Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.
Teikia įvairias elektriko paslaugas. Tel. 8 685 65 529.
Galioja iki: 2023-03-31 10:16:14 Parduoda bulviasodę (yra kauptuvas su tinklinėmis akėčiomis), rašomąjį stalą, televizorių. Tel.: 8 658 36 122, (8 342) 30 165.
Galioja iki: 2023-04-02 10:09:32
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
Eglės MIČIULIENĖS nuotr. Bruknių ir kriaušių uogienė
Vienas iš nuostabiausių gamtos produktų – mažutė raudonskruostė bruknė. Ši uoga – tikra vitaminų saugykla. |
Bruknes, kaip ir kitas uogas, galima užšaldyti šaldiklyje, tačiau tai nėra būtina. Tiek bruknes, tiek jų seses spanguoles galima laikyti šaldytuve stikliniame inde tiesiog užpiltas vandeniu – uogos puikiai stovės, ilgai nepraras naudingųjų savybių. Šaldytuve gerai laikysis ir mediniu grūstuvu sugrūstos bruknės, sumaišytos su medumi. Rytais suvalgykite po gerą šaukštą – tai bus puikus pagalbininkas ginantis nuo visokių virusų.
Šviežias uogas galite išsunkti, o sultis iš karto pakaitinti ir supilstyti į švarius iškaitintus butelius. Juos užsukite ir laikykite vėsioje vietoje.
Bruknes taip pat galite džiovinti, o vėliau – naudoti vietoje razinų. Jos tiks ir arbatai.
Vienas gardžiausių gaminių iš bruknių – uogienė su kriaušėmis, kuri puikiai tinka tiek prie šaltos, tiek prie karštos vištienos, kalakutienos arba keptos anties.
PRODUKTAI
(maždaug 1 l uogienės)
1 l šviežių bruknių,
2 didelės arba 3 vidutinio dydžio kriaušės, saldžios ir sultingos,
500 g cukraus,
1–2 gvazdikėliai (jeigu mėgstate)
0, 5 a. š. malto cinamono.
GAMINIMAS
Bruknes perrinkite, nuplaukite. Kriaušes nulupkite, išimkite sėklalizdžius ir supjaustykite smulkiais kubeliais arba plonomis riekelėmis. Sudėkite jas į puodą, geriausia storadugnį. Įpilkite ketvirtį puodelio vandens, suberkite cukrų ir, jeigu naudosite, gvazdikėlius. Užvirinkite ir virkite apie 10 min., kol visas cukrus ištirps, o kriaušių gabaliukai suminkštės.
Į puodą su kriaušėmis suberkite bruknes. Retkarčiais pamaišydami vėl užvirinkite ir ant mažos ugnies pavirkite dar maždaug 10–15 min., kol bruknės ims sproginėti, o uogienė nusidažys ryškiai raudona spalva. Baigdami virti, suberkite cinamoną. Gvazdikėlius virimo pabaigoje galite išgriebti ir išmesti.
Uogienę supilstykite į mažus švarius stiklainius, užsukite ir apvertę palikite, kol atvės. Laikykite tamsioje, vėsioje vietoje. Prieš ragaudami, leiskite uogienei bent 3–4 dienas susistovėti.
Skanaus!
Publikuota: 2020-10-14 08:32:20
Komentarai:
Jūs naršote standartinę svetainės versiją. Perjungti į mobiliąją versiją?
|
 
* Gatvėse judanti technika liudija geras permainas * Pristatė Strateginį veiklos planą * Kirpyklos klientus džiugina žuvų ir vėžlių draugija Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
Apie linoraižinį Kaip rašyti: „linoraižinys“ ar „lino raižinys“? Rašytina linoraižinys [lino(leumas) + raižinys]. Tai iškiliaspaudės grafikos technika, artima medžio raižiniui.
Šūksniai
Statistika
|