„Santaka“ / Neatostogausiantiems vasarą: pirmiausiai svarbu planuoti darbus ir ilsėtis po atliktų užduočių / Sveikata

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Sveikata

Dalinkitės:  



Neatostogausiantiems vasarą: pirmiausiai svarbu planuoti darbus ir ilsėtis po atliktų užduočių


Nors vasarą galime girdėti apie planuojamas atostogas, tokią galimybę turi ne visi. Neseniai pakeitus darbą, vadovaujant savo verslui ar kitais atvejais gali tekti palaukti atostogų, tačiau specialistai sako, kad svarbu išmokti derinti darbą ir poilsį, taip pavyks bet kuriam laikui atitolinti atostogų poreikį ir jų sulaukti išvengiant pervargimo.

Pasak specialistų, siekiant nepervargti labai svarbu efektyviai planuoti savo laiką. Įmonės „Prasmingi pokyčiai“ įkūrėja Jūratė Jurginytė sako, kad norint dirbti efektyviai svarbu išsiaiškinti, kuriuo paros metu galite būti produktyviausi, būtent tada ir vertėtų skirti laiko sudėtingiausiems darbams.

„Kiekvienas žinome, kada šis laikas – ryte ar vakare. Svarbu stebėti savo energijos lygį, planuoti darbus pagal laiką. Geriausia planuoti darbus iš vakaro ir numatyti TOP 3 užduotis, kurias svarbu padaryti. Specialistai pataria pradėti nuo nemalonių darbų“, – sako J. Jurginytė.

Atlikus nemalonias užduotis pokyčių trenerė pataria padaryti pertrauką, taip „ištuštinsite“ galvą ir paruošite ją kitiems darbams, atsiras daugiau pajėgumo mąstyti.



Rasti laiko poilsiui


Net jeigu ir neplanuojate atostogų, svarbu rasti laiko poilsiui. J. Jurginytė sako, kad žmogus gali būti produktyvus 6–8 valandas, todėl kasdien dirbdami viršvalandžius, vargu, ar galite nuveikti daugiau.

„Svarbu atkreipti dėmesį, kiek turime laiko „vagių“, kiek prakalbėjome, žinučių parašėme ir pamatysime, kad nuoseklaus darbo ir buvo 6–8 valandos“, – sako specialistė taip tik pabrėždama laiko planavimo naudą.

„Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Juodsnukytė sako, kad darbo ir poilsio režimas ypač svarbus norint išvengti pervargimo.

„Taip pat produktyvumą išsaugoti padeda tinkamas miego režimas, subalansuota mityba, fizinis aktyvumas. Daug dirbantys savo organizmą galėtų papildyti B grupės vitaminų, magnio, ginkmedžio atsargomis“, – pataria farmacijos specialistė.

Sėkmingai planuoti darbą ir poilsį ypač svarbu vasarą, kai norime suspėti pasimėgauti visais šio sezono teikiamais malonumais. Farmacininkė kviečia rasti laiko veikloms, kurias dažnai pamirštame – pasigrožėti saulėlydžiu, išragauti uogų, pasivaikščioti basiems ir užsiimti dar daug kitų vasariškų veiklų.



Kas išduoda, kad laikas poilsiui?


Specialistai pastebi, kad ilgai be poilsio dirbantys žmonės dažnai sunkiau susikaupia, negali atsipalaiduoti, suvaldyti minčių, juos kankina miego sutrikimai – visa tai rodo, kad smegenys yra pervargusios.

J. Jurginytė pataria pajutus šiuos požymius kuo skubiau reaguoti, antraip tik dar labiau išvarginsite organizmą. Ji rekomenduoja bent vieną dieną per savaitę skirti laiko poilsiui, bendravimui ir kitai maloniai veiklai, tačiau optimalu būtų atostogauti bent savaitę kas tris mėnesius.

Ilgai gyventi be atostogų specialistai nerekomenduoja. „Jeigu žmogus įsivažiavęs ir negali sustoti, jam vėliau reikia ilgesnio laikotarpio, kad suspėtų pailsėti, nes jo smegenys negali taip greitai atsipalaiduoti. Jeigu norime sustoti, svarbu nurimti ir leisti sau būti be jokio plano, svarbu išgirsti save, paklausyti, ko iš tikrųjų norime“, – sako J. Jurginytė.

Prieš atostogaujant specialistai rekomenduoja savęs paklausti, ar norisi pailsėti fiziškai, ar emociškai, ar kūrybingai. Svarbu pajausti, kur išsekę jūsų resursai. Neskiriant pakankamai laiko poilsiui, žmogaus imuninė sistema silpnėja, kyla didesnė įvairių susirgimų rizika.



Publikuota: 2020-07-16 16:19:33

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai