„Santaka“ / „Nepatogus kinas“ šiemet vyks virtualioje erdvėje / Laisvalaikis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Laisvalaikis

Dalinkitės:  


„Nepatogus kinas“ kasmet rengia aktualias filmų įkvėptas diskusijas su ekspertais ir žmogaus teisių aktyvistais.

„Nepatogus kinas“ šiemet vyks virtualioje erdvėje


Pandemijai visame pasaulyje koreguojant kino premjerų ir festivalių planus, „Nepatogaus kino“ organizatoriai keičia festivalio formatą ir džiaugiasi, kad šiemet filmai ir renginiai bus prieinami visiems Lietuvos žiūrovams. 14-asis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis spalio 7–18 d. per šalį keliaus virtualiai, o žiūrovai įspūdžiais galės dalytis po seansų pasilikę virtualioje kino salėje.

„Šiemetinis „Nepatogus kinas“ bus ypatingas ir išskirtinis. Supratę, kad viruso sukelti ribojimai dar ilgai nesitrauks, pasitelkėme visus resursus ir kūrybiškumą bei festivalį išrandame iš naujo. Nors ir iki šiol buvome vienas iš plačiausiai pasklidusių festivalių Lietuvoje, šį kartą su pilna programa pasieksime visus Lietuvos gyventojus vienu metu. Visi festivalio filmai ir renginiai, kurių bus ne mažiau nei ankstesniais metais, bus prieinami visiems kinu ir aktualijomis besidomintiems Lietuvos žiūrovams“, – pasakojo festivalio „Nepatogus kinas“ direktorius Gediminas Andriukaitis.

„Nepatogaus kino“ tinklalapis šiemet taps vartais į virtualią kino salę – čia išsirinkę filmą, žiūrovai bus nukreipiami į platformą, kur galės jį žiūrėti patogiu metu. Įsigijusieji festivalio pasus galės tiesiogiai naršyti virtualioje kino salėje ir žiūrėti bet kuriuos norimus filmus. Nemaža dalis seansų ir renginių bus transliuojami realiu laiku, kviečiant žiūrovus juos stebėti drauge ir įsitraukti į temines diskusijas ir pokalbius su filmų kūrėjais ar herojais.


„Kvietimas pokalbio – viena iš svarbiausių festivalio misijų, tad „Nepatogaus kino“ filmai žiūrovus dažniausiai palieka su klausimais, kuriuos norisi garsiai su kuo nors aptarti. Žinojome, kad nusprendę persikelti į virtualybę, šią svarbią dalį privalome išsaugoti. Todėl kiekvieną festivalio dieną nustatytu laiku rengsime bendras filmų peržiūras ir aptarimus. Prie realiu laiku vyksiančių seansų prisijungs režisieriai ir filmų herojai, su kuriais žiūrovai galės bendrauti tiesiogiai taip pat, kaip tai darydavo įprasto seanso kino salėje metu. Skirtumas tik tas, kad nebeliks erdvės ir vietos ribojimų – viskas tampa prieinama net ir atokiausiame Lietuvos kampelyje gyvenantiems žiūrovams“, – sakė G. Andriukaitis.

„Nepatogus kinas“ kasmet rengia aktualias filmų įkvėptas diskusijas su ekspertais ir žmogaus teisių aktyvistais. Šie renginiai šiemet taip pat vyks iš dalies virtualiai – tiesiogines jų transliacijas žiūrovai galės stebėti festivalio „Facebook“ paskyroje. „Tai, kas anksčiau buvo prieinama siauram vieno renginio ar filmo seanso dalyvių ratui, šįkart bus atvira visiems“, – pasakojo festivalio koordinatorė Judita Ragauskaitė. Ji taip pat pabrėžė, kad išlikus palankioms aplinkybėms, festivalis taip pat planuoja surengti ir keletą neįprastų gyvų kino seansų netradicinėse kino erdvėse, tematiškai susijusiose su konkrečiais filmais.


Dar viena šiemetinio „Nepatogaus kino“ naujovė – galimybė nemokamai žiūrėti filmus ir virtualiai dalyvauti renginiuose daugiau nei 160 šalies bibliotekų. Partnerystė su bibliotekomis leis pasiekti mažiausias bendruomenes bei žmones, neturinčius prieigos prie kompiuterio, interneto ar finansinių galimybių įsigyti virtualų filmo „bilietą“.

„Nepatogus kinas“ šiemet žiūrovams pasiūlys daugiau nei 50 filmų, o siekiant palengvinti pasirinkimus, programa nuguls į keturias skiltis. 14-ojo tarptautinio žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalio programa bus atskleista rugsėjo 24 d. puslapyje www.nepatoguskinas.lt.



Pagal pranešimą spaudai





Publikuota: 2020-09-24 09:23:54

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Greičiau užbaigti darbus siekia ir patys rangovai
* Per metus ūkininkų sąjunga tapo aktyvi ir matoma
* Grandine užtverta teritorija gyventojams kelia klausimų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai