„Santaka“ / COVID-19 infekcijos protrūkis – mūsų rajono įmonėje / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Smulkus ūkis parduoda ekologiškai užaugintas daržoves: bulves (‚Anna‘ ‚Alouette‘, ‚Vineta‘, ‚Corinna‘), morkas, burokėlius. Tel. 0 617 39 115.
Galioja iki: 2024-09-19 11:34:45



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Medikai įspėja, jog nuo COVID-19 saugo tik taisyklingai dėvimos kaukės.

Jono JUŠKEVIČIAUS nuotr.


COVID-19 infekcijos protrūkis – mūsų rajono įmonėje

Eglė KVIESULAITIENĖ


Vieniems pykstant ir protestuojant dėl privalomo kaukių dėvėjimo, kitiems paniškai bijant užsikrėsti, sergančiųjų COVID-19 šalyje vis daugėja. Šiomis dienomis grėsmė palietė ir mūsų rajoną: Pilviškiuose įsikūrusioje UAB „Kelio ženklai“ – infekcijos protrūkis.



Atvyksta iš Kauno

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Marijampolės departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja, vyriausioji apskrities epidemiologė Loreta Radzevičienė patvirtino, kad Pilviškiuose įsikūrusioje UAB „Kelio ženklai“ susirgo trys administracijos darbuotojai. Visi jie nėra mūsų rajono gyventojai, į darbą važinėja iš Kauno.

Pranešimas apie pirmąjį susirgusį UAB „Kelio ženklai“ darbuotoją visuomenės sveikatos specialistus pasiekė rugpjūčio 21 d. Tuomet vienam iš įmonės vadovų buvo konstatuotas koronavirusas. Jo simptomai pasireiškė pora dienų anksčiau. Žmogus teigė vėliau sužinojęs, kad turėjo kontaktą su COVID-19 sergančiu asmeniu.

Manoma, kad nuo jo užsikrėtė kitas administracijos darbuotojas, kuriam koronavirusas patvirtintas rugpjūčio 22 d. Dar vienas atvejis patvirtintas rugpjūčio 23 d. Tačiau pastarieji abu atvejai simptomais nepasireiškė. Įmonės darbuotojai pasitikrino tik dėl to, kad turėjo didelės rizikos sąlytį su sergančiu kolega.





Atliko dezinfekciją

Nors UAB „Kelio ženklai“ dirba per aštuonias dešimtis žmonių, su sergančiaisiais rizikos sąlytį turėjo 13 bendradarbių. Visi trys sergantys administracijos darbuotojai izoliuoti. Taip pat saviizoliacija paskirta trims didelės rizikos sąlytį su ligoniais turėjusiems asmenims.

Dar 7 administracijos darbuotojai turėjo mažos rizikos sąlytį, todėl šiuo metu dirba nuotoliniu būdu. 11 gamybos cecho darbuotojų, turėjusiems mažos rizikos sąlytį, atlikti testai dėl COVID-19 ligos. Gavus neigiamus atsakymus rugpjūčio 24 d. jie sugrįžo į darbo vietas.

Iškart po pirmo nustatyto atvejo, rugpjūčio 21 d., atlikta dezinfekcija tiek administracinėse, tiek gamybinėse įmonės patalpose. Visiems darbuotojams nurodyta stebėti sveikatą, o pasireiškus COVID-19 ligai būdingiems simptomams registruotis tel. 1808 dėl išsityrimo.

Epidemiologams sergantieji pateikė duomenis, kad mūsų rajone niekur nesilankė, išskyrus savo darbo vietą. Tačiau klientams ar kitiems asmenims, pastaruoju metu besilankiusiems UAB „Kelio ženklai“, patariama stebėti savo sveikatą, o pasireiškus COVID-19 ligai būdingiems simptomams registruotis karštosios linijos tel. 1808.





Būtina saugotis

Visuomenės sveikatos specialistė L. Radzevičienė sakė suprantanti, kad po tokių pranešimų visada kyla daug nerimo, juolab kad neaišku, ar COVID-19 nepasireikš izoliacijoje esantiems mūsų rajono gyventojams, kurie, be abejo, jau iki jos turėjo kontaktų su šeimos nariais ar draugais.

Tačiau vyriausioji apskrities epidemiologė sakė, kad panikuoti nereikėtų, tačiau imtis saugumo priemonių būtina. Juolab kad epidemiologams vis sunkiau atsekti sergančiųjų kontaktus, o tai reiškia – ir izoliuoti su sergančiaisiais kontaktavusius žmones.

Kadangi nemaža dalis ligos atvejų – besimptomiai, netrukus liga gali plisti nevaldomai. Net nežinodami, kad serga, žmonės sės užkratą. Kad sumažintume tikimybę užsikrėsti, būtina laikytis saugaus atstumo, asmens higienos bei naudoti apsaugos priemones.

Vis dėlto, anot L. Radzevičienės, ne visi žmonės supranta, kad kaukės reikalingos jiems patiems, o ne politikams, medikams ar baudas išrašantiems policininkams. Vis dar tenka matyti neteisingai kaukes dėvinčius žmones, jomis dengiančius tik smakrą ar burną, tačiau ne nosį.

Tokį signalą redakcijai perdavė ir virbalietis Algirdas Eidukaitis, kone kasdien į rajono centrą atvykstantis maršrutiniu autobusu. Vyras piktinosi, kad autobuse keleiviai nepaiso reikalavimų ir tik retas dėvi kaukes taip, kaip rekomenduoja medikai. Virbalietis net pateikė redakcijai autobusuose darytų nuotraukų, kuriose aiškiai matyti, kaip keleiviai sėdi nusismaukę kaukes. Vyras svarstė, kad autobusų vairuotojai turėtų įspėti įstatymų nesilaikančius keleivius, nes jie gali kelti grėsmę ne tik sau, bet ir aplinkiniams.





Dėvėti teisingai

Epidemiologai primena, kad netaisyklingai dėvint veido kaukę mažėja jos veiksmingumas. Veido kaukės yra viena iš infekcijos šaltinio kontrolės priemonių, kuri sumažina ligos plitimą visuomenėje. Jos sumažina kvėpavimo takų lašelių išsiskyrimą iš užsikrėtusių asmenų, kurie dar neturi simptomų ar kurie yra besimptomiai infekcijos nešiotojai.

Kaukė privalo uždengti burną, nosį ir smakrą. Reikia įsitikinti, kad tarp kaukės ir veido nėra tarpų, taip pat vengti kaukę liesti rankomis. Nusiimkite kaukę suėmę už galinių raištelių ir po to nusiplaukite rankas.

Medikai įspėja nedėvėti pažeistos ar drėgnos kaukės. Ji turi priglusti prie veido ir būtinai dengti nosį. Nenusiimkite kaukės, kai kalbatės su kitais asmenimis. Nepalikite panaudotos kaukės, kur ją gali pasiekti kiti.

Jei dėvite nemedicininę (medžiaginę) kaukę, medikai pataria ją plauti bent kartą per dieną su muilu ar skalbikliu karštame vandenyje. Savo kauke niekada negalima dalytis su kitais asmenimis.

Medikai atkreipia dėmesį, kad kaukės turėtų būti naudojamos kartu su kitomis prevencinėmis priemonėmis: kruopščia rankų higiena (kuo dažniau plauti po karštu vandeniu su muilu ar dezinfekuoti alkoholiniu antiseptiku), fizine distancija, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketu.



Publikuota: 2020-09-02 08:20:53

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pirmieji debatai: kandidatai į Seimą skaudžiai nesikapojo
* „Bruklinas“ dar kartą perrašė rajono sporto istoriją
* Vokietijos mokslininkai – apie viešnagę mūsų krašte, politiką ir Lietuvos perspektyvas
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar nuo rugsėjo 1-osios keisis Jūsų kasdienė rutina?
Keisis, ir stipriai.
Taip, padaugės darbo.
Viskas turėtų palengvėti.
Pasikeis nežymiai.
Nesikeis.



Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „piaras“?
Vadinamasis piaras (iš angl. PR – public relations ) pas mus yra įgijęs neigiamą konotaciją. O pats žodis vertinamas kaip nevartotina svetimybė. Piarą reikėtų keisti terminais ryšiai su visuomene, viešieji ryšiai, savireklama.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai