„Santaka“ / Žolinės atlaidai – su vyskupu ir kryžių šventinimu / Religija

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Religija

Dalinkitės:  


Vyskupas Jonas Kauneckas pašventino atnaujintą šventoriaus kryžių, greta – Alksnėnų parapijos klebonas kun. Mindaugas Martinaitis.

Autorės nuotr.


Žolinės atlaidai – su vyskupu ir kryžių šventinimu

Birutė NENĖNIENĖ


Žolinės atlaidai švenčiami keliose Vilkaviškio dekanato parapijose, bet tituliniai – tik vienintelėje Alksnėnų Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje. Ir šiemet nebuvo nusižengta daugiametei tradicijai: šv. Mišios bažnyčioje bei Mažučių koplytėlėje buvo aukojamos ir Žolinės šventės dieną (rugpjūčio 15-ąją), ir sekmadienį.

Nei besibaigiančios vasaros kaitra, nei sklandančio viruso baimė nesumažino žmonių jaučiamos traukos atvykti kartu pasimelsti, susitikti su giminėmis, buvusiais kaimynais, bičiuliais, aplankyti artimųjų kapus. Abi dienas atlaiduose šv. Mišias aukojo ir pamokslavo jau trečią kartą šia proga Alksnėnus aplankęs kunigas Julius Sasnauskas OFM, tarnaujantis Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijoje. Šiuose Žolinės atlaiduose tikinčiuosius dvasiškai stiprino ir Panevėžio vyskupas emeritas Jonas Kauneckas. Marijos radijo programose dažnai savo mintimis pasidalijantis ganytojas sakė, kad atvykti į Alksnėnus ir čia švęsti atlaidus jį paskatino pažintis su Alksnėnų parapijos klebonu Mindaugu Martinaičiu, kuris šio radijo laidose dažnai giliai kalba apie Eucharistijos šventimą, aiškina dienos Evangeliją.



Šeštadienį, po šv. Mišių, vyskupas Jonas Kauneckas pašventino šventoriaus kryžių, kurį sukūrė alksnėniškis Alvydas Bernotaitis. Kiekvienuose Žolinės atlaiduose apsilankantis iš Alksnėnų kilęs Veiverių klebonas g. kan. Kęstutis Vosylius sekmadienį Smilgių kaimo kapinaitėse pašventino dar vieną parapijos teritorijoje atstatytą kryžių. Jo autorius – Antanas Šlapkauskas, kuris ankstesniais metais atnaujino Alksnėnų bažnyčios presbiteriją.

Į ruošimąsi metinei šventei nemažai Alksnėnų parapijos ir kaimo bendruomenių žmonių įsijungia savanoriškai iš anksto ir iki Žolinės bendromis pastangomis padaro daug naujų dalykų, puošiančių aplinką, džiuginančių širdį, pakylėjančių dvasiškai. Ir šiemet kiekvieną praeivį maloniai nuteikė šventei kviečianti bendruomenės moterų sukurtas Žolinės simbolis. Dar liepos mėnesį seniūnaičio Ramučio Skrinsko rūpesčiu buvo restauruoti šventoriaus vartai ir varpinė, ūkininko Kazimiero Venckaus rūpesčiu išgrįstos pernai iškilusios Marijos skulptūros prieigos. Daug širdies puošiant bažnyčią, organizuojant procesiją įdėjo Daiva Bernotaitienė. Dievo Motinai Marijai šlovinti savo balsus sujungė Alksnėnų ir Didvyžių parapijų giesmininkai, vadovaujami muzikos pedagogės Ritos Jakevičienės.



Alksnėnų kaimo bendruomenė šeštadienį, po šv. Mišių, pakvietė ir į savo organizuotą kultūrinę programą. Skambiomis dainomis džiugino „Alksnės“ kaimo kapela (vadovai Linutė ir Ramutis Skrinskai).





Publikuota: 2020-08-24 08:15:54

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai