„Santaka“ / Menininkų darbai – interneto platybėse

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2020-07-09 16:54

Dalinkitės:  


Julijos Levulytės plokštuminė tapyba.

Menininkų darbai – interneto platybėse

Eglė MIČIULIENĖ


Nors šie metai – kitokie nei visada, nors mūsų gyvenimus smarkiai pakeitė koronavirusas, daugelis nosies nenukabino bei rado būdų susidraugauti su pasikeitusia situacija. Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro (VJC) dailės studijos vadovė Stasė Zelinauskaitė sako, kad jos ugdytiniai ne tik išlaikė karantino „egzaminą“, bet ir pasiekė puikių rezultatų bei sugalvojo, kaip galima dar plačiau paviešinti savo darbus.



Konkurse – prizininkės

„Šiuolaikinių technologijų dėka net ir karantino metu galėjome bendrauti, mokytis, dirbti kai kuriuos darbus ir net rengti parodas. Nuotolinis mokymasis buvo iššūkis, bet su vaikais dirbti smagu, jie padėdavo man, kai kažkur nesusigaudžiau. Jei ko nemoku – visai nebijau to pasakyti, nes ir man dar smagu pabūti mokine! Taigi vieni iš kitų mokėmės, smagiai praleidome laiką ir surengėme daug parodų Vilkaviškio VJC interneto puslapyje. Gal šiek tiek nukentėjo akademinis piešimas, bet nieko nepadarysi, tai – natūralu“, – pasakojo S. Zelinauskaitė.

Vilkaviškiečiai nutarė sudalyvauti ir tarptautiniame vaikų piešinių ir dailės darbų konkurse „Šiuolaikinė Madona“, kurį kasmet organizuoja Klaipėdos vaikų laisvalaikio centras – ir dvi dailės studijos ugdytines lydėjo sėkmė. Septintokės Julija Levulytė ir Ieva Ožalaitė konkurse užėmė III vietas.


Julija siuntė modernų plokštuminės tapybos darbą, o Ieva, mėgstanti smulkias detales, šiuolaikinės madonos paveikslą sukūrė pieštuku.

Šis tęstinis konkursas skiriamas Motinos dienai, tačiau šiemet surengtas vėliau, be to, kaip ir daugelis įvairių renginių, vyko virtualiai. Organizatoriai pripažino, jog ši idėja labai pasiteisino: darbų atsiųsta net 693, ir ne tik iš daugelio Lietuvos miestų bei rajonų, bet ir užsienio: Lenkijos, Belgijos, Amerikos, Jungtinės Karalystės.



Padės pasirinkti

Į virtualią erdvę persikėlė ne tik tarptautiniai konkursai. Ne pirmus metus organizuojama Vilkaviškio VJC dailės studiją baigusių studentų, besimokančių ar jau pabaigusių Dailės akademiją, darbų paroda šiemet taip pat rado savo vietą internete.

Studijos narys Bernardas Mickevičius sukūrė Vilkaviškio VJC dailės studijos profilį ir įkėlė virtualią parodą, kuri vadinasi „Naujas gyvenimo ritmas – ne kliūtis virtualiai aplankyti gimtinę“.

„Klausiau studentų, kaip jiems sekasi dirbti nuotoliniu būdu. Juk dailė – ypatingas mokslas, reikalaujantis praktinio rankų darbo. Diskutuojant kilo mintis surengti virtualią parodą. Pakviečiau vilkaviškiečius studentus įkelti į internetą po kokį darbelį, žodelį – jie taip ir padarė“, – džiaugėsi S. Zelinauskaitė.


Anot vadovės, prisikviesti studentus parvežti darbus į gimtinę nėra taip paprasta: ne visi turi galimybių grįžti, kitų ir kūriniai ne taip lengvai pargabenami. Tuo tarpu į vieną visiems prieinamą erdvę sukelti darbai – tai puiki informacija apie įvairių profilių menų studijas, puiki pažintis su profesijomis. Tai ir gera pagalba tiems, kurie dar tik renkasi būsimą profesiją ir nėra tvirtai apsisprendę, ką ateityje norėtų veikti.

“Pati neįsivaizdavau, kad, pavyzdžiui, įstojus į freskos ir mozaikos studijas, galima kurti puikias šviesos instaliacijas, kaip tai daro Dovilė Lukoševičiūtė, 4-ame kurse besimokanti monumentaliosios dailės. Tikrai smagu, kad ne vienas iš šios parodos dalyvių dar studijuodami jau susiradę darbus pagal savo specialybę”, – kalbėjo Z. Zelinauskaitė.



Pažintis su įvairiomis studijomis

Parodoje galite apžiūrėti rūbų dizainą studijuojančios Valdemaros Jasulaitytės ir Dovilės Utaraitės sukurtas kolekcijas. Pirmame grafinio dizaino kurse besimokanti Milda Abraitytė ne tik demonstruoja savo piešinius bei kitus darbus, bet ir sukūrė virtualios parodos afišą.

Du studijų kursus jau baigusi Miglė Reliūgaitė, būsima restauratorė, pristato įvairių disciplinų – piešimo, tapybos darbus bei architektūros objektus, kuriuos ji jau dabar restauruoja.


VDA Telšių fakultete juvelyrikos specialybės besimokančios Gintarė Janulaitytė ir Ieva Laskevičiūtė, į interneto erdvę įkėlusios savo kūrinius, trumpai apibūdina, iš kur darbams semiasi idėjų.

Evelina Augustaitytė ir Simona Mickevičiūtė dailės akademijos Kauno fakultete studijuoja interjero dizaino specialybę. Merginos parodai pateikė piešimo, tapybos darbus ir keletą savo sukurtų projektų.

Tiems, kas ketina studijuoti animaciją, bus įdomu pamatyti Ugnės Šlekytės, dirbanti animacijos studijoje, sukurtus personažus.

„Apsilankę virtualioje parodoje pamatysite, kiek daug gabaus Vilkaviškio krašto jaunimo savo darbais puoš mūsų gyvenimus. O mes lauksime jų sugrįžtant su naujomis idėjomis bei parodomis“, – kalbėjo studijos vadovė.





Galerija: Virtuali paroda




Publikuota: 2020-07-09 16:54:11

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai