„Santaka“ / Penkių vaikų mama griauna stereotipus apie daugiavaikes šeimas / Gyvenimo būdas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Gyvenimo būdas

Dalinkitės:  



Penkių vaikų mama griauna stereotipus apie daugiavaikes šeimas

Toma BIRŠTONĖ


Netoli Pilviškių įsikūrusi jauna Lipkevičių šeima beveik dešimtmetį puoselėja prosenelių sodybą, augina serbentus, o mama Ieva, spėja pasirūpinti penkiomis atžalomis, laisvalaikiu kuria eiles, rašo tinklaraštį.



Į prosenelių sodybą

Ievos ir Manto Lipkevičių šeima į mažą Būdos kaimą (Pilviškių sen.) iš Kauno persikraustė beveik prieš dešimt metų. Į prosenelių sodybą nuo draugystės pradžios savaitgaliais atvykdavusi pora joje ilsėdavosi nuo didmiesčio šurmulio, atgaudavo vidinę ramybę.

„Kai laukiausi trečiojo vaiko, nusprendžiau, jog gana migruoti tarp Kauno ir Būdos, reikia apsistoti vienoje vietoje, todėl su vyru pradėjome tvarkyti sodybą. Gyvenamojo namo būklė buvo prasta: durys neužsirakindavo, langai nuo griaustinio drebėdavo, o prausdavomės tvenkinyje. Tačiau mane taip traukė gamta, kad laikini nepatogumai nenumušė noro atnaujinti vyro prosenelių palikimą“, – pasakojo I. Lipkevičienė.

Per kelerius metus Lipkevičiai susitvarkė sodybą ir supratę, jog visi atstumai lengvai įveikiami, nusprendė joje ne tik gyventi ir toliau puoselėti, bet ir priimti svečius.



Priima šeimas



„Dauguma didmiesčių gyventojų yra atitrūkę nuo gamtos, todėl nusprendėme sodyboje pastatyti nedidelių namelių, kuriuose galėtų apsistoti šeimos. Ši vasara septintoji, kai į „Šeimos vilą“ atvyksta norinčiųjų pailsėti ir pajusti gamtos ramybę“, – pasakojo Ieva.

Kai prasidėjo atnaujinimo darbai, moteris buvo užsidegusi viską pakeisti, išpjauti dalį medžių ir krūmų, tačiau vėliau suprato, kad sodybos aplinka turi išlikti autentiška.

„Jei būtume išpjovę šį medį, pavasarį negirdėtume lakštingalos, o jeigu būtume panaikinę šiuos krūmus, vargu ar į sodybą sugrįžtų paukščiai sukti lizdus ir perėti vaikus“, – svarstė I. Lipkevičienė.

Atvykstantieji į sodybą gali mėgautis gamtos ramybe, pasilepinti pirtyje bei vandens kubile, išsimaudyti tvenkinyje, pažaisti futbolą bei krepšinį. Nors šiuo metu „Šeimos viloje“ vyksta atnaujinimo darbai, Ieva tikisi, jog nuo rugsėjo vėl galės priimti svečius.



Puoselėja uogyną

Aplink Lipkevičių sodybą driekėsi didžiuliai laisvi dirbamos žemės plotai, todėl šeima nusprendė juose pasodinti juodųjų serbentų ir taip papildomai užsidirbti. Iš viso aplinkui auga aštuoni hektarai uogakrūmių.



Lipkevičiai saldžiąsias uogas anksčiau skindavo patys, tam samdė žmones. Derlių pardavinėdavo turguose arba pristatydavo pirkėjams į namus. Dabar sunkų rankų darbą šeima yra pamiršusi, viską atlieka technika.

Pernai Lipkevičiai organizavo degustacijos šventę „Serbentų fiesta“, per kurią su draugais, kolegomis gamino bei ragavo įvairius patiekalus iš savo uogų.

„Galvoju pradėti naują verslą – pardavinėti liofilizuotus serbentus. Žmonės labai domisi sveika gyvensena, mityba, o liofilizuoti vaisai – didžiulis vitaminų šaltinis. Dar anksti apie tai kalbėti, nes čia tik svajonės, bet aš nebijau rizikuoti, nors tai būtų didžiulės investicijos“, – pasakojo Ieva.



Įvairiausi interesai

Ieva su vyru Mantu ne tik prižiūri didžiulę sodybą, priima atvykstančius svečius, augina serbentus, bet pirmiausia yra penkių vaikų – Gabrielės, Danielės, Dovydo, Mantės ir Jokūbo – tėvai. Pasak pašnekovės, visi vaikučiai buvo labai laukiami ir mylimi. Keturiolikos metų motinystės patirtį turinti moteris užkrečia savo optimizmu ir vidine ramybe.

„Paauginusi vyresnėles susiradau darbą, o kai direktorius paklausė, ar nesiruošiu išeiti motinystės atostogų, aš tik nusijuokiau. Bet už pusmečio sužinojau, kad laukiuosi. Jaučiausi nesmagiai, kai reikėjo pasakyti, jog man teks kuriam laikui išeiti, bet vadovas džiaugsmingai priėmė šią žinią, pasveikino“, – teigė Ieva.



Moteris su meile ir didžiule šypsena pasakoja apie savo vaikus ir jų pomėgius. Visi vaikai po pamokų Marijampolėje lanko įvairius būrelius. Gabrielė, vyriausioji, labai mėgsta knygas, puikiai dainuoja, Dovydas žaidžia krepšinį ir domisi informacinėmis technologijomis, meniškos prigimties Danielei įdomu dizainas ir interjero detalės, Mantė ruošiasi artėjantiems mokslo metams ir mokosi skaityti, o mažajam Jokūbui patinka improvizuoti ir vaidinti.

Ieva pasakojo, kad rytai jų namuose būna chaotiški, todėl susitvarkyti su gausia šeima padeda griežta dienotvarkė. Savaitgaliais visi atsikvepia. Nors Lipkevičiai turi daug darbo sodyboje, laisvalaikiu stengiasi pakeliauti po Lietuvą, pasivaikščioti pažintiniais takais ir taip atsipalaiduoti prieš įtemptą darbo savaitę.



Subūrė gausias šeimas

„Aš užaugau aplinkoje, kurioje buvo daug sąmoningų šeimų. Mačiau daug gražių pavyzdžių, bet televizija ir žiniasklaida formuoja priešingą nuomonę. Visuomenėje dar sklando mitas, kad daugiavaikės šeimos yra asocialios ir joms reikia paramos. Matyt, besilaukiančią mane tai kažkiek paveikė ir pradėjau lyg didžiuotis, bet kartu ir slėpti tai, jog vaikų auginu daugiau, nei visiems yra įprasta“, – pasakojo Ieva.

Susidūrusi su tokiu aplinkinių požiūriu Ieva pradėjo mąstyti, kaip gyvena kitos daugiavaikės šeimos, kokių jausmų patiria tėvai, kurie susiduria su stereotipine aplinkinių nuomone. Įkvėpta tokių minčių moteris socialiniame tinkle „Facebook“ įkūrė gausių ir sąmoningų šeimų forumą. Jame daugiavaikės šeimos dalijasi savo patirtimi ir išgyvenimais, diskutuoja įvairiomis temomis.

Šiuo metu forume – puspenkto šimto narių. Jame bendrauja šeimos iš Islandijos, Švedijos, Airijos, Anglijos, JAV, o į pirmą susiėjimą Būdos kaime, kur gyvena Lipkevičiai, moteris su keturiais vaikais atvyko net iš Čikagos.



Rašo tinklaraštį ir kuria

Augindama mažuosius Ieva pradėjo rašyti tinklaraštį. Jame moteris dalijasi įvairiais patarimais ir savo kūrybos eilėmis.

„Tinklaraštį „7 prie stalo“ sukūriau norėdama įkvėpti kitus. Noriu parodyti, kad džiaugiuosi savo penkiais vaikais, o ne sėdžiu apsiverkusi ir skundžiuosi. Taip pat jame dalijuosi kelionių akimirkomis, motiniška patirtimi, o kartais – receptais. Be to, į tinklaraštį dedu savo eilėraščius“, – pasakojo Ieva.

Iš prigimties kūrybinga moteris jau septynerius metų kuria eilėraščius. Netrukus Ieva planuoja išleisti kelias iliustruotas eilėraščių knygeles vaikams bei poezijos knygą suaugusiesiems.



„Įkvėpimas dažniausiai aplanko naktį, tuomet turiu lipti iš lovos ir rašyti, nes atsikėlusi ryte tokio pat teksto nesukursiu. Kai lieku viena namuose, stengiuosi atrasti laiko kūrybai. Atlikusi visus buities darbus, pagaminusi pietus skubu iš ugdymo įstaigų pasiimti vaikus, tačiau retkarčiais spėju parašyti ketureilį, o jeigu rašau ilgesnius eilėraščius – dažniausiai visur vėluoju“, – juokėsi Ieva.

Nors ir turi begalę veiklos, Ieva dirba edukatore – veda paskaitas moksleiviams įvairiomis temomis: moko juos finansinio raštingumo, supažindina su vaistinių ir prieskoninių augalų kvapais, diskutuoja apie manipuliacijas, taikomas reklamose, kalba apie ekologiją bei gamtos išsaugojimą. Nors darbas nelengvas, bet, pasak Ievos, labai įdomus.

Paklausus moters, kaip ji viską suspėja, ši tik šypteli ir atsako: „Jeigu yra noro, įmanoma viską suderinti ir suspėti.“







Publikuota: 2020-08-24 08:12:36

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai