„Santaka“ / Pamaldos vyksta, bet ribojamas tikinčiųjų skaičius / Religija

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Religija

Dalinkitės:  


Pamaldos vyksta, bet ribojamas tikinčiųjų skaičius


Mielieji, šiomis dienomis, kai aplinkui siaučia neramumai, ypač pandemijos artumas, dar labiau reikalinga malda, pasitikėjimas Aukščiausiojo globa ir parama.



Vilkaviškio katedroje šv. Mišios vyksta kaip visados: šiokiadieniais – 8 ir 18 val., šeštadienį – 9 ir 18 val., sekmadienį – 9, 12 ir 18 val. 13 val. šv. Mišios aukojamos šv. Kryžiaus (mažojoje) bažnyčioje. Galite pasirinkti, kurioje šv. Mišių aukoje dalyvauti. Šeštadienio vakare jau pradedamas sekmadienio šventimas.

Užsakytos šv. Mišios bus aukojamos taip, kaip užsakyta. Jeigu norėtumėte jas perkelti į kitą dieną, turite ateiti ir susitarti.

O dabar – Lietuvos vyskupų konferencijos informacija apie apribojimus dėl karantino: „Reaguodami į susiklosčiusią epidemiologinę padėtį, Lietuvos vyskupai, perimdami kaimyninių šalių patirtį bei atsižvelgdami į svarbų tikinčiųjų poreikį dalyvauti šv. Mišiose bei priimti sakramentus ir į Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimą skelbti karantiną visoje šalyje, nusprendė, kad nuo lapkričio 7 d., 00 val., iki tol, kol galios Vyriausybės paskelbtas karantinas, šv. Mišios bus aukojamos ribojant tikinčiųjų skaičių. Tikintieji įleidžiami į bažnyčią su burną ir nosį dengiančiomis kaukėmis, išlaikomas saugus atstumas tarp pamaldų dalyvių (10 kv. m ploto vienam žmogui ir laikantis ne mažesnio kaip 2 m atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių (iki 5 asmenų ar šeimos narių). Besimeldžiantys lauke tikintieji turi laikytis 2 metrų atstumo vienas nuo kito.


Jaučiant simptomus, būdingus peršalimo ligoms, verčiau susilaikyti nuo Eucharistijos šventimo bažnyčioje, o šv. Mišiose dalyvauti likus namie ir naudojantis šiuolaikinėmis komunikacijomis.

Kaip ir pirmojo karantino metu, Lietuvos vyskupai ir toliau artimai bendradarbiauja su kompetentingomis valstybės institucijomis priimdami prevencijos priemones, adekvačias besikeičiančiam pandemijos lygiui Lietuvoje.

Kviečiame nesiliauti nuoširdžiai Dievui užtarti vieni kitus: palaikyti malda ligonius, prašyti stiprybės medikams, slaugytojams ir visiems, kurie valstybėje priima sprendimus bei užtikrina sklandų mūsų visuomenės gyvenimą. Išlaikykime pasitikėjimą Dievu ir pagarbą bei veiklią meilę vieni kitiems!“

Taigi vieni kitiems pagelbėdami, atsakingai elgdamiesi, išlaikydami ramybę, likime ir toliau susitelkę bei saugokime vieni kitus.

Primename, kad šv. Komuniją šiuo metu rekomenduojame priimti į ranką: ant delnu į viršų ištiestos dešinės rankos uždėkite kairiąją ranką ir, vos tik į delną įdedama šv. Komunija, ją priimkite iš karto neatsitraukdami nuo kunigo.

Nebūkime abejingi savo artimui: jaučiant simptomus, būdingus peršalimo ligoms, verta susilaikyti nuo dalyvavimo Eucharistijos šventime ir melstis namie. Viešpats tesuteikia stiprybės ir tegrąžina naują viltį!




Kun. Virginijus GRAŽULEVIČIUS

Vilkaviškio dekanas



Publikuota: 2020-11-16 08:59:08

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai