui pasiruošusi opozicija be gailesčio laidė klausimų ir kritikos strėles. Savivaldybės vadovams ne kartą teko pasijusti nepatogiai dėl kai kurių savo pavaldinių neprofesionalumo ir prastai paruoštų sprendimų projektų.



Pranešėjui užkūrė pirtį

Nors klausimų į darbotvarkę buvo įrašyta ne tiek ir daug – trys dešimtys, tačiau posėdis užtruko net pusketvirtos valandos. Ypač ilgai diskusijos užstrigo ties paskutiniaisiais dviem klausimais, kuriuos pristatė Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Simas Šlekys. Jam opozicijos atstovai užkūrė tikrą pirtį.

Aptariant keleivių vežimo vietinio susisiekimo autobusų maršrutais bilietų kainas ir tarifus, kuriuos pagal įstatymą Taryba turi peržiūrėti ir patvirtinti kartą per metus, opozicijos atstovai pranešėją apibėrė krūva klausimų. Į daugelį jų S. Šlekys atsakyti nesugebėjo. Politikai pasigedo išsamios kainų analizės ir paaiškinimų, stebėjosi, kad 7 euro centų tarifas už vieną keleivio vežimo kilometrą nebuvo keistas net aštuonerius metus – nuo 2012-ųjų, kai Lietuvoje dar egzistavo litai.


Skirtingai negu S. Šlekys, opozicijos atstovai posėdžiui buvo nepriekaištingai pasiruošę: išstudijavę dokumentus, pasikalbėję su pačiais vežėjais, susirinkę informaciją apie kainas ir tarifus kaimyninėse savivaldybėse – kitaip tariant, klausimą išsianalizavę iki panagių. Todėl opozicijos lyderis Žilvinas Gelgota dar posėdžio pradžioje ir siūlė negaišti laiko, klausimą kaip neparuoštą atidėti kitam kartui. Tačiau valdančioji dauguma į jo pasiūlymą neatsižvelgė ir vėliau, ko gero, dėl to labai pasigailėjo.

„Su tokiu svarstymu tik „bardaką“ iš Tarybos padarėme. Klausimas tikrai neparuoštas, liko daug neaiškumų, ir aš už šį sprendimą nebalsuosiu“, – netekęs kantrybės pernelyg ilgai užsitęsusias diskusijas nutraukė valdančiųjų atstovas „valstietis“ Valdas Kamaitis. Šįsyk jo poziciją palaikė ir didelė dalis paprastai opozicijos nuomonės nepaisančių valdančiosios daugumos atstovų. Ilgai svarstytas tarifų klausimas reikiamo balsų skaičiaus nesurinko, todėl prie jo politikams teks grįžti dar kartą.



Skelbė neplanuotą pertrauką

Ne ką mažiau aštrių diskusijų kilo svarstant ir kitą klausimą – dėl pakeitimo vos prieš porą mėnesių priimto sprendimo, kuriuo buvo siekiama neapibrėžtam laikui nukelti rugsėjo 25 d. patvirtintų priemiestinio ir miesto reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutų sąrašų įsigaliojimą. Pasak S. Šlekio, atšaukti sprendimą prireikė dėl to, kad Savivaldybė ruošiasi skelbti tarptautinį konkursą ir viešojo pirkimo būdu parinkti naujus vežėjus, todėl norima, kad naujai patvirtinti maršrutai įsigaliotų jau naujiems vežėjams.


Opozicijos atstovai klausimo rengėjui vėlgi pažėrė begalę klausimų ir priekaištų, į kuriuos S. Šlekiui taip pat nesisekė atsakinėti. Ž. Gelgota klausė, kodėl šis pirkimas buvo taip ilgai vilkinamas, Editai Gaubienei rūpėjo, kokie maršrutai ir iki kada bus atidedami, o svarbiausia – kaip apskritai bus išspręsta situacija, kai „seni maršrutai jau nebegalios, o nauji dar negalios“.

Supratus sprendimo absurdiškumą imta ieškoti išeities. Merui Algirdui Neiberkai nieko kito nebeliko, kaip tik paskelbti trumpą pertrauką sprendimo projektui pataisyti ir formuluotei pakoreguoti.

Čia vėlgi neiškentė V. Kamaitis. „Pranešėjas absoliučiai nepasiruošęs. Darom pertraukas, dirbam už kitus, taip ir sėdėsime čia iki nakties?“ – ironizavo politikas. Tačiau po pertraukos susirinkę Tarybos nariai pataisytą sprendimo projektą patvirtino, o meras padėkojo E. Gaubienei už pastebėjimus ir pasiūlymus.



Nuomonę pakeitė visi

Argumentuojant, kad UAB Viktorijos kepyklėlė dėl šalyje paskelbto karantino patyrė nuostolių, posėdyje buvo siūloma šią įmonę atleisti nuo 837, 36 euro nekilnojamojo turto nuomos mokesčio už laikotarpį nuo 2020 m. kovo 16 d. iki birželio 25 d. Tačiau tokiam projektui opozicijos atstovai nepritarė. Sakydamas, kad šioje visiems verslininkams nepalankioje situacijoje „lygesnių už lygius“ būti negali, Ž. Gelgota siūlė ir kepyklėlei taikyti tokius pačius finansinės naštos sumažinimo principus, kaip ir kitoms įmonėms, kurias Savivaldybė atleido nuo šio mokesčio. Tai yra lengvatą taikyti ne siūlomam trijų mėnesių laikotarpiui, o kaip ir visiems – tik už vieną mėnesį, kuomet valstybė dėl COVID-19 pandemijos buvo apribojusi verslo subjektų veiklą.


Opozicijos pasiūlymą parėmė ir valdančiųjų atstovas socialdemokratas Arvydas Šlivinskas. Tarybos nariams jis priminė apie dar visai neseniai kepyklėlės turėtas skolas Savivaldybei ir pabrėžė, kad balsuos už Ž. Gelgotos pasiūlymą – įmonę atleisti nuo mažesnio – tik nuo 245, 70 euro – patalpų nuomos mokesčio.

Galop už šį pasiūlymą nubalsavo ir visi 24 posėdyje dalyvavę bei nuomonę dėl lengvatos pakeitę politikai.



Priekaištai dėl seniūnaičių sueigų

Opozicijos atstovai turėjo priekaištų Savivaldybės administracijos specialistams bei jų vadovams ne tik dėl nepakankamai kokybiškai paruoštų sprendimų projektų, bet ir dėl seniūnaičių sueigų organizavimo, protokolų įforminimo.

Rimvydas Palubinskas sakė esąs nusivylęs, nes po pokalbių su žmonėmis jis sužinojęs, kad ne visi seniūnaičiai, kaimų bendruomenių pirmininkai yra pakviečiami į sueigas. O jų apklausa telefonu, pasak juridinį išsilavinimą turinčios E. Gaubienės, yra negalima, nes nuotoliniai susirinkimai nenumatyti jokiuose teisės aktuose.

Tam paprieštaravo Savivaldybės administracijos juristė Vilma Kolpakovienė, sakydama, kad šis klausimas buvo aptartas su Vyriausybės atstovo tarnyba, ir pacitavo Vietos savivaldos įstatymo straipsnį, leidžiantį nepaprastosios situacijos (šiuo atveju – karantino) laikotarpiu posėdžiauti nuotoliniu būdu.



Lemputės medžiuose – teisės aktų pažeidimas?

Ne vieną pliusą posėdyje sau užsidirbusi opozicija vis dėlto praleido progą patylėti, kai buvo svarstomas Vilkaviškio rajono savivaldybės želdynų ir želdinių apsaugos taisyklių vieno papunkčio pakeitimas.

Šis papunktis, įrašytas taisyklėse, kurias politikai patvirtino spalio mėnesį, draudė ant medžių kabinti elektros lempučių girliandas. Tad opozicijos atstovai kaip teisės akto pažeidimą traktavo faktą, jog artėjant Kalėdoms Vilkaviškio J. Basanavičiaus aikštės medžiai buvo pradėti puošti elektrinėmis girliandomis.

Opozicijos lyderis Ž. Gelgota Savivaldybės vadovų klausė, ar nustatyti taisyklių pažeidimo kaltininkai ir kaip jie įvertinti.

Toli ieškoti kaltų, be abejo, nereikėjo – visi žino, kad „tvarkos“ nesilaikė Vilkaviškio komunalinis ūkis, kiekvienais metais prieš šventes girliandomis išpuošiantis miestą. Tad opozicijos pareiškimas, švelniai tariant, nuskambėjo keistai ir nustebino ne tik aikštės puošėjus, bet, ko gero, ir posėdį internetu stebėjusius gyventojus.

Natūraliai kilo klausimas: kodėl absurdą pastebėję opozicijos atstovai puolė ne gyvenimo neatitinkančias taisykles keisti, o kaltų ieškoti?


Situaciją taisyti ėmėsi pati Savivaldybė, dar prieš posėdį gavusi Ž. Gelgotos raštą dėl, jo teigimu, daromo pažeidimo J. Basanavičiaus aikštėje.

Posėdyje Savivaldybės ekologas Darius Bunikis paaiškino, kad Želdynų ir želdinių apsaugos taisyklės buvo rengiamos pagal 2008 m. aplinkos ministro patvirtintus Atskirųjų želdynų apsaugos ir tvarkymo bei Priklausomųjų želdynų apsaugos ir tvarkymo pavyzdinius reglamentus, kuriuose yra įrašytas draudimas kabinti ant medžių lemputes. Jis teigė kreipęsis į Aplinkos ministerijos atsakingus asmenis, kurie pripažino, jog minėta tvarka yra pasenusi ir bus keičiama, tad ir Tarybos patvirtintas Vilkaviškio rajono savivaldybės želdynų ir želdinių apsaugos taisykles suskubta taisyti.

Dėl žalos medžiams, pasak mero A. Neiberkos, baimintis nereikėtų, nes, jo teigimu, skirtingai negu kaitriosios, LED lemputės yra saugios, augmenijos nežaloja, o Vilkaviškis puošiasi ir neatsilikdamas nuo viso pasaulio žingsniuoja šiuolaikinių technologijų diktuojamu keliu.

Tarybos nariai patvirtino sprendimo projektą, kuriuo panaikino draudimą renginių ir švenčių laikotarpiu kabinti elektros lempučių girliandas ant medžių.





Publikuota: 2020-12-02 08:17:06

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai