„Santaka“ / Kalbėjo apie darbus, planus ir pinigus / Seimo rinkimai 2020

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Seimo rinkimai 2020

Dalinkitės:  


Susitikime su rajono gyventojais dalyvavo 6 iš 7 Vilkaviškio rinkimų apygardos kandidatų į Seimo narius: (iš kairės) Algirdas Butkevičius, Vytautas Lekešius, Egidijus Papečkys, Goda Krukauskienė, Daiva Riklienė bei Kęstutis Smirnovas.

Autoriaus nuotr.


Kalbėjo apie darbus, planus ir pinigus

Andrius GRYGELAITIS


Į Vilkaviškio kultūros centrą rinkosi rajono gyventojai, norintys pasiklausyti kandidatų į Seimą debatų, pavadintų „Kaip likimas duos“. Maždaug porą valandų trukusiame renginyje politikams, pretenduojantiems valdyti mūsų valstybę, teko atsakinėti į pačius įvairiausius klausimus bei reaguoti į kartais net kandžias susirinkusiųjų replikas.



Vėl nedalyvavo

Spalio 11 d. vyksiančiuose Seimo rinkimuose Vilkaviškio rajono vienmandatėje rinkimų apygardoje rengiasi varžytis septyni kandidatai: Algirdas Butkevičius (Lietuvos žaliųjų partija), Vilius Krivickas (Darbo partija), Goda Krukauskienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), Vytautas Lekešius (Krikščionių sąjunga), Egidijus Papečkys (Liberalų sąjūdis), Daiva Riklienė (Lietuvos socialdemokratų partija) bei Kęstutis Smirnovas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga).

Kaip ir praeituose debatuose, skirtuose verslo pasaulio atstovams, taip ir šį kartą susitikti su vilkaviškiečiais rinkėjais neatvyko vienintelis V. Krivickas iš Marijampolės.

Diskusiją, kurią organizavo politinės stebėsenos platformos „Žinau, ką renku“ savanoriai, vedė naujienų agentūros BNS žurnalistas Ramūnas Jakubauskas.





Pirmieji darbai

Renginio pradžioje kandidatų buvo paprašyta prisistatyti bei įvardyti tas iniciatyvas, kurias jie įgyvendintų patekę į Seimą.

A. Butkevičius teigė, jog Seime norėtų dirbti Biudžeto ir finansų komitete, kuriame turi daugiausiai patirties. Jis akcentavo norą padėti įsisavinti Lietuvos ekonomikos gaivinimui Europos Komisijos skirtus 6, 3 mlrd. eurų.

V. Lekešius akcentavo pagalbą šeimoms bei smulkiesiems ūkiams, iškėlė dviejų pakopų savivaldos idėją, pagal kurią seniūnijų seniūnai būtų renkami tiesiogiai gyventojų.

E. Papečkys žadėjo vadovautis savo partijos nuostatomis, todėl teigė, jog patekęs į Seimą stengtųsi daryti viską, kad šalies savivaldybėms būtų perduota daugiau atsakomybių, o pirminės sveikatos priežiūros grandis sulauktų didesnio finansavimo.

G. Krukauskienė taip pat žadėjo įgyvendinti savo atstovaujamos partijos programą, pagal kurią numatyta tarp regionų mažinti socialinę atskirtį, užtikrinti vienodas švietimo ir sveikatos priežiūros galimybes tiek didesnių, tiek mažesnių miestų gyventojams.

Patekusi į Seimą D. Riklienė tikino norėsianti dirbti Sveikatos, socialinių reikalų ir darbo komitete. Po darbo valandų Seime ji žadėjo itin daug laiko skirti bendravimui su savo rinkėjais Vilkaviškio rajone, išklausyti jų problemas, o grįžusi į Vilnių ruošti būtent mūsų rajonui palankius teisės aktus. Taip pat kandidatė norėtų į savo kraštą pritraukti kuo daugiau valstybės finansuojamų projektų.



Per praėjusius rinkimus Vilkaviškio rajono vienmandatėje rinkimų apygardoje išrinktas Seimo narys K. Smirnovas pažadėjo tęsti pradėtus darbus, užsiminė apie Kybartuose bei Vilkaviškyje esančių futbolo stadionų rekonstrukciją, galimas baseino statybas. Jis sakė, kad jo atstovaujama politinė partija toliau mažins socialinę atskirtį, didins vaiko pinigus bei senatvės pensijas, stengsis gerinti jaunų šeimų, verslo atstovų bei įvairių sričių specialistų darbo sąlygas.



Kaip tvarkytųsi su koronavirusu?

Antroje debatų dalyje buvo stengiamasi kandidatams užduoti klausimus, susijusius su šių dienų aktualijomis. Visų pirma, paprašyta įvertinti dabartinės Vyriausybės kovą su koronaviruso pandemija.

V. Lekešius tikino priekaištų valdžioms atstovams neturintis, E. Papečkys apgailestavo, jog iš pradžių nuo visuomenės buvo slepiama, kad trūksta apsaugos priemonių, G. Krukauskienė svarstė, jog reikėjo daugiau testuoti gyventojus, tą patį akcentavo ir D. Riklienė. Ji taip pat atkreipė dėmesį, kad susikoncentravusios į koronaviruso problemos sprendimą medicinos įstaigos negalėjo tinkamai vykdyti įprastų savo funkcijų, dėl ko nukentėjo daugybė žmonių.



Mikrofoną į rankas perėmęs K. Smirnovas oponentams atkirto, jog dabar, stebint viską iš šalies, lengva kritikuoti. Anot jo, netikėtai užklupus pandemijai situacija visiems buvo nauja, todėl natūralu, kad kai kurių klaidų nepavyko išvengti. Vis dėlto jis pasidžiaugė, kad Lietuva yra viena geriausiai su koronavirusu kovojančių šalių Europoje.

Šiuo klausimu pasisakęs A. Butkevičius tikino, jog karščiavimo klinikas buvo galima įrengti prie pirminės sveikatos priežiūros centrų, kad gyventojams jos būtų lengviau prieinamos.

Kandidatų taip pat buvo paklausta, ar šie ateityje pritartų privalomam testavimui bei vakcinavimui nuo COVID-19 viruso. Visi politikai vienbalsiai kartojo, kad žmogaus laisvių riboti negalima, todėl tai turėtų būti kiekvieno asmeninis apsisprendimas.



Priemonės jaunimui

Renginio moderatorius R. Jakubauskas visų pretendentų į Seimą paprašė įvardyti po tris priemones, padėsiančias jaunimui grįžti į regionus. E. Papečkys teigė, jog būtina suvienodinti didmiesčių ir mažesnių miestelių darbuotojų atlyginimus bei gerinti infrastruktūrą, G. Krukauskienė akcentavo kokybišką vaikų ugdymą ir prieinamas kultūros bei sveikatos apsaugos paslaugas. Ji taip pat siūlė regionams ieškoti galimybių specializuotis tam tikrose srityse, kuriose jie būtų patrauklūs. Kai vėliau susirinkusieji paklausė, kokius ji mato Vilkaviškio rajono privalumus, politikė atsakė, jog mūsų kraštas turi potencialo logistikos, paslaugų ir žemės ūkio srityse.

D. Riklienė pabrėžė, jog reikia dar labiau skatinti švietimo, valdžios ir verslo partnerystę, stiprinti profesinį mokymą, suteikti verslui lengvatų, kurti rekreacijos ir poilsio erdves. K. Smirnovas teigė, kad jo atstovaujama partija ir toliau tęs jaunimo programą, skatinančią kurti verslą kaimiškosiose vietovėse, lengvins pirmojo būsto įsigijimo galimybes bei būtiniausių paslaugų prieinamumą. A. Butkevičius palinkėjo jauniems žmonėms patiems kurti regionuose darbo vietas, kalbėjo apie viso Marijampolės regiono verslo klubo steigimą. V. Lekešius ne pirmą kartą akcentavo pagalbą šeimai, turizmo skatinimą bei rinkų pagamintiems produktams paieškas.



Nuomonės sutapo

Kandidatų taip pat buvo paklausta apie galimybę riboti ūkininkų gaunamą tiesioginių išmokų sumą. A. Butkevičius teigė, kad tai sprendžia ne Seimo nariai, o nustato Europos Sąjungos reglamentas. Jis palinkėjo skatinti ūkininkų investicijas. Kiti kandidatai taip pat pasisakė prieš išmokų mažinimą, ragino daugiau dėmesio skirti mažesniems, o ne stambiems ūkiams.

Kai kuriais kitais klausimais politikų nuomonės taip pat sutapo. Visi pasisakė už vienos lyties asmenų partnerystės įteisinimą, tačiau kategoriškai prieštaravo galimoms jų santuokoms. Taip pat beveik visi pretendentai į Seimą sutiko, kad reikia grąžinti galimybę lietuviams turėti dvigubą pilietybę. Vienintelis V. Lekešius neturėjo tvirtos nuomonės ir teigė, jog reikia dar daugiau diskusijų šiuo klausimu.



Panašiai visi kandidatai kalbėjo ir apie galimą Vilkaviškio pradinės mokyklos antrojo korpuso, esančio Maironio gatvėje, renovaciją. Jų teigimu, šia tema būtina daugiau diskutuoti su vietos valdžia, kuri turėtų inicijuoti darbų pradžią. D. Riklienė paaiškino, kad namų darbai atlikti seniai ir projektai paruošti ne tik pradinės mokyklos, bet ir pirminės sveikatos priežiūros centro, miesto seniūnijos ir Savivaldybės pastatų renovacijoms, tačiau tam trūksta lėšų. Tačiau valdžios atstovė vylėsi, jog visi darbai bus baigti per artimiausius ketverius metus.

Visi kandidatai taip pat pripažino, kad būtina gerinti bendrojo pagalbos numerio 112 pasiekiamumą.



Klausimai varžovams

Debatų metu politikai turėjo teisę užduoti po vieną klausimą pasirinktiems oponentams. A. Butkevičius savo klausimą adresavo K. Smirnovui, teiraudamasis, kaip jis ir jo partijos nariai ketina elgtis su vis didėjančia valstybės skola. Pastarasis į šį klausimą atsakė lakoniškai: „Bandysime ją mažinti.“ Pats K. Smirnovas klausė A. Butkevičiaus, kodėl per ilgus jo buvimo Seime metus Vilkaviškyje taip ir nebuvo pastatyta sporto salė. A. Butkevičius teisinosi, kad tam įtakos turėjo nuolat skundus rašęs vienas iš buvusių rajono Tarybos narių, dėl kurio visi procesai taip ilgai užtruko.



V. Lekešius klausė G. Krukauskienės, kodėl jos atstovaujama partija į Vilkaviškio rajono vienmandatę rinkimų apygardą nedelegavo vietinio atstovo. Vilnietės teigimu, toks variantas buvo svarstomas, tačiau buvo pasirinkta kita kryptis, siekiant į Vilkaviškio rajoną įnešti „naujų vėjų“.

Pati G. Krukauskienė teiravosi A. Butkevičiaus, ką šis veiktų, jei visgi nepatektų į Seimą. Politikas atskleidė turintis dviejų tarptautinių kompanijų kvietimus prisijungti prie jų. E. Papečkys kreipėsi į D. Riklienę, klausdamas, kodėl Vilkaviškyje, Vytauto gatvėje, šalia statomo prekybos centro buvo nupjauti keli medžiai. Socialdemokratų partijos kandidatė atsakė, jog šie medžiai trukdė eismui, todėl miesto seniūno iniciatyva jie buvo pašalinti. Po šio atsakymo A. Butkevičius pasiteiravo ne vienus metus su želdiniais dirbančio V. Lekešiaus, ar tikrai seniūnas gali priimti tokius sprendimus. Pastarasis atsakė, jog tai turėtų spręsti speciali komisija, kuriai įprastai vadovauja Savivaldybės ekologas.

D. Riklienė savo klausimą adresavo E. Papečkiui, teiraudamasi, kuriems politikams Seime jis teiktų prioritetą: naujiems ar jau turintiems patirties. Liberalų sąjūdžio kandidatas svarstė, kad geriausia būtų išlaikyti balansą. Anot jo, nauji politikai kartais nepagrįstai priešina visuomenę.



Renginyje buvo surengtas ir simbolinis balsavimas. Kandidatų paprašyta savo balsą skirti vienam iš konkurentų. Du balsus iš oponentų gavo D. Riklienė – savo balsą jai skyrė V. Lekešius ir K. Smirnovas, tiek pat surinko ir V. Lekešius, už kurį balsavo A. Butkevičius bei D. Riklienė, po vieną – G. Krukauskienė ir E. Papečkys, apsikeitę balsais vienas kitam. Iš dabartinių parlamentarų nei A. Butkevičius, nei K. Smirnovas konkurentų palaikymo nesulaukė.



Kiek ir iš kur gauta?

Nemažai klausimų debatų dalyviai sulaukė iš salės, ypač A. Butkevičius. Žmonės jo klausė apie galimą atsakomybės vengimą dėl Mažeikių–Rengės (Latvija) geležinkelio ruožo išardymo, norėjo sužinoti dabartinės partijos pasirinkimo motyvus, teiravosi, kodėl tik dabar politikas pradėjo kalbėti apie Marijampolės laisvosios ekonominės zonos Vilkaviškio filialo steigimą. G. Krukauskienės klausė, ar vilnietė tikinti, jog gali laimėti rinkimus Vilkaviškio rajone, nes čia jos beveik niekas nepažįsta.

Gyventojus taip pat domino, kiek lėšų politikai išleidžia savo rinkimų kampanijai. A. Butkevičius, atsakydamas į šį klausimą, pabrėžė, kad visos reklamai skirtos lėšos yra deklaruojamos ir konkrečių skaičių nenurodė. Jo teigimu, socialdemokratai Vilkaviškio rajone išleidžia kur kas daugiau pinigų, nei jis. V. Lekešius vylėsi, kad kampanijai užteks partijos skirtų 1000 eurų, o E. Papečkys buvo linkęs labiau kalbėti apie 2016 m. rinkimus, kuriuose jis taip pat kandidatavo į Seimą. Tada jis išleido 3150 eurų. G. Krukauskienė šiems rinkimams yra numačiusi išleisti 5 tūkst. eurų, iš kurių 2 tūkst. – asmeninės lėšos, likusią sumą skyrė partija. D. Riklienė sakė rinkimų kampanijai panaudosianti partijos skirtus 3 tūkst. eurų, o K. Smirnovas teigė, kad jo atstovaujama partija pinigų atskiriems kandidatams neskiria, o viskas finansuojama iš bendro biudžeto.



Debatų įrašą galite peržiūrėti internete http://bit.ly/debatai-Vilkaviskio-apygardoje .



Publikuota: 2020-10-02 16:40:28

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai