„Santaka“ / Muzikinis projektas išaugo koncertų rūbą / Laisvalaikis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Laisvalaikis

Dalinkitės:  


Iš greta Piliakalnių piliakalnio esančių akmenų turistai sėmėsi energijos.

Ritos MARCELIONYTĖS nuotr.


Muzikinis projektas išaugo koncertų rūbą


Jau aštuntus metus Bartninkų bažnyčios griuvėsiuose Vilkaviškio kultūros centro organizuojami renginiai išaugo koncertų rūbą. Iš visų šalies kraštų į koncertus plūstantiems žiūrovams šiemet buvo pasiūlyta Bartninkuose praleisti visą pusdienį.



Užpildė šviesa

Jau tradicija tapęs renginių ciklas b’ART kasmet kelia kartelę ir žiūrovams pateikia vis aukštesnio lygio koncertus, kurie sutraukia muzikos mėgėjus ne tik iš mūsų rajono bei kaimyninių savivaldybių, bet ir didžiųjų miestų.

Šiemet koncertais žiūrovai galėjo mėgautis du vakarus iš eilės, o ypatingą aurą kūrė ne tik sakrališkai išskirtinėje erdvėje skambanti muzika, bet ir šviesų dailininkų bei skulptorių išgauta magiška atmosfera. Net du koncertus b’ART cikle Vilkaviškio kultūros centras žiūrovams šiemet galėjo pasiūlyti projektą finansavus Lietuvos kultūros tarybai. Kaip visuomet, tradicinį renginį finansavo ir rajono Savivaldybės administracija.

„Galvodami apie senosios bažnyčios erdvę šiemet atsisakėme sprendimo rengti tradicines parodas – norėjosi ją užpildyti šviesa. Taip atsirado menininko Manto Petreikio sukurtos erdvinės šviesos instaliacijos – etnosodai, kurie atkartojo bažnyčios bokštų grakštumą. Šiuolaikiniai etnosodai, atlikti moderniomis technologijomis, simbolizuoja gausą, gyvastį. Tai savotiškas tiltas tarp sena ir nauja, tarp krikščionybės ir pagonybės, tarp šeimos ir tautos, tarp istorijos ir modernumo“, – kalbėjo Vilkaviškio kultūros centro kultūros projektų vadovė Rita Marcelionytė.






Noras nustebinti

Tačiau šiemet į naktinius Bartninkų koncertus plūstantiems žiūrovams Vilkaviškio kultūros centras pasiūlė atvykti gerokai anksčiau ir pasižvalgyti po savo istorija ir iš jo kilusiomis asmenybėmis garsų Bartninkų kraštą.

Kaip sakė R. Marcelionytė, pastaraisiais metais organizuodami koncertus Bartninkų bažnyčios griuvėsiuose iš žiūrovų suprato, kad renginio atgarsiai nuvilnijo gana toli už Marijampolės regiono ribų. Į renginį atvykę žmonės vis paklausdavo, kur mūsų kraštuose galėtų apsistoti, pavalgyti, ką dar pamatyti.

„Nujautėme, kad iš svetur atvykę žiūrovai mūsų krašto žvalgytuvėms pasiryžę skirti daugiau laiko, juolab kad vasarą, per atostogas, norisi kelionių ir daugiau įspūdžių. Aplinkinių smalsumas mus privertė tik įsiklausyti ir atsiliepti į jų pastebėjimus, patiems permąstyti, ką svečiui geriausio galime pasiūlyti“, – naujai pasiūlytų veiklų priešistorę pasakojo R. Marcelionytė, tikindama, kad kaskart organizuojant renginius norisi žiūrovą nustebinti.



Ekskursijos su vaišėmis

Kultūros centro darbuotojai aptarė, kad Bartninkų kraštas turtingas istoriniais pėdsakais, kurie daro įspūdį ne tik svečiams, bet ir savo rajono dar neišmaišiusiems vietiniams gyventojams.


„Čia pat ir pavadinimas, kildinamas iš senojo bitininkystės amato, totorių kultūros ženklai, Jono Basanavičiaus pamėgtas Piliakalnių piliakalnis, akį glosto kalvos kalvelės. Labai norėjosi pabrėžti šio krašto gamtinį, istorinį išskirtinumą ir pakeliauti J. Basanavičiaus takais“, – kalbėjo R. Marcelionytė.

Idėjai pritarė Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC), Basanavičynės darbuotojai, tad žmonėms buvo pasiūlyta registruotis į dvi ekskursijas. Abi dienas buvo galima vykti į ekskursijas „Legendomis ir padavimais po Bartninkų kraštą“, kurias vedė TVIC gidė Alma Brazytė, bei po Basanavičynę. Po abiejų ekskursijų dalyvių laukė kugelis ir kitokios vaišės J. Basanavičiaus gimtinės kluone.



Bilietus išgraibstė

Organizatoriai neslepia, kad didesnio susidomėjimo sulaukė ekskursija „Legendomis ir padavimais po Bartninkų kraštą“. Ekskursijos dalyviai sužinojo, kuo garsi senoji Bartninkų Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia, kodėl Bartninkų medus buvo tiekiamas ne tik Lietuvos kunigaikščiams, bet ir Lenkijos karaliui, Vokietijos imperatoriui. Ko gero, net ne visi mūsų rajono gyventojai yra matę Vinkšnupių dvarą ir žino totorių kaimą, garsėjusį savo mečete. Tad svečiams iš kitų kraštų tai buvo tikras atradimas. Užkopę ant Piliakalnių piliakalnio ekskursijos dalyviai mintyse klaidžiojo legendinio kunigaikščio Margirio, kurio pilis, manoma, stovėjo ant šio piliakalnio, takais.


Tiesa, bilietai į šią nemokamą ekskursiją buvo bematant išgraibstyti. Į ją registravosi vilniečiai, kauniečiai, šakiečiai, marijampoliečiai ir net klaipėdiečiai.

Kiek mažesnio dėmesio sulaukė valandos trukmės ekskursija po Basanavičynę, tačiau paskutinėmis registracijos dienomis vietų ir į ją nebeliko.

Vilkaviškio kultūros centro darbuotojai neabejoja, kad naujas jų projektas turėjo pasisekimą, tad ateityje sieks pasiūlyti kažką panašaus savo ištikimiems gerbėjams.



Publikuota: 2020-08-06 10:18:44

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Greičiau užbaigti darbus siekia ir patys rangovai
* Per metus ūkininkų sąjunga tapo aktyvi ir matoma
* Grandine užtverta teritorija gyventojams kelia klausimų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai