„Santaka“ / Už „valdiškus“ pinigus visko nepadarysi / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Gedimino gatvės daugiabučio kieme dar stovi senus laikus menantys sūpynių rėmai.

Autorės nuotr.


Už „valdiškus“ pinigus visko nepadarysi

Eglė MIČIULIENĖ


Savo aplinka rūpintis turėtų ne tik privačių namų, bet ir daugiabučių gyventojai – tokią žinutę perduoti vilkaviškiečiams paprašė Vilkaviškio seniūnas Remigijus Kurauskas.



Senų įrenginių likučiai

Mūsų miestas pastaraisiais metais pastebimai tvarkosi ir gražėja, tą pastebi ne tik vietiniai, bet ir atvykėliai, o ypač – tie, kas rečiau lankosi Vilkaviškyje. Smagu, kad gražios erdvės, nauji įrenginiai vis ilgiau išlieka tvarkingi, kad rečiau kažkam kyla ranka viską laužyti, niokoti.

Tačiau iš senų laikų daugiabučių kiemuose vis dar likę senų sūpynių rėmų, skalbinių džiovyklų strypų ir kitų jau nebeaiškios paskirties įrenginių likučių.

Anot seniūno, jau nenaudojamų senų įrenginių daugiabučių kiemuose vis mažėja, jie demontuojami ir išvežami. Tačiau yra ir tokių, kuriais dar būtų galima naudotis: sutvirtinti, patiesinti, nudažyti rėmus, pakabinti sūpynes ir pan. Deja, viską sutvarkyti miesto seniūnija neturi nei lėšų, nei darbo rankų.

„Tačiau aš pasigendu noro ir iniciatyvos iš pačių gyventojų. Matome, kaip keičiasi miestas, galėtume visi imti pavyzdį, apsidairyti ir apsitvarkyti savo kieme. Renovuojama daug daugiabučių, nemažai dar laukia savo eilės. Ir namai, ir kiemai gražėja, stengiamės sutvarkyti žaliąsias zonas. Bet kartais žmonės paskambina ir pareiškia, kad štai jų kieme stovi aprūdiję rėmai ir iš jų reikia padaryti sūpynes. O dar blogiau, kad ne visi namo gyventojai laikosi vienodos pozicijos. Tie, kas turi mažų vaikų, nori įrenginius atnaujinti, o vyresnieji dažnai prašo viską mesti lauk, nes nenori triukšmo po langais“, – pasakojo R. Kurauskas.




Reikalauti – lengviausia

Neseniai į seniūniją dėl kieme stovinčių senų metalinių sūpynių rėmų kreipėsi vieno Gedimino g. daugiabučio namo gyventoja. Ji prašė įrenginį atnaujinti, pakabinti sūpynes, pastatyti smėlio dėžę.

Vis dėlto seniūnas įsitikinęs, kad nereikėtų sėdėti rankas sudėjus ir visą laiką tikėtis „valdiškų pyragų“. Anot miesto vadovo, pirmosios kregždės šioje srityje buvo Nepriklausomybės gatvės daugiabučių kvartalo gyventojai: jie paprašė seniūnijos pagalbos, bet kartu ir patys parodė iniciatyvą. Bendromis jėgomis buvo sutvarkyti keli kiemai. Žmonės nusidažė sūpynių rėmus, įsirengė vaikų smėlio dėžes, seniūnija atvežė smėlio.

„Pagalbos ranka visuomet bus ištiesta, bet labai norėtųsi ir pačių gyventojų noro tvarkytis. Mums juk tenka nuolat rūpintis dviem didelėmis bendromis vaikų žaidimo aikštelėmis Statybininkų ir Nepriklausomybės gatvėse, jas keliskart per sezoną atnaujinti, sutaisyti sulaužytus įrenginius. Tačiau daugiabučių, kuriuose gyvena kelios dešimtys šeimų, bendruomenei neturėtų būti sunku įdėti bent kiek rūpesčio ir jėgų, kad jų aplinka taptų jaukesnė. Bet lengviausia yra pakelti telefoną ir paskambinus pareikalauti, kad viskas būtų padaryta“, – kalbėjo R. Kurauskas.


Anot seniūno, jau kone kiekvienais metais Vilkaviškyje atsiranda po daugiabutį, kurio gyventojai sutinka patys prisidėti ir pasitvarkyti aplinką.

„Žmonės prisideda savo lėšomis tvarkant šaligatvius prie namo, gėlynus, laiptinių prieigas. Tad manau, kad susitvarkyti vienerias sūpynes viso daugiabučio gyventojams tikrai nėra labai didelis krūvis“, – sakė seniūnas.



Reaguoja skirtingai

Dažnai daugiabučių namų gyventojai nenorą tvarkytis motyvuoja tuo, jog žemė aplink pastatus – „valdiška“. Tačiau, anot seniūno, yra daugybė privačių namų, už kurių tvoros esantys šaligatviai, grioviai visuomet sutvarkyti: žiemą nukastas sniegas, vasarą nupjauta žolė, nors tai – taip pat valstybinė žemė.

„Vilkaviškyje yra keletas gatvių, prie kurių seniūnija praktiškai nė piršto neprideda. Labai džiaugiamės tokiu žmonių šeimininkišku požiūriu. Tai, kaip aš sakau, yra tikri vilkaviškiečiai, savo miesto patriotai. Be abejo, yra garbaus amžiaus, prastos sveikatos gyventojų, kurie kažkada tvarkėsi patys, bet dabar jau nebepajėgia. Jie į mus kreipiasi ir mes siunčiame žmones, jie ir žolę nupjauna, ir sniegą nuvalo“, – sakė seniūnas.


Vilkaviškiečiai pastebėjo, kad šiemet pavasarį mieste atsirado daugiau vietų, kur užaugo laiku nespėta nupjauti žolė, suvešėjo varputis ir garstukai. R. Kurauskas paaiškino, jog problemų kilo dėl COVID-19: per karantiną darbo birža neatsiuntė žmonių, tad labai trūko darbininkų. Tačiau žolė nelaukia, kol baigsis karantinas. O žmonės reaguoja skirtingai. Vieni čiumpa žoliapjovę ir, kur gali, tvarko patys, kiti ima į rankas telefoną ir skambina su priekaištais į įvairias institucijas.

„Į visus skambučius stengiamės reaguoti, tačiau mūsų galimybės ribotos. Kasmet sezono pradžioje būna nelengva, o šiemet buvo tikrai sunku. Tad labai smagu, kai gyventojai supranta ir nepuola draskyti akių, o savo darbu prie aplinkos gražinimo prisideda patys“, – kalbėjo seniūnas.



Publikuota: 2020-07-08 09:10:28

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai