„Santaka“ / Vilkaviškietė darbą LEGO įmonėje iškeitė į nuosavą verslą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Smulkus ūkis parduoda ekologiškai užaugintas daržoves: bulves (‚Anna‘ ‚Alouette‘, ‚Vineta‘, ‚Corinna‘), morkas, burokėlius. Tel. 0 617 39 115.
Galioja iki: 2024-09-19 11:34:45



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2020-09-10 16:12

Dalinkitės:  


Daiva Staneikaitė-Naldal džiugiai šventė savo darbo LEGO kompanijoje dešimties metų jubiliejų.

Asmeninio albumo nuotr.


Vilkaviškietė darbą LEGO įmonėje iškeitė į nuosavą verslą

Andrius GRYGELAITIS


Jau tris dešimtmečius Danijoje gyvenanti vilkaviškietė Daiva Staneikaitė-Naldal visada išsiskyrė savo troškimu eiti tik į priekį bei siekti naujų aukštumų. Šios savybės jai nuolat padėjo kilti karjeros laiptais.



Pirmoji lietuvė Kopenhagos universitete

D. Staneikaitė-Naldal, baigusi Vilkaviškio Salomėjos Nėries vidurinę mokyklą, įstojo į Kauno technologijos universitetą, kuriame pabaigė su maisto pramone susijusią specialybę. Vis dėlto vilkaviškietę visuomet traukė verslo aplinka, todėl ji ieškojo įvairių galimybių, kaip gilintis būtent į šią sritį. Kaip tik tuo metu Vilniaus universitete kūrėsi nauji mokslo skyriai ir Daiva buvo pakviesta prisidėti prie Verslo ir rinkodaros katedros steigimo. Žinių, kaip mokyti studentus rinkos ekonomikos, nebuvo daug, todėl netrukus vilkaviškietė buvo išsiųsta į Danijos sostinės Kopenhagos universitetą semtis patirties.

„Kopenhagos universitete daugiau buvo mokoma apie Danijos istoriją, kultūrą, kalbą, bet ne apie tai, ko aš išties norėjau. Vos vienas kursas buvo skirtas aptarti Europos šalių rinkų privalumus. Supratau, kad noriu daugiau, todėl išvykau į Alborgo miesto universitetą, kurį ir pabaigiau. Ten verslui buvo skiriama nepalyginamai daugiau dėmesio“, – prisiminė kraštietė.



Nors dabar Alborgo universitete lietuvių studentų netrūksta, tačiau beveik prieš tris dešimtmečius D. Staneikaitė-Naldal buvo pirmoji tautietė šioje mokymo įstaigoje. Dar studijuodama ji prisidėjo prie daugelio projektų, susijusių su lietuviškos pramonės kūrimu. Vilkaviškietei teko tarpininkauti danų įmonėms, norinčioms savo filialus steigti mūsų šalyje.



Įstaigos Baltijos šalyse

Po studijų Daiva nusprendė pasilikti Danijoje. Iš pradžių ji įsidarbino vienoje konsultacines paslaugas teikiančioje įmonėje, o jau netrukus buvo pakviesta prisidėti prie tais laikais itin populiarios kramtomosios gumos „Stimorol“ bendrovės darbuotojų kolektyvo.

„Ši įmonė kaip tik ruošėsi plėtrai į Rytų Europos šalis, todėl ieškojo galinčių jiems padėti asmenų. Mano kandidatūra puikiai tam tiko. Teko padėti sukurti „Stimorol“ įstaigas Vilniuje, Rygoje bei Taline. Tada keletui mėnesių net buvau grįžusi gyventi į Lietuvą“, – prisiminė pašnekovė.

Vilkaviškietė visada išsiskyrė savo smalsumu, užsispyrimu, noru ieškoti naujų galimybių. Šiuos bruožus ji tikino paveldėjusi iš tėvų, kurie nors ir dirbo samdomais darbuotojais valstybinėse įmonėse, tačiau visą gyvenimą stengėsi kuo nors papildomai verstis, nestovėti vietoje.



1999-aisiais Daiva nusprendė pakeisti darbo vietą ir įsidarbino visame pasaulyje žinomoje LEGO konstruktorių gamykloje.

„Iki šiol puikiai prisimenu, kaip ruošiausi darbo pokalbiui. Iki tol šių kaladėlių nebuvau laikiusi rankose, todėl nusipirkau įvairių konstruktorių ir keletą dienų visaip juos dėliojau. Vienas iš pirmųjų darbo pokalbio klausimų ir buvo, ar esu ką nors konstravusi su LEGO kaladėlėmis“, – su šypsena prisiminė D. Staneikaitė-Naldal.

Iš pradžių LEGO kompanijoje ji įsidarbino rinkodaros ir produktų kūrimo skyriuje. Šios pareigos jai labai patiko, tačiau dar labiau nei darbas moteriai įsiminė danų požiūris į žmones. Anot jos, nesvarbu, kokias pareigas turi, šioje Skandinavijos valstybėje visi yra lygūs ir gerbiami.



Patirtis televizijoje ir grįžimas į kompaniją

Keletą metų padirbėjusi LEGO bendrovėje vilkaviškietė nusprendė, jog laikas judėti į priekį ir įsidarbino antroje nacionalinėje Danijos televizijoje „TV 2“. Čia ji dirbo marketingo skyriuje. Kartu su kolegomis lietuvė rengė gyvenimo stiliaus ir pramoginio pobūdžio programas.

Televizijoje Daiva dirbo neilgai – vos dvejus metus. Vėliau ji sukūrė šeimą, o po motinystės atostogų grįžo į LEGO kompaniją, kuri buvo įsikūrusi arčiau namų. Čia Daiva gavo naujas pareigas Inovacijų ir naujų verslų kūrimo skyriuje. Iš viso šioje įmonėje kraštietė išdirbo 12 metų.



„Paskutinius kelis metus buvome tarsi startuoliai didelėje įmonėje – kūrėme naujus verslus. LEGO nuolat žiūri į rinkos plėtrą ir ieško naujų galimybių žaislų pramonės srityje. Buvome sukūrę nedidelę komandą ir išbandėme net radikaliausias produktų rūšis bei verslo modelius, ieškojome būdų bendradarbiauti ir su kitomis pramonės šakomis. Viena iš mūsų įgyvendintų idėjų, kurią man teko išvystyti iki didžiulio tarptautinio verslo, – „LEGO Architecture“ produktai. Tai – galimybė iš kaladėlių sukonstruoti žymiausius pasaulio architektūrinius objektus. Taip pat teko suburti ir vadovauti komandai, kuri sukūrė interneto platformą ideas.lego.com. Šiandien šioje platformoje su LEGO kompanija savo idėjomis dalijasi žmonės iš viso pasaulio. Geriausieji pasiūlymai vėliau tampa oficialiais LEGO produktais“, – pasakojo pašnekovė.



Dirba su startuoliais

D. Staneikaitės-Naldal teigimu, vienai geriausių reputacijų pasaulyje turinčiai LEGO kompanijai nė kiek nepakenkė informacinių technologijų proveržis į šiuolaikinių vaikų kasdienybę. Anot jos, įmonė ir toliau gyvuoja puikiai, o jos gaminiai tebėra masiškai perkami.

Nepaisant gerų darbo sąlygų, mėgstamos veiklos ir galimybės toliau prisidėti prie vienos didžiausių žaislų gamintojų pasaulyje veiklos, Daiva praėjusiais metais nusprendė, jog laikas gyvenime kažką keisti, todėl pradėjo nuosavą verslą. Ji įkūrė savo konsultacinį verslą – kompaniją „DSTN Ventures“. Ši įmonė dirba su naujai besisteigiančiais verslais – startuoliais.

„Kartais po daugelio metų vienoje vietoje ateina laikas, kai pradedi galvoti, ar jau viską padarei, ar dar gali kur nors tobulėti. Aš bendradarbiauju su daugeliu startuolių, kuriems noriu padėti įgyvendinti jų idėjas, išauginti jų verslus. Matau, kaip žmonių galvose gimsta daug nuostabių sumanymų, tačiau jie savo kelyje sutinka daugybę iššūkių. Noriu padėti juos įveikti. Aš ne tik teikiu konsultacines paslaugas, bet ir dirbu su įvairiais fondais ir organizacijomis, kurios prisideda prie startuolių vystymo. Tai – ir ekspertų grupės, ir investuotojai, ir tarptautiniai startuolių konkursai“, – pasakojo Danijoje gyvenanti kraštietė.

Daivos teigimu, baimių palikti garsią kompaniją ir pradėti nuosavą verslą nebuvo. Anot jos, ir vienoje, ir kitoje situacijoje yra savų privalumų bei trūkumų. Pavyzdžiui, dirbant didelėje įmonėje dažnai padeda žinomas jos prekės ženklas, o iškilus kokioms nors problemoms visada yra į ką kreiptis. Tuo tarpu vystant savo verslą daugelį procesų galima įgyvendinti greičiau, dirbama pagal savo, o ne kitų sukurtą sistemą, nereikia prie nieko taikytis.

„Bendradarbiauju su viso pasaulio startuoliais. Esu ir kai kurių jaunų lietuvių, kurie nori išbandyti savo laimę užsienio valstybėse, mentorė. Iš tikrųjų su lietuviais norėčiau dirbti dar daugiau. Lietuvoje yra išties nemažai šaunių ir perspektyvių jaunų verslų“, – teigė vilkaviškietė.





Svarbu – kantrybė

Su verslo startuoliais dirbanti Daiva tikino pastebėjusi, kad įsivažiuoti geriems verslams dažniausiai prireikia bent trejų metų. Neretai atsitinka taip, kad jau po metų verslai susiduria su tam tikrais sunkumais ir nustoja egzistuoti. Kraštietės teigimu, tai – didelė klaida.

„Ne visi turi kantrybės, o jos kartais labai reikia. Puikus pavyzdys – visame pasaulyje itin populiari būsto nuomos kompanija „Airbnb“, kuri iš pradžių labai sunkiai įsivažiavo. Kartais vystant savo verslą reikia kažką pakeisti, atsižvelgti į rinkos poreikius, tačiau laimi tik tie, kurie yra kantrūs ir užsispyrę“, – tikino pašnekovė.

Anot jos, pasaulinė koronaviruso pandemija pakenkė daugeliui verslų, tačiau dalis iš jų į šią situaciją pažiūrėjo kaip į naują galimybę, sugebėjo pertvarkyti savo verslo modelius, todėl išsilaikė ar net dar labiau išaugo.

„Mano planus koronavirusas taip pat šiek tiek pakoregavo, tačiau tai kartu privertė ir tobulėti. Iki tol didžioji darbo dalis buvo paremta gyvais susitikimais, o dabar teko persikraustyti į elektroninę erdvę. Turėjau atvykti ir į Lietuvą bei čia skaityti keletą paskaitų, tačiau visa tai teko atidėti“, – pasakojo D. Staneikaitė-Naldal.





Pokyčiai džiugina

Įprastai į gimtinę kraštietė grįžta bent porą kartų per metus. Kartais darbo reikalais tai padaryti pavyksta dar dažniau. Parvykusi į Vilkaviškį moteris pirmiausiai skuba aplankyti čia gyvenančią mamą, artimuosius, buvusius klasės draugus.

„Mūsų klasė buvo labai artima. Net ir dabar dažnai bendraujame, rengiame susitikimus. Kai kurie iš buvusių bendraklasių taip pat sėkmingai pasuko verslo keliu. Geriausias pavyzdys – kavinės „Pegasas“ savininkė Teisutė Čiapienė. Ji visada turi pažangių idėjų ir prisideda prie vietinio verslo augimo“, – mintimis dalijosi D. Staneikaitė-Naldal.

Nors grįždama į Vilkaviškį moteris stebi gražėjančią ir besikeičiančią aplinką, tačiau jai nerimą kelia tai, kad čia beveik nesikuria naujų verslų. Ji tikino esanti pasiryžusi padėti savo kraštiečiams. Jei šie norėtų pasikonsultuoti verslo klausimais, praplėsti verslo pažinčių ratą ar tiesiog įgyvendinti kokią nors savo turimą idėją, visada gali kreiptis pagalbos į Danijoje gyvenančią vilkaviškietę. Norintieji susisiekti Daivą nesunkiai gali rasti feisbuko ar Linkedin.com tinklalapiuose.

„Vilkaviškis išties gražėja. Pastebėjau, kad čia atsiranda vis daugiau besišypsančių žmonių, džiugina kultūrinių renginių gausa. O jei dar Vilkaviškio rajonas taptų verslui palankia aplinka, išvis būtų nuostabu“, – svarstė pašnekovė.



Kalbėdama apie ateitį, ji tikino norinti ir toliau auginti savo verslą, kuris prisidėtų prie dar spartesnio startuolių augimo.

„Manau, jog visi gali pasiekti to, ko nori. Svarbu nebijoti klysti, mokytis iš savo klaidų, eiti į priekį ir nesustoti. Kiekviena klaida yra kaip laiptelis, kurio reikia kopiant į savo sėkmės viršūnes. Kopiant į kalną reikia būti užsispyrusiems ir visada mąstyti tik pozityviai.

Visam Vilkaviškio jaunimui linkiu kabintis į verslus ir taip prisidėti prie savo krašto augimo. Tuo tarpu aš jiems kuo galėsiu, tuo padėsiu“, – pažadėjo kraštietė.





Galerija: Vizitinė kortelė




Publikuota: 2020-09-10 16:12:52

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pirmieji debatai: kandidatai į Seimą skaudžiai nesikapojo
* „Bruklinas“ dar kartą perrašė rajono sporto istoriją
* Vokietijos mokslininkai – apie viešnagę mūsų krašte, politiką ir Lietuvos perspektyvas
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar nuo rugsėjo 1-osios keisis Jūsų kasdienė rutina?
Keisis, ir stipriai.
Taip, padaugės darbo.
Viskas turėtų palengvėti.
Pasikeis nežymiai.
Nesikeis.



Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „piaras“?
Vadinamasis piaras (iš angl. PR – public relations ) pas mus yra įgijęs neigiamą konotaciją. O pats žodis vertinamas kaip nevartotina svetimybė. Piarą reikėtų keisti terminais ryšiai su visuomene, viešieji ryšiai, savireklama.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai